"Życia mała garść..."
Dnia listopad 30 2012 08:03:44

30-11-2012 r.

Już niedługo, bo 4 grudnia, odbędzie się premiera wyjątkowego wydawnictwa – zapisu opolskiego koncertu pt. "Życia mała garść", który został poświęcony pamięci Anny Jantar i Jarosława Kukulskiego. Na całość złożą się dwie płyty – DVD oraz CD, a ich uzupełnienie stanowić będzie książeczka z tekstami zaprezentowanych przez wykonawców piosenek. Więcej szczegółów tutaj.
Korzystając z okazji, chciałbym zachęcić wszystkich do oddawania głosów na Annę Jantar w plebiscycie portalu Interia na "Królową polskiej piosenki". Można zrobić to pod tym linkiem.
Do
"Ujęć z wideoklipów" trafiło kilka screenów z ostatniego festiwalu Anny Jantar – piosenki żołnierskiej w Kołobrzegu w 1979 r. W recenzjach prasowych zwrócono na dobrą dyspozycję wokalną Artystki. Przypominam, że wykonała wówczas przebój "Nie żałujcie serca, dziewczyny".
W "Interpretacjach przebojów Anny" pojawiło się kilkadziesiąt utworów z repertuaru Wokalistki, które w swoich wersjach zarejestrowali inni wykonawcy. Na początek znalazły się tu wersje z lat 70., z płyty pt. "Piosenki Anny Jantar" oraz… nagrania z nurtu muzyki disco polo i kilka innych pozycji.
"Piosenki na cały rok. Jesień" to tytuł składanki, na której znalazł się mało eksploatowany medialnie utwór Piosenkarki – "Mój każdy dzień jest twoim dniem". Spis wszystkich nagrań trafił do "Kompilacji 2".
NIE jest to biografia tragicznie zmarłej artystki, ale zbiór wywiadów, jakich udzieliła piosenkarka. Znalazły się tu rozmowy radiowe, telewizyjne i zapisy prasowe. Niektóre są kopiami audycji radiowych, których już nie ma w żadnych oficjalnych archiwach, ale zachowały się nagrane przez jej fanów. Dopełnieniem całości jest mnóstwo zdjęć z archiwów prasowych (w tym jedno autorstwa szczecinianina Jerzego Undry), ze zbiorów jej przyjaciół i rodziny.
W dziale "Książka ks. Andrzeja Witko – "Anna Jantar" pojawiła się krótka recenzja tego wydawnictwa.
14 marca 1980 roku samolot, którym piosenkarka wracała do kraju, rozbił się. Na cmentarzu "Słoneczną gwiazdę" żegnały tłumy. I do dziś, na jej grobie, pojawiają się świeże kwiaty. O Annie Jantar pamiętają nie tylko dawni jej fani, ale także młodzież, zauroczona melodyjnymi, romantycznymi piosenkami.
Całość artykułu znalazła się w "Prasie i wywiadach 4".


PrzemekAktualności 6
Dnia listopad 16 2012 16:53:57

16-11-2012 r.

W
"Autografach"
pojawił się telegram nadany przez Annę Jantar i Jarosława Kukulskiego do Bogdana Bujnickiego pod koniec 1977 r. Pochodzi on z okresu wakacyjnego, który para spędziła w Ustroniu Morskim.
Z kolei "Ujęcia z wideoklipów" powiększyły się o screeny z programu "Złota Płyta Anny Jantar", konkretnie z wykonania piosenki "Biały wiersz od ciebie".
Pozostając w roku 1977, w "Zdjęciach" znajdziecie kilka fotografii wykonanych przez Lesława Sagana z sesji z różnych miejsc Warszawy.
Niedawno ukazało się 3 – płytowe wydawnictwo składające się z 60. przebojów Marka Dutkiewicza. Wśród nich znalazł się utwór "Tak dobrze mi w białym" – hit "Interstudia" z 1979 r. Trafiło ono do "Kompilacji 2".
Jej nowe piosenki cieszyły się wielką popularnością, a utwór "Najtrudniejszy pierwszy krok" został ogłoszony najpopularniejszą piosenką lata - 1973 roku. Pierwsza solowa płyta "Tyle słońca w całym mieście" okazała się "złotą". Anna Jantar coraz częściej zapraszana jeździła na koncerty i nagrania poza granice kraju. Występowała z powodzeniem w ZSRR, Czechosłowacji, Bułgarii, Jugosławii. W NRD nagrała szereg piosenek dla Radia Berlin i kilkakrotnie występowała w tamtejszej telewizji. Jesienią 1974 r. na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Castlebar (Irlandia) śpiewana przez Anię piosenka otrzymała trzecią nagrodę w kategorii pop - music.
Na koniec zapraszam do działu "Prasa I wywiady 4".


PrzemekStrona 46 z 50 << < 43 44 45 46 47 48 49 > >>
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28
Galerie
  Autografy
  Dzieciństwo i młodość
  Kasety
  Notowania i plebiscyty
  Nuty
  Okładki gazet i czasopism
  Pejzaż bez Ciebie
  Plakaty
  Płyty CD
  Płyty winylowe
  Pocztówki
  Pocztówki i reklamówki
  Prace o Annie
  Single
  Skany wywiadów i artykułów
  Suplement
  Ujęcia z wideoklipów
  Zdjęcia

Kategorie
  Aby dotrzeć na Wawrzyszew, należy...
  Anna auf Deutsch
  Anna in English
  Artykuł dyplomowy "Artystyczne CV Anny Jantar"
  Biografia
  Dyskografia
  Fan cluby
  Fani o Annie
  Interpretacje przebojów Anny
  Jarosław Kukulski
  Katastrofa "Kopernika"
  Kompilacje
  Kompilacje 2
  Książka ks. Andrzeja Witko - "Anna Jantar"
  Książki z Anną
  Materiały na covery
  Na radiowej antenie
  Notowania i plebiscyty
  Opinie o płytach i teksty z obwolut
  Pamięć o Annie w piosenkach
  Piosenki nieodkryte
  Piosenki niezaśpiewane
  Po 14. marca 1980 r.
  Początki piosenek
  Podziękowania
  Polecane strony
  Prasa i wywiady
  Prasa i wywiady 2
  Prasa i wywiady 3
  Prasa i wywiady 4
  Prasa i wywiady 5
  Prasa i wywiady 6
  Reklamówki
  Teksty piosenek
  Teksty piosenek 2
  Teksty piosenek 3
  Videa
  Waganci
  Wersje radiowe, wersje płytowe
  Wspomnienia
  Występy live
  Występy telewizyjne
  Zespoły współpracujące z Anną
  Znane i nieznane
  Ślady po Annie

Po 14 marca 1980 r. - 2015 r.
  Po 14 marca 1980 r. - 2015 r.

Księga Gości
  Czytaj księgę gości
  Wpisz się do księgi gości

O mojej stronie
Anna Jantar - Bursztynowa Dziewczyna. "Ta płyta, chociaż już zdarta, jeszcze gra..." Strona poświęcona wybitnej Piosenkarce, jaką była i jest Anna Jantar.

Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Ekstra