"Tyle słońca w całym mieście"
Dnia lipiec 13 2014 19:57:06

13-07-2014 r.

Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych na spotkanie wielbicieli Anny Jantar, które odbędzie się 26 lipca br. (czyli w dniu jej imienin) o godz. 12:00. Spotykamy się pod pierwszym warszawskim mieszkaniem adresem piosenkarki, tj. przy ulicy Słowackiego 27/33.
Okres wakacyjny od 40 lat nierozerwalnie wiąże się z piosenką "Tyle słońca w całym mieście", która - choć już wkroczyła w szacowny wiek - nadal z tą samą, młodzieńczą werwą rozpala serca kolejnego pokolenia słuchaczy. Obecnie znajduje się ona na trzech listach przebojów, a są to:
- głosowanie na najlepsze wakacyjne hity ostatnich dekad Radia Zet Gold (tu można oddawać swoje głosy codziennie);
- wakacyjna lista przebojów Radia Złote Przeboje (swoje głosy można oddawać raz w tygodniu);
- lista przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki pr. I PR (swoje głosy można oddawać raz w tygodniu). Można to uczynić poprzez kliknięcie na przycisk "GŁOSUJ" na stronie w zamieszczonym linku. Otworzy się mniejsze okienko, gdzie trzeba wybrać opcję "Zarejestruj się". Później należy podać login, hasło i adres e-mail, na który zostanie wysłany link aktywacyjny. Po założeniu konta wystarczy się zalogować i z listy propozycji wybrać "Tyle słońca" i na samym dole strony wybrać opcję "GŁOSUJ".darmowy hosting obrazkówTak blisko nas...
Dnia lipiec 05 2014 09:29:17
05-07-2014 r.

Bywają takie chwile, gdy muszę być romantykiem. Każdy z nas nosi w sobie odrobinę romantyzmu, choć nie zawsze się do niego przyznaje. Lubię zgiełk miasta, ostre tempo życia, ale momenty refleksji – wtedy, gdy piszę – to właśnie chwile, w których nie wstydzę się przyznać do swoistego romantyzmu. Najpełniej ten romantyzm przejawia się chyba w obcowaniu z przyrodą. Może dlatego właśnie tak wiele krajobrazu w moich tekstach…
W zielony płomień łąk… Sady jeszcze nie w jesieni… To krajobraz nie zamkniętych drzwi, jaskółczych pełen gniazd… To już przedmieścia gorzki smak – autobus rusza w krótki rejs…
2 lipca po ciężkiej chorobie w swój ostatni rejs wyruszył poeta polskiej piosenki – Janusz Kondratowicz. Pierwsze doniesienia alarmujące o tym, w jakim stanie się obecnie znajduje, wydały mi się mocno przesadzone. Okazały się jednak prawdziwe… Od tego dnia trochę inaczej świeci słońce w całym mieście, jakby już były za nami barwy lata. I chyba jeszcze tylko z większym sentymentem będziemy sięgać po piosenki, które są tak blisko nas, zwłaszcza, kiedy będziemy odzyskiwać przy ich dźwiękach serca ład i spokój. Ten świat nie pozostanie już więcej ten sam…
W "Nutach" pojawił się najbardziej rozpoznawalny utwór Piosenkarki - "Tyle słońca w całym mieście", do którego tekst stworzył Janusz Kondratowicz. Za jego udostępnienie dziękuję serdecznie Kasi Grądzkiej.
Do "Skanów wywiadów i artykułów" dodałem kolejne materiały prasowe poświęcone Wokalistce, pochodzące z przełomowego roku dla Jej kariery – 1974. Wtedy to na stałe weszła do grona najpopularniejszych wykonawców w kraju za sprawą wspomnianego już przeboju "Tyle słońca".
Koncepcja wykonawcza Anny Jantar zadziwia, urzeka konsekwencją i prostotą. Piosenkarka, o której można powiedzieć, nie obawiając się popełnienia błędu, że jest przeniknięta muzykalnością, nie naśladuje bezmyślnie żadnych ze znanych nam piosenkarek. Nie naśladuje zresztą nikogo, posiada swój własny styl, dzięki któremu cieszy się popularnością u najszerszej publiczności oraz u publicystów estradowych i krytyków muzycznych. Ci ostatni uznali ją najlepszą piosenkarką 1975 roku.
Prasa poznańska, a zwłaszcza należący do czołowych jej przedstawicieli Krzysztof Wodniczak, już od momentu solowego debiutu Anny Jantar wypowiadała się o jej dokonaniach w ciepłych słowach. Przekonać się o tym można, zaglądając do działu "Prasa i wywiady 6", gdzie pojawił się sympatyczny artykuł zamieszczony na łamach "Gazety Zachodniej" na początku 1976 r., który pochodzi z kolekcji Beaty Podemskiej. Dziękuję za jego przekazanie.
- Wiesz, ja nie chciałabym określać, czy on ma być inteligentny, czy mniej inteligentny, wysoki czy niski, szczupły czy bardziej tęgi, no powiedzmy taki jak ty, czy jeszcze ktoś inny. Ja po prostu mam tutaj pod ręką płytkę takiego pana, który się nazywa Telly Savalas i chciałabym...
W audycji radiowej z kwietnia 1975 r. Piosenkarka – poza wątkami ze swojej kariery zawodowej – opowiedziała też m.in. o tym, jaki jest Jej ideał mężczyzny. Zapraszam do "Występów live".


Przemek


darmowy hosting obrazków

Strona 1 z 27 1 2 3 4 > >>
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Galerie
  Autografy
  Dzieciństwo i młodość
  Kasety
  Notowania i plebiscyty
  Nuty
  Okładki gazet i czasopism
  Pejzaż bez Ciebie
  Plakaty
  Płyty CD
  Płyty winylowe
  Pocztówki
  Pocztówki i reklamówki
  Prace o Annie
  Single
  Skany wywiadów i artykułów
  Suplement
  Ujęcia z wideoklipów
  Zdjęcia

Kategorie
  Aby dotrzeć na Wawrzyszew, należy...
  Anna auf Deutsch
  Anna in English
  Artykuł dyplomowy "Artystyczne CV Anny Jantar"
  Biografia
  Dyskografia
  Fan cluby
  Fani o Annie
  Interpretacje przebojów Anny
  Jarosław Kukulski
  Katastrofa "Kopernika"
  Kompilacje
  Kompilacje 2
  Książka ks. Andrzeja Witko - "Anna Jantar"
  Książki z Anną
  Materiały na covery
  Na radiowej antenie
  Notowania i plebiscyty
  Opinie o płytach i teksty z obwolut
  Pamięć o Annie w piosenkach
  Piosenki nieodkryte
  Piosenki niezaśpiewane
  Po 14. marca 1980 r.
  Po 14 marca 1980 r. - cd.
  Po 14 marca 1980 r. - 2014 r.
  Początki piosenek
  Podziękowania
  Polecane strony
  Prasa i wywiady
  Prasa i wywiady 2
  Prasa i wywiady 3
  Prasa i wywiady 4
  Prasa i wywiady 5
  Prasa i wywiady 6
  Reklamówki
  Teksty piosenek
  Teksty piosenek 2
  Teksty piosenek 3
  Videa
  Waganci
  Wersje radiowe, wersje płytowe
  Wspomnienia
  Występy live
  Występy telewizyjne
  Zespoły współpracujące z Anną
  Znane i nieznane
  Ślady po Annie

Księga Gości
  Czytaj księgę gości
  Wpisz się do księgi gości

O mojej stronie
Anna Jantar - Bursztynowa Dziewczyna. "Ta płyta, chociaż już zdarta, jeszcze gra..." Strona poświęcona wybitnej Piosenkarce, jaką była i jest Anna Jantar.

Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Ekstra