Aktualności 7
Dnia sierpień 17 2014 18:32:00


17-08-2014 r.

Chętnie oddam wszystko, co tu mam, temu, kto pokona czas i przeniesie mnie dziś prosto ze stolicy do szczenięcych lat w starej kamienicy... - śpiewała w jednym ze swoich utworów Artystka. A gdyby tak przenieść się w roku ad. 2014 do miejsc, które przed laty odwiedziła? Z takim zamiarem wyruszyłem do Warszawy, aby utrwalić krajobraz pamiętający czasy popularnej Piosenkarki: Ogród Saski, Plac Piłsudskiego, Agrykolę oraz Łazienki. Zdjęcia z tej nietypowej eskapady zamieściłem w "Pejzażu bez Ciebie". Za impuls do działania i inspirację dziękuję Adamowi.
W przeglądzie materiałów prasowych poświęconych Piosenkarce, nadal pozostajemy w roku 1974. Do "Skanów wywiadów i artykułów" dodałem tym razem 2 wywiady, krótką wzmiankę o Jej bieżących sukcesach, nuty i tekst przeboju "Tyle słońca w całym mieście" oraz zapowiedź pierwszej płyty długogrającej o tym właśnie tytule.
"Za nami barwy lata" to jedna z piosenek z tego krążka, do której został nakręcony zabawny teledysk do recitalu Wokalistki zrealizowanego wiosną 1974 r. dla TV Wrocław. To unikatowe nagranie zostało kilka miesięcy temu opublikowane na oficjalnej stronie Anny Jantar, a kilka screenów z niego pochodzących dodałem do "Ujęć z wideoklipów".
W ubiegłym roku na rynek trafiły 2 pozycje - poświęcone Maryli Rodowicz i Tadeuszowi Nalepie - w których znalazły się wzmianki o Artystce. Zamieściłem je w "Książkach z Anną. Za ich udostępnienie dziękuję Monice Grzebule.


Przemekdarmowy hosting obrazków

"Tyle słońca w całym mieście"
Dnia lipiec 13 2014 19:57:06

27-07-2014 r.

Okres wakacyjny od 40 lat nierozerwalnie wiąże się z piosenką "Tyle słońca w całym mieście", która - choć już wkroczyła w szacowny wiek - nadal z tą samą, młodzieńczą werwą rozpala serca kolejnego pokolenia słuchaczy. Obecnie znajduje się ona na trzech listach przebojów, a są to:
- głosowanie na najlepsze wakacyjne hity ostatnich dekad Radia Zet Gold (tu można oddawać swoje głosy codziennie);
- wakacyjna lista przebojów Radia Złote Przeboje (swoje głosy można oddawać raz w tygodniu);
- lista przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki pr. I PR (swoje głosy można oddawać raz w tygodniu). Można to uczynić poprzez kliknięcie na przycisk "GŁOSUJ" na stronie w zamieszczonym linku. Otworzy się mniejsze okienko, gdzie trzeba wybrać opcję "Zarejestruj się". Później należy podać login, hasło i adres e-mail, na który zostanie wysłany link aktywacyjny. Po założeniu konta wystarczy się zalogować i z listy propozycji wybrać "Tyle słońca" i na samym dole strony wybrać opcję "GŁOSUJ".

***

W dniu wczorajszym obchodziliśmy imieniny Anny, które uświetniło spotkanie Wielbicieli Bursztynowej Dziewczyny w Warszawie. Pogoda dopisała, nastroje również... Nadszedł więc czas na aktualizację strony!
W "Skanach wywiadów i artykułów" można znaleźć 5 nowych materiałów z roku 1974, w którym artystyczna indywidualność Anny Jantar zaczęła świecić coraz jaśniejszym blaskiem. W przełożeniu na Jej popularność, w ówczesnych gazetach coraz częściej zaczęły pojawiać się wzmianki i większe formy prasowe poświęcone Jej dynamicznie rozwijającej się karierze.
Na przełomie kwietnia i maja 1978 r. Piosenkarka zarejestrowała w studiu radiowym w Berlinie 5 utworów. Jednym z nich była niemieckojęzyczna wersja przeboju "Zawsze gdzieś czeka ktoś", która - nagrana pod tytułem - "Jemand wartet irgendwo" nie odbiega tematycznie od pierwowzoru. Dzisiaj zamieszczam słowa do tej kompozycji Jarosława Kukulskiego na życzenie Dominika. Ich spisaniem zajęła się niezawodna Jana Patrizia-Kulawinski.
Czerwiec jest miesiącem, w którym tradycyjnie media wspominają rocznicę urodzin Anny Jantar (choć nie z takim rozmachem jak o dniu 14 marca). Co zatem działo się ważnego w tym letnim miesiącu dla pamięci o Piosenkarce? Odpowiedź można znaleźć w dziale "Po 14 marca 1980 r. - 2014 r."
- (A.J.) - Tak, właśnie 10 dni temu wróciłam z Kanady, gdzie brałam udział w koncercie organizowanym przez coraz popularniejszą spółkę impresaryjną, kanadyjską. Ta spółka nazywa się "Lewan Show". Były to koncerty organizowane nie dla Polonii, raczej pod kątem publiczności kanadyjskiej, niemniej jednak 50% publiczności, która przychodziła na nasze koncerty, była to Polonia.
Do "Występów live" dodałem ostatnią część radiowej rozmowy z kwietnia 1975 r., podczas której Wokalistka - w rozmowie z Krzysztofem Szewczykiem - opowiedziała o swoich niedawnych wojażach do Kanady. Trzeba przyznać, że były one bardzo owocne, ponieważ poza występami w kilkunastu największych miastach tego kraju w międzynarodowym programie artystycznym, Anna nagrała również w tamtejszej TV audycję rozrywkową. I trochę żal, że ciąg dalszy tych sukcesów nie nastąpił.Przemekdarmowy hosting obrazków

Strona 1 z 28 1 2 3 4 > >>
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Galerie
  Autografy
  Dzieciństwo i młodość
  Kasety
  Notowania i plebiscyty
  Nuty
  Okładki gazet i czasopism
  Pejzaż bez Ciebie
  Plakaty
  Płyty CD
  Płyty winylowe
  Pocztówki
  Pocztówki i reklamówki
  Prace o Annie
  Single
  Skany wywiadów i artykułów
  Suplement
  Ujęcia z wideoklipów
  Zdjęcia

Kategorie
  Aby dotrzeć na Wawrzyszew, należy...
  Anna auf Deutsch
  Anna in English
  Artykuł dyplomowy "Artystyczne CV Anny Jantar"
  Biografia
  Dyskografia
  Fan cluby
  Fani o Annie
  Interpretacje przebojów Anny
  Jarosław Kukulski
  Katastrofa "Kopernika"
  Kompilacje
  Kompilacje 2
  Książka ks. Andrzeja Witko - "Anna Jantar"
  Książki z Anną
  Materiały na covery
  Na radiowej antenie
  Notowania i plebiscyty
  Opinie o płytach i teksty z obwolut
  Pamięć o Annie w piosenkach
  Piosenki nieodkryte
  Piosenki niezaśpiewane
  Po 14. marca 1980 r.
  Po 14 marca 1980 r. - cd.
  Po 14 marca 1980 r. - 2014 r.
  Początki piosenek
  Podziękowania
  Polecane strony
  Prasa i wywiady
  Prasa i wywiady 2
  Prasa i wywiady 3
  Prasa i wywiady 4
  Prasa i wywiady 5
  Prasa i wywiady 6
  Reklamówki
  Teksty piosenek
  Teksty piosenek 2
  Teksty piosenek 3
  Videa
  Waganci
  Wersje radiowe, wersje płytowe
  Wspomnienia
  Występy live
  Występy telewizyjne
  Zespoły współpracujące z Anną
  Znane i nieznane
  Ślady po Annie

Księga Gości
  Czytaj księgę gości
  Wpisz się do księgi gości

O mojej stronie
Anna Jantar - Bursztynowa Dziewczyna. "Ta płyta, chociaż już zdarta, jeszcze gra..." Strona poświęcona wybitnej Piosenkarce, jaką była i jest Anna Jantar.

Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Ekstra