Anna Jantar - biografia


278221115-4957486534365877-7801079835655015111-n


1950 - 1969


10.VI.1950 r. w Poznaniu na świat przychodzi Anna Maria Szmeterling. Jak się później okaże - jedna z najpopularniejszych polskich piosenkarek lat 70., a także wszech czasów.

W wieku czterech lat, kiedy okazuje się, że dziewczynka posiada słuch absolutny, zaczyna naukę gry na fortepianie u profesor Wandy Waschko.

Następnie kształci się w podstawowej szkole muzycznej. W VII klasie już koncertuje z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Poznańskiej i kilkakrotnie zostaje laureatką ogólnopolskich konkursów pianistycznych szkół muzycznych. 


k-Mjk2-NDA4-OTMs-Mj-I4-NTkz-f-57a


1964 - 1967 - współpracuje z zespołem Szafiry Piotra Kuźniaka.

1965 – 1969 – Anna uczy się w poznańskim liceum ogólnokształcącym i w średniej szkole muzycznej w Poznaniu w klasie fortepianu i rytmiki.

1967 – 1968 – młoda pianistka rozpoczyna współpracę z kabaretami poznańskimi Nurt i Od nowa.

Debiutowałam w poznańskim kabarecie studenckim Nurt. Był to właściwie teatr studencki, który bardzo pomógł mi od strony warsztatowej. U nas nie ma jeszcze takich szkół, które szkoliłyby kadrę piosenkarską. Kabaret studencki pomógł mi w opanowaniu gry aktorskiej, która jest niezbędna przy wykonywaniu piosenek.

16.XII.1968 r. debiutuje w poznańskim radiu ówczesnym przebojem grupy No To Co "Po ten kwiat czerwony", który zostaje wyemitowany tylko raz - dalsze nadawanie utworu zostało zablokowane.

1969 r. -  w tym roku bierze udział w Festiwalu Piosenki i Piosenkarzy w Krakowie, gdzie wykonuje utwór "W płaszczu z mżawki i zadumy" oraz "A lipiec grał". Śpiewa ponadto w koncercie finałowym.

VIII. - na Festiwalu Artystycznym Młodzieży Akademickiej w Świnoujściu zdobywa nagrodę za interpretację piosenki "Łąka bez kwiatów".

1969 – 1971 w ciągu ponad dwóch lat lat Anna współpracuje z zespołem Waganci,  który prowadzi jej przyszły mąż – Jarosław Kukulski. Razem występują kilkakrotnie w TV, m.in. w popularnym Telewizyjnym Ekranie Młodych.


k-Mjk2-NDA4-OTMs-Mj-I4-NTkz-f-Waganci-04-br


1970 - 1971


26.VI.1970 r. występuje
 z grupą na VIII Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu z utworem "Szła noc" w koncercie "Przeboje sezonu".

W tym czasie ogromną popularność zyskuje utwór "Co ja w tobie widziałam", który zajmuje dwukrotnie pierwsze miejsce na liście "Studia Rytm" (10 tygodni w notowaniu) i drugie w plebiscycie na najpopularniejszą piosenkę miesiąca czerwca I Programu Polskiego Radia.

To był w zasadzie przebój, ale ta piosenka jeszcze nie szła na moje konto jako solistki tylko na konto zespołu Waganci. Niemniej jednak dużo osób wie o tym, że ja właśnie tę piosenkę śpiewałam, jeszcze nie jako Anna Jantar, ponieważ ten pseudonim nieco później obrałam, tylko jako Anna Szmeterling i zespół Waganci.

17.VII. - udział w IV Festiwalu Piosenki Żołnierskiej - nagroda Ministra Obrony Narodowej oraz Kultury i Sztuki za piosenkę "Szła noc" oraz wykonanie utworów "Nikt nie wejdzie nam w drogę" i "Sapera nikt nie wstrzyma".

15.VIII. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Poznaniu Anna Maria Szmeterling zawiera związek małżeński z Jarosławem Kukulskim.

11.IV.1971 r.  odbywa się ceremonia ślubna w kościele św. Anny w Poznaniu. Jednym ze świadków jest autor tekstów i przyjaciel pary Lech Konopiński.


56852846-2100457413337086-2670748769326202880-n


Piosenka "Wszystkie koty w nocy czarne" zajmuje pierwsze miejsce na radiowej liście "Mini propo".

Waganci biorą udział w komedii muzycznej "Milion za Laurę", w której wykonują utwór "Czujna straż".

Polskie Nagrania wydają pierwszą (i zarazem ostatnią) płytkę z czterema nagraniami zespołu, m.in. z przebojem "Co ja w tobie widziałam".


g-600-pl34


VII. - grupa występuje na V FPŻ w Kołobrzegu z piosenkami: "Ratuj się kto może" (śpiewaną razem z Danielem), "Sprytna Marysia", "Co dasz ojczyźnie", "Jutro w plener"


1972 - 1973


1972 r. - Waganci łączą się z grupą Czerwono - Czarni i tworzą nowy zespół Extra Waganci'72. Wspólnie koncertują po kraju i za granicą.

IV. - Polskie Nagrania wydają pierwszą solową płytkę piosenkarki, tzw. "czwórkę", z następującymi utworami - "Kiedy dziś patrzę na topole", "Ileś wart, ja nie wiem", "Na skrzydłach dni", "Zobaczyliśmy się nagle".


Czworka


Z zespołem Extra Waganci'72 odbywa 3 - miesięczne tournee po dziewięciu republikach Związku Radzieckiego.

Wyjechaliśmy z zespołem do Związku Radzieckiego. Nawet podobaliśmy się, jednak po powrocie do kraju byliśmy w zasadzie bez pracy. Nikt nie chciał specjalnie inwestować w zespoły, a to było potrzebne, aby zapewnić sprzęt muzyczny i stroje. Zaczęłam więc występować sama. Nawiązałam współpracę z Impartem we Wrocławiu, która zresztą trwa do dziś. Okres, kiedy zrezygnowałam z zespołu "Waganci" i zaczęłam występować jako solistka, był dla mnie najtrudniejszy w karierze.

Rozpoczęcie współpracy z wrocławską agencją artystyczną Impart.


k-Mjk2-NDA4-OTMs-Mj-I4-NTkz-f-pu-i-wp-pl-CAYQW41-Z


Wokalistka zdobywa trzecie miejsce w konkursie na piosenkę o pracy budowlanych za utwór "Wejdą ludzie przez te drzwi".

Coraz częściej bierze udział w nagraniach telewizyjnych, m.in. w Studio 13 z liryczną kompozycją "Komu się kłaniacie nieboskłony".

W plebiscycie "Gazety poznańskiej" "Kamerton" wokalistka trafia do "złotej piątki" nowych, najciekawszych wykonawców.

1973 r. - przez krótki czas współpracuje z Grupą Sześć, z którą nagrała pierwszą wersję przeboju "Najtrudniejszy pierwszy krok".

V. - Anna występuje na Festiwalu Młodych Kompozytorów Piosenek w Sofii (Bułgaria) pt. "Melodie Młodości", gdzie daje swój mini recital, a także bierze udział w programach tamtejszej telewizji.

23.VI. -
 na XI Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu wokalistka, reprezentując wrocławski Impart, bierze udział  w koncercie "Interpretacje", śpiewając "Sny, w które wierzę" i "Najtrudniejszy pierwszy krok". Występ nie zostaje zauważony przez opolskie jury, jednak spotyka się z owacyjnym przyjęciem publiczności. Drugi utwór został pierwszym wielkim przebojem Artystki. Od tego momentu kariera estradowa Anny Jantar zaczyna nabierać rozpędu.

Długo czekałam na szlagier. Po pierwszym "Co ja w tobie widziałam" kompozycji mego męża, Jarosława Kukulskiego, przyszedł drugi, również jego przebój "Najtrudniejszy pierwszy krok". Tak. Śpiewałam go w Opolu. Nie mam, niestety, szczęścia do festiwali opolskich, choć, jak mnie pocieszają znajomi, zajęłam "punktowane" 6. miejsce.


10247301-598217890292785-1915664568304874669-n

VII. - Anna bierze udział w X Światowym Festiwalu Młodzieży i Studentów w Berlinie oraz występuje w programach TV Berlin, Rostock i Frankfurt. Od tej pory często wyjeżdża do naszych zachodnich sąsiadów, gdzie cieszy się sporą popularnością.

"Najtrudniejszy pierwszy krok"
zostaje radiową piosenką lata.

IX. - nagrywa piosenki "Żeby szczęśliwym być" i "Chcę kochać" dla Polskiego Radia.


X. - utwór "Żeby szczęśliwym być" zdobywa tytuł Radiowej Piosenki Miesiąca.

Anna bierze udział w telewizyjnym programie "Piosenki Zygmunta Wiehlera" z utworem "Może uśmiech".

Koncerty w kraju i za granicą z Edwardem Hulewiczem, m.in. w województwie lubelskim.

Występy m.in. w Bułgarii i NRD.
 
Piosenka "Najtrudniejszy pierwszy krok" zajmuje 2. miejsce w plebiscycie na przebój roku 1973.

Znane piosenki: "Chcę kochać", "Najtrudniejszy pierwszy krok", "Żeby szczęśliwym być".


12795048-930262363755001-1237446325040811026-o


1974


09.II.1974 - program TV "Daniel", wykonanie piosenek "Jaki on jest" (wspólnie z Haliną Frąckowiak i Danielem) oraz "Laj-li" (duet z Danielem).

III. - nagrania dla telewizji NRD w Berlinie i Rostocku - udział w programie "Klock, achtern Strom" (odcinek 35.) z piosenkami: "Jedes Lächeln deiner Augen", "Bist du nah, oder fern" oraz "Tyle słońca w całym mieście".


V. 
- po zebraniu materiału Anna przystępuje do nagrania pierwszej płyty długogrającej dla Polskich Nagrań, która później otrzyma tytuł "Tyle słońca w całym mieście".


0000001-682


06. - 08.VI. - na festiwalu w Lublanie zdobywa wyróżnienie za interpretację jugosłowiańskiego utworu "Czas jest złotem". Poza konkursem przedstawia przebój "Żeby szczęśliwym być". Owacyjne przyjęcie sprawia, że artystka kilkakrotnie bisuje.

14.VI. - premiera pierwszego programu telewizyjnego nagranego przez piosenkarkę dla TV Wrocław wg scenariusza Andrzeja Kuryły. Jego tytuł to "Najtrudniejszy pierwszy krok". Oprócz piosenki tytułowej wokalistka wykonała w nim m.in.: "Żeby szczęśliwym być", "Za nami barwy lata", "Witaj mi" i "Odyseusz" ("Nie wrócisz do Itaki").

Na festiwalu w Decinskiej Kotvie (dawna Czechosłowacja) Anna występuje poza konkursem i otrzymuje liczne propozycje artystyczne - m.in. występów na terenie CSRR i udziału w tamtejszych programach TV.

28.VI. w konkursie "Premier" XII KFPP w Opolu piosenkarka wykonuje kompozycję autorstwa Jarosława Kukulskiego do słów Janusza Kondratowicza - "Tyle słońca w całym mieście", która rozpoczyna koncert. Ponownie jej utwór nie zostaje dostrzeżony przez jury, jednak wkrótce zyskuje ogromną popularność wśród słuchaczy. Z piosenką występuje ponownie 29.VI. w koncercie "Mikrofon i Ekran". Utwór trafia na składankową płytę "Opole 74 - Premiery".

Co prawda w Opolu nie zdobyłam nagrody, ale piosenka, którą wykonywałam, "Tyle słońca w całym mieście", stała się szlagierem i zyskała sobie miano piosenki lata 74. Nagrał ją słynny chór Michaelisa z NRD, również tam stała się przebojem.


10485381-605802329534341-3232465780463216570-n


07.VII.
- recital TV "Najtrudniejszy pierwszy krok" (powtórka).

12.VII. na VIII Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w koncercie "Kwiaty dla Kołobrzegu" Anna śpiewa dwie piosenki - "Nie żałujcie serca, dziewczyny", za którą otrzymuje nagrodę Polskich Nagrań oraz "Kiedy żołnierze wracają".
13.VII. w koncercie finałowym ponownie wykonuje "Nie żałujcie serca, dziewczyny", którą bisuje.
Fotoreporterzy, doceniając urodę wokalistki, przyznają jej tytuł "Miss Obiektywu".
Kompozycja autorstwa J. Kukulskiego "Kiedy żołnierze wracają" trafia na longplay pt. "Kołobrzeg 74 - Premiery FPŻ".


10614398-643370599110847-1144615501513290955-n

Artystka jest wielokrotne zapraszana na występy w TV w NRD i koncerty, m.in do Rostocku, gdzie występuje razem z Karelem Gottem i Frankiem Schobelem z okazji "Dni Morza" oraz w ramach obchodów 25 - lecia NRD.

Piosrnkarka rozpoczyna współpracę z łódzkim Stowarzyszeniem Muzyki Estradowej.

VIII. - na stoiskach płytowych podczas festiwalu sopockiego zostaje zaprezentowany pierwszy longplay Anny w obwolucie zastępczej (bez zdjęcia wokalistki).

09. - 15.IX. - wspólnie z Marianną Wróblewską i Tadeuszem Woźniakiem artystka bierze udział w festiwalu "Coupe d'Europe" w Villach (Austria), gdzie zdobywają III nagrodę zespołową. Przed polską ekipą znalazły się tylko zespoły z Belgii i Austrii. Anna Jantar śpiewa "Najtrudniejszy pierwszy krok" w języku niemieckim i "Polubiłam pejzaż ten" w języku polskim.

Do Villach w Austrii pojechaliśmy we troje: Marianna Wróblewska, Tadeusz Woźniak i ja. Zdobyliśmy tam trzecie miejsce za reprezentacją Belgii i Austrii. W odróżnieniu od większości ubiegających się o "Puchar Europy" przedstawiliśmy nasz rodzimy repertuar, a nie jak inni standardy światowe. Ja śpiewałam w języku niemieckim "Najtrudniejszy pierwszy krok" i po polsku "Polubiłam pejzaż ten". (...) Do "Pierwszego kroku" mam sentyment. Otworzył mi drzwi do tego, co osiągnęłam w tym roku. Wybrałam chyba dobrze, bo tę piosenkę mam nagrać dla wytwórni "Ariola" w RFN. Drugą piosenkę śpiewam, by antagonistom udowodnić, że nie jestem tylko piosenkarką łatwych przebojów.


"Tyle słońca w całym mieście" zostaje radiową piosenką lata. Trafia także na longplay z cyklu "Dyskoteka" z ówczesnymi przebojami.

X. - udział w "Dniach Prasy" w Rzeszowie.

07. - 11.X. - Anna bierze udział w IX Międzynarodowym Festiwalu Piosenki "Cisco 74" w Castelbar (Irlandia). W silnej, międzynarodowej konkurencji (ponad 30 zgłoszonych utwory) zdobywa III nagrodę za interpretację piosenki "Tak wiele jest radości". Jeden z jurorów, twórca wielu przebojów dla m.in. Toma Jonsa - Les Reed - w pofestiwalowych wspomnieniach napisał: Dotychczas znałem dwie piosenkarki o tak czystym głosie i takiej ekspresji. Były to Vicky Leandros i Nana Mouskuri. Tu - w Castlebar, poznałem trzecią. Jest nią Polka Anna Jantar.


1974


Od IX. wokalistka współpracuje wraz z zespołami Partita i Sezam przy programie estradowym "Najtrudniejszy pierwszy krok" w reżyserii Zbigniewa Czeskiego i ze scenariuszem Janusza Weissa. Jego premiera ma miejsce w Katowicach w październiku.

W ciągu roku piosenkarka nagrywa niemieckie wersje swych piosenek - "Chcę kochać" oraz "Najtrudniejszy pierwszy krok". Przebojem staje się piosenka "Jedes lacheln deiner Augen".

06.X. - do notowania "Radiowej Listy Przebojów" wchodzi piosenka "Kto wymyślił naszą miłość", docierając do 7. miejsca i pozostając 4 tygodnie w notowaniu.

04.XI. - program TV "Melodie i piosenki z musicali", występ z piosenką "Rewolucja francuska".

17.XI. - do notowania "Radiowej Listy Przebojów" wchodzi piosenka "Gdzie nie spojrzę - ty", docierając do 5. miejsca i pozostając 4 tygodnie w notowaniu.

Anna Jantar bierze udział w licznych programach telewizyjnych, m.in.:
- "Mozzareten" - "Twarze dnia";
- "Piosenka z autografem" z "Tyle słońca w całym mieście";
- w świątecznej audycji w Studiu Muzyki Rozrywkowej,
- ponadto rejestruje wideoklip do piosenki "Tyle słońca w całym mieście".


10488320-746723365442236-5784814955735234458-n


Anna Jantar zajmuje 4. miejsce w kategorii najpopularniejszych wykonawców  roku w rozwiązaniu plebiscytu czytelników czasopisma "Na przełaj". W głosowaniu czytelników miesięcznika "Non Stop" trafia na 10. pozycję wśród najpopularniejszych piosenkarek.

Występy m.in. w Austrii, Czechosłowacji, Irlandii, Jugosławii, NRD.

Znane piosenki: "Gdzie nie spojrzę - ty", "Kto wymyślił naszą miłość", "Nie żałujcie serca, dziewczyny", "Tak wiele jest radości", "Tyle słońca w całym mieście", "Twoje oczy obiecują siódme niebo", "Witaj mi", "Żeby szczęśliwym być".1975


I. - koncerty w województwie częstochowskim.

Nagrania i występy w NRD dla TV Berlin.

Do notowania "Radiowej Listy Przebojów" wchodzi piosenka "Ja nie mogłam mieć serc dwóch", docierając do 10. miejsca i pozostając tydzień w notowaniu.

II. - Polskie Nagrania wydają pierwszą płytę wokalistki ze zmienioną obwolutą, którą opatrzono tytułem "Tyle słońca w całym mieście". Pierwszy nakład w wysokości 60 tys. egzemplarzy sprzedał się w ciągu 2 miesięcy.


tyleslonca


Nagrania dla TV Rostock.

Koncerty w Trójmieście i województwie gdańskim.

18. - 29.II. - Anna bierze udział w cyklicznym programie "Przeboje świata", w którym krajowi wykonawcy prezentowali polskie wersje zagranicznych hitów. Udanie interpretuje utwór szwedzkiej grupy ABBA - "Hasta manana", dzięki czemu cieszy się  ogromną popularnością w kraju. Ponadto nagrywa: "Nie chcę z tobą być", "Może szukam tak jak ty" (obie piosenki z repertuaru grupy Jackson 5 i Glorii Gaynor), "Zbieraj się" (z repertuaru Donny Hightower), "Pójdę do piekła z piosenką" (z repertuaru Lori Lieberman i Roberty Flack).

III. - piosenkarka, wraz ze Sławą Przybylską i Diane Marshall, odbywa tournee po największych miastach Kanady, promując polską piosenkę w międzynarodowym programie zorganizowanym przez kanadyjską agencję "Lewan Show" oraz "Pagart". Podczas występów przed tamtejszą publicznością i Polonią w radiu prezentowane są jej piosenki. Anna na koncertach śpiewa m.in. utwory: "Najtrudniejszy pierwszy krok", "Żeby szczęśliwym być" i "Tak wiele jest radości". Dodatkowo bierze udział w specjalnym programie zrealizowanym dla TV CBC, który zostaje wyemitowany w dziesięciu największych kanadyjskich stacjach telewizyjnych. Udziela również wywiadów dla Radia CBC i rozgłośni polonijnej w Vancouver.

Tak, to zaproszenie do programu telewizyjnego po koncertach w Toronto, Sudbury, Winnipeg, Edmonton, Calgary i w Vancouver było dla nas zaskoczeniem i... komplementem. Nagraliśmy godzinną audycję emitowaną w 10 programach kanadyjskich. Było to jedna z wielu pozycji formowanych przez znanego tam mecenasa kultury Słowian, twórcę wielu filmów, także o Polsce, Mirosława Zlamala.


87459102-2687909184591903-578633709402456064-n


21.III. - program TV "Piotr Figiel Show", występ z piosenką "Kto wymyślił naszą miłość".

06.IV. - udział w programie nocnym w warszawskim ośrodku Polskiego Radia.

03. - 07.IV. występuje na II Łódzkich Targach Estradowych "Poltest'75".

Utwór "Po tamtej stronie marzeń" zajmuje 3. miejsce na liście przebojów miesięcznika "Non Stop".

25.IV. piosenkarka występuje w koncercie "Ludziom twórczej pracy" w Teatrze Współczesnym w Szczecinie, gdzie śpiewa przebój "Tyle słońca w całym mieście".

16.V. - 21.VI. - Anna bierze udział w berlińskiej rewii "Friedrichstadt Palast" w programie pt. "Overture mit 6", w której wykonuje m.in. dwa utwory: "Jedes Lächeln deiner Augen" i "Hasta manana".

28.VI. w koncercie "Mikrofon i Ekran" XIII Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu wokalistka wykonuje piosenkę "Tak wiele jest radości". Jej występ zostaje wycięty z transmisji telewizyjnej.


10360358-599302970184277-8592047638616887827-n


VII. - występy w Bułgarii.

Występuje w programie TV Poznań "Sen na jawie Waldemara Matuszki" z piosenką "Jaki jesteś, jeszcze nie wiem".

VIII. - na rynku ukazuje się wznowienie pierwszej płyty piosenkarki.

20. - 23.VIII. - Anna występuje na XV Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie jako jedyna polska reprezentantka (z konkursu wycofała się Ewa Śnieżanka, która uległa wypadkowi samochodowemu, później zrezygnował Wojciech Młynarski). Sama jest w tym czasie w złej kondycji fizycznej, ponieważ zmaga się z komplikacjami ciążowymi.
20.VIII. w 1. Dniu płytowym wykonuje przebój "Tyle słońca w całym mieście" oraz nowy utwór "Dzień nadziei".
22.VIII. w "Dniu Polskim" śpiewa piosenkę "Staruszek świat", za której interpretację otrzymuje II nagrodę.
23.VIII. w koncercie laureatów wykonuje dwie piosenki - "Tyle słońca w całym mieście" oraz "Staruszek świat", które bisuje.
Anna otrzymuje nagrodę publiczności oraz nagrodę czytelników "Głosu Wybrzeża" za największy hit festiwalu i przebój roku ("Tyle słońca w całym mieście").
Miała również wziąc udział w "Polskiej gali jubileuszowej", w której wystąpili najciekawsi krajowi wykonawcy.

(...) Tegoroczny festiwal był bardzo pechowy. Najpierw Wojtek Młynarski wycofał się z konkursu, potem Ewa Snieżanka uległa wypadkowi, a następnie ja się rozchorowałam... Groziło więc, że nikt z Polaków nie wystąpi w Sopocie. Musiałam więc zwalczyć chorobę i zaśpiewać. Ponadto - co jest dla mnie sprawą niebagatelną, bardzo chciałam wystąpić w Sopocie.


10620678-650743281706912-1371989352564057243-n


07.IX. - program TV "Ludziom dobrej roboty" zrealizowany w Gliwicach dla załogi "Prosynchemu".

Piosenka "Mój, tylko mój" cieszy się ogromną popularnością, czego dowodem jest zdobycie przez nią pierwszego miejsca w kilku popularnych plebiscytach - "Przeboje Interstudia", "Przebój lata'75", "Lista przebojów" miesięcznika "Non Stop" (wydanie z października). Przewodzi także czterokrotnie "Radiowej Liście Przebojów" Programu I Polskiego Radia.

Utwór "Hasta manana" zajmuje pierwsze miejsce w jednym z etapów plebiscytu "Lato'75" tygodnika "Na przełaj". W jego podsumowaniu zdobywa 2. lokatę.

04.X. – program TV "Przeboje świata".

12. - 14.IX. - artystka zdobywa 2. nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Przebojów w Dreźnie za utwór "Blumen sollen regnen auf die ganze Welt
" (niemiecka wersja piosenki "Niech ziemia tonie w kwiatach"). Piosenka znalazła się na okolicznościowym albumie "Internationales Schlagerfestival Dresden 75" wydanym w 1976 r.


11009170-1440458569588649-8422777518063320889-n


Piosenkarka zawiesza działalność koncertową ze względu na ciążę i rozpoczyna przygotowanie repertuaru na drugą płytę długogrającą.

19.X. nagrywa teledysk do piosenki "Dzień nadziei" do programu "Petrostory, czyli kran z piosenkami".

22.XI. - program TV "Das ist Musik fur Sie mit dem Orchester "International" (TV NRD), występ z piosenką "Jeder erste schritt ist schwer".

10 - 12.XI. w Spodku w Katowicach artystka nagrywa program pt. "Noworoczna rewia na lodzie".

02.XII. Anna ponownie występuje w katowickim Spodku w programie "Z najlepszymi życzeniami dla delegatów na VII zjazd PZPR" - audycji, w której dla państwowych notabli śpiewa dwie piosenki wspólnie z Haliną Frąckowiak, Ireną Jarocką, Urszulą Sipińską i Marylą Rodowicz: "Kochałam cię, chłopcze" i "Hulać z nim nie chciały" oraz solowo "Tak wiele jest radości" (emisja TV 07.XII.)

08.XII. - program TV "Na prawo most, na lewo most" (program rozrywkowy przygotowany z okazji 30 - lecia "Mostostalu", zrealizowany w scenerii ważniejszych budowli przygotowanych przez to przedsiębiorstwo);

27.XII. – program TV "Lista przebojów-75" oraz "Muzyka dla Ciebie" (TV NRD).

29.XII. - program TV "Studio Muzyki Rozrywkowej".

31.XII. - program TV "Sylwester rodzinny - program z rodziną "Czterdziestolatka".

W ciągu roku Anna bierze udział w licznych programach telewizyjnych, m.in.:
- w programie TV z przebojem "Gdzie nie spojrzę - ty";
- w wielkanocnej audycji z piosenką "Hasta manana";
- "Jak zabawa" w reżyserii Włodzimierza Gawrońskiego;
- w widowisku, na potrzeby którego nagrała przebój "Rosyjskie pierniki";
- w audycji telewizyjnej po MFP Sopot'75 z utworem "Staruszek świat".


Iza-830


W podsumowaniu końcoworocznym "Radiowej Listy Przebojów" Programu I Polskiego Radia hit "Mój, tylko mój" zdobywa 3. lokatę, w plebiscycie czytelników "Panoramy" - 2. oraz ponownie 2. w głosowaniu 17 regionalnych rozgłośni PR.

Anna Jantar zostaje uznana piosenkarką roku 1975 przez publicystów estradowych i radiosłuchaczy, a w plebiscycie czytelników "Panoramy"
uzyskuje 3. miejsce w kategorii wykonawców. W głosowaniu zorganizowanym przez "Kurier Polski" zajmuje 5. lokatę.
Zdobywa również wyróżnienie "Kto jest prawdziwym światowcem?" przyznane przez Polonię rozrzuconą na różnych kontynentach. Nazwisko piosenkarki pojawiło się obok najbardziej popularnych Polaków żyjących w tym czasie.

Album "Tyle słońca w całym mieście" znajduje się na 1. miejscu wśród najlepiej sprzedających się płyt w kraju (sprzedaż w liczbie przeszło 102 tys. egzemplarzy).


1975naj


Występy m.in. Bułgarii, Kanadzie, NRD, ZSRR.

Znane piosenki: "Hasta manana", "Jak w taki dzień deszczowy", "Ja nie mogłam mieć serc dwóch", "Mój, tylko mój", "Mój świat - zawsze ten sam", "Po tamtej stronie marzeń", "Rosyjskie pierniki", "Staruszek świat", "Tyle słońca w całym mieście".


1976


01.I. - program TV "Noworoczna rewia na lodzie", występ z piosenkami "Za każdy uśmiech" i "Poślizgiem rok" (utwór wykonany razem z Ireną Karel, Wojciechem Młynarskim i Bogdanem Łazuką).

W styczniu artystka nagrywa drugiego longplaya dla Polskich Nagrań - "Za każdy uśmiech" .

W styczniu br. nagrałam dla "Muzy" nowego longplaya. Znalazło się na nim 11 pozycji, a wśród nich, obok kilku znanych, także premierowe: "Za każdy uśmiech", "Biały wiersz od ciebie", "Będzie dość". Są to, jak mi się wydaje, piosenki przebojowe, utrzymane w różnych rytmach i stylach – od walca do rock and rolla. W nagraniach towarzyszyła mi orkiestra pod dyrekcją Jarosława Kukulskiego. Czyż mogła być (pierwsza płyta) czymś lepszym, dojrzalszym od repertuaru ujednoliconego, ambitnego pod każdym względem, jaki umieściłam na drugiej płycie? Wykonanie? Myślę, że teraz śpiewam lepiej, precyzyjniej, dojrzalej.


zakazdyprzod


25.I. - do notowania "Radiowej Listy Przebojów" wchodzi piosenka "Staruszek świat", docierając do 1. miejsca (łącznie spędza tam 9 tygodni) i pozostając 23 tygodnie w notowaniu. Na liście przebojów "Non Stopu" zajmuje 9. lokatę (notowanie z lutego).

01.II. - program TV "Petrostory, czyli kran z piosenkami", występ z piosenką "Dzień nadziei".

08.II. - program TV "Przeboje świata".

03.III. na świat przychodzi Natalia Kukulska, która w przyszłości zostanie piosenkarką, podobnie jak jej mama.


156233006-3705201356261074-1661341394803231661-n


23. - 25.IV. - w rodzimym Poznaniu wokalistka występuje z recitalem na pierwszej Międzynarodowej Wiośnie Estradowej.

Ponadto bierze udział w koncercie poświęconym górnikom LZW i w programie artystycznym w ramach III Międzynarodowego Forum Filmowego.

V. - Anna nagrywa dwa utwory do filmu "Brunet wieczorową porą" - przeplatającą się w nim kilkakrotnie "Cygańską jesień" i "Zostałeś sam". Jego premiera odbyła się 18.X.1976 r.

16.V. - program TV "Rewia targowa", występ z piosenką "Gdzie nie spojrzę - ty".

25.V. - do notowania "Radiowej Listy Przebojów" wchodzi piosenka "Dzień bez happy endu", docierając do 10. miejsca i pozostając tydzień w notowaniu.

VI. - piosenkarka bierze udział w XIV Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. 24.VI. występuje w jubileuszowym koncercie XXX - lecia Polskich Nagrań, wykonując "Dzień bez happy endu" i "Staruszek świat" oraz 25.VI. w koncercie "Tip - Top zamiast dyskoteki", śpiewając "Szukaj mnie", "Za każdy uśmiech" oraz "Nie chcę z tobą być".


10349082-608048035976437-5039490071598644126-n


04.VII. - do notowania "Radiowej Listy Przebojów" wchodzi piosenka "Za każdy uśmiech", docierając do 1. miejsca i pozostając 18 tygodni w notowaniu. W plebiscycie "Interstudia" również plasuje się na 1. pozycji, a na liście przebojów "Non Stopu" zajmuje 13. lokatę (notowanie z sierpnia).

06.VII. Anna występuje w jubileuszowym X Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu. W koncercie "Przeboje Kołobrzegu" przypomina utwór "Nie żałujcie serca, dziewczyny", który bisuje.


10996547-749506331830606-8719425741193005781-o


VII. - występ w programie TV Drezno "Starzauber".

Piosenkarka nagrywa w amfitearze we Wrześni program "Bank 440", występ z piosenkami "Rosyjskie pierniki" oraz "Za każdy uśmiech";

05. - 15.VIII. - artystka występuje podczas Jarmarku Dominikańskim w Gdańsku w widowisku "Żywy żurnal", gdzie śpiewa m.in. przebój "Staruszek świat".

Dodatkowo nagrywa recital TV "Wakacje z Anną", składający się z siedmiu piosenek: "Gdzie nie spojrzę - ty", "Biały wiersz od ciebie", "Za każdy uśmiech", "Kto wymyślił naszą miłość", "Mój świat - zawsze ten sam", "Dzień bez happy endu", "Staruszek świat". Obok Anny pojawia się w nim także czechosłowacka piosenkarka Jana Matysowa z zespołem Junior oraz Tadeusz Drozda, Władysław Komar, Krzysztof Litwin i Jacek Nieżychowski.

24.VIII. podczas XVI Międzynarodowego Festiwalu Piosenki w Sopocie Anna otrzymuje pierwszą Złotą Płytę za longplay "Tyle słońca w całym mieście". W koncercie "Polska gala" piosenkarka wykonuje następujące przeboje - "Staruszek świat", "Biały wiersz od ciebie", "Koncert radości" i "Za każdy uśmiech", który bisuje.


Dziękuję ślicznie. Jestem ogromnie wzruszona, trudno mi w tej chwili mówić. Cieszę się bardzo, że to właśnie tutaj, w Sopocie, przy tak znakomitej, wspaniałej sopockiej publiczności spotkało mnie właśnie to ogromne wyróżnienie, jakim jest, zresztą dla każdego piosenkarza, otrzymanie Złotej Płyty. I nie przedłużając programu… Po prostu nie mogę w tej chwili mówić więcej. Chciałabym rozpocząć program.


10682380-653671404747433-6081350430943677015-o


28.VIII. - program TV "Trybuna Ludu - Nasza Gazeta" (nagranie 06.VI.);

IX. - Anna koncertuje w NRD i nagrywa programy telewizyjne z orkiestrami Henryka Debicha i Jerzego Miliana w Lipsku, Rostocku i Hamburgu.
Dla berlińskiego radia rejestruje swoje przeboje w wersji niemieckojęzycznej, m.in. "Staruszek świat".

X. - występuje w trzech koncertach w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie z okazji XXX - lecia Polskich Nagrań. Następnie koncertuje w Warszawie i województwach: ciechanowskim, płockim, warszawskim i szczecińskim.

W sprzedaży ukazuje się druga płyta długogrająca artystki "Za każdy uśmiech".

08. i 09.X. – program TV "Rewia targowa", występ z piosenką "Gdzie nie spojrzę - ty" (powtórka).

11 - 16.X. - nagranie programu dla TV Rostock (NRD) "Viele Lieder kommt der Wind".

17.X. - program TV "…und abends die Gäste – Musikalische Trümpfe" (TV NRD), występ z piosenką "Jeder erster Schritt ist schwer".

24.X. - do notowania "Radiowej Listy Przebojów" wchodzi piosenka "Cygańska jesień", docierając do 4. miejsca i pozostając 6 tygodni w notowaniu. Na liście przebojów "Non Stop" zajmuje 12. pozycję (notowanie z listopada).

26.X. - program TV "Die aktuelle Schaubude" (TV RFN), występ z piosenką "Eimnal am Tag".

26.X. - 01.XII. - w ośrodkach polonijnych USA i Kanady piosenkarka występuje m.in. z: Lidią Wysocką, Sławą Przybylską, Adamem Zwierzem i zespołem muzycznym kabaretu "Tey" w programie "Pół żartem - pół serio". Śpiewa wówczas następujące piosenki: "Żeby szczęśliwym być", "Mój, tylko mój", "Staruszek świat" i "Za każdy uśmiech".


247646-301976453250265-972600799-n


06 - 10.XII. - udział w koncercie radiowym w RFN z orkiestrą Horsta Mullera. Anna otrzymuje propozycję nagrań od wytwórni płytowej "Electrola".

11.XI. - program TV "Wizyta u Hipolita" (widowisko przygotowane z okazji 130 - lecia Zakładów im. Cegielskiego w Poznaniu), występ z piosenką "Za każdy uśmiech".

28.XI. - do notowania "Radiowej Listy Przebojów" wchodzi piosenka "Będzie dość", docierając do 8. miejsca i pozostając tydzień w notowaniu.

Artystka rozpoczyna współpracę z zespołem Pressing Zbigniewa Nowaka, grupą wokalną Aura oraz Bogusławem Mecem w programie, nad którym patronat obejmuje Łódzkie Stowarzyszenie Muzyki Estradowej.

09. - 12.XII. - udział w III Łódzkich Targach Estradowych z recitalem.

13 - 19.XII. - koncerty w rodzimym Poznaniu.

24.XII. - program TV "Allewizja", występ z piosenką "Będzie dość".

Artystka bierze udział w licznych programach TV, m.in.:

- "Z najlepszymi życzeniami" z piosenką "Biały wiersz od ciebie";
- "Spotkanie z gwiazdą" (z Karelem Gottem), gdzie wykonuje specjalnie skomponowane na tę okazję utwory - "Prolog" i "Finał" (z J. Strzelecką i H. Frąckowiak) oraz przebój "Biały wiersz od ciebie";
- w koncercie "Interdisco" z przebojem "Za każdy uśmiech", który trafia na longplay "Interdisco 2";
- w Studio 2 z przebojem "Dzień bez happy endu";
- ponadto nagrywa teledysk do piosenki "Nie żałujcie serca, dziewczyny".


397250-300792280035349-1432289928-n


Anna zajmuje 2. miejsce w plebiscycie "Panormay" w kategorii najpopularniejszych wykonawców, a jej przebój "Za każdy uśmiech" również 2. lokatę w kategorii piosenka roku. W ankiecie rozpisanej wśród publicystów estradowych na najpopularniejszą piosenkarkę roku plasuje się na 2. pozycji.


Plebiscyt na piosenkę roku - "Synkopa":
IV.:
1) "Mój, tylko mój";
4) "Dzień bez happy endu";
VII.:
4) "Dzień bez happy endu";
8) "Staruszek świat";
10) "Mój, tylko mój";
IX.:
6) "Dzień bez happy endu";
8) "Staruszek świat";
Podsumowanie końcoworoczne:
7) "Dzień bez happy endu";
9) "Mój, tylko mój";
10) "Staruszek świat";12469344-907234569391114-6943936482570716810-o


Na potrzeby filmu "Nie zaznasz spokoju" wokalistka nagrywa piosenkę "Kto powie nam".

Album "Tyle słońca w całym mieście" plasuje się - ze sprzedażą na poziomie ponad 53 tys. egzemplarzy - na 6. miejscu wśród najpopularniejszych płyt roku.

Występy m.in. w Kanadzie, NRD, RFN, USA.

Znane piosenki: "Będzie dość", "Biały wiersz od ciebie", "Cygańska jesień", "Dzień bez happy endu", "Koncert radości", "Mój, tylko mój", "Staruszek świat", "Za każdy uśmiech".1977


05.I. - program TV "Allewizja", występ z piosenką "Będzie dość".

02.IV. Anna otrzymuje drugą Złotą Płytę za longplay "Za każdy uśmiech". Z tej okazji nagrywa specjalny program w telewizyjnym Studio 2 z następującymi piosenkami: "Na pół gwizdka nie ma co żyć", "Biały wiersz od ciebie", "Kto powie nam", "Jak w taki dzień deszczowy", "Będzie dość", "Nie chcę z tobą być", który zostaje wyemitowany po rozmowie z piosenkarką.

A ja… Chciałam podziękować także państwu, bo to przecież wasza nagroda dla mnie. Jestem z tego powodu ogromnie szczęśliwa. Dziękuję raz jeszcze.


Iza-271


Piosenkarka otrzymuje od wytwórni Wifon propozycję wydania kasety z jej najpopularniejszymi przebojami.


Niemieckojęzyczna wersja przeboju "Najtrudniejszy pierwszy krok" - "Jeder erste schritt ist schwer" trafia na longplay pt. "Martin Hoffman - Orchester International".

IV. - Anna bierze udział w pokazach polskiej mody połączonych z rewią muzyczną w kinie "Warszawa" w Moskwie. 

10.IV. - program TV "Antena" - urywki prób do recitalu z okazji wręczenia drugiej Złotej Płyty i wywiad.

15.IV. - program TV "Z najlepszymi życzeniami", występ z piosenką "Mój każdy dzień jest twoim dniem". Nagranie programu telewizyjnego w NRD.


23.IV. - program TV "Chwila z piosenką", występ z piosenką "Nie chcę z tobą być".

Piosenkarka podpisuje płytę "Za każdy uśmiech" w firmowym sklepie Polskich Nagrań w Warszawie.

Artystka występuje z recitalem podczas drugiej Międzynarodowej Wiosny Estradowej w Poznaniu.

05.V. - w Teatrze Wielkim w Łodzi wokalistka bierze udział w nagraniu programu TV "Śpiewająca lokomotywa", występ z piosenką "Na pół gwizdka nie ma co żyć".

07.V. - program TV Studia 2 - "Wielobój gwiazd", występ z piosenkami "Nie chcę z tobą być", "Na pół gwizdka nie ma co żyć".


Iza-465


07.V. - nagranie programu telewizyjnego dla TV Berlin.

15.V. - program TV "Rewia w hotelu", występ z piosenką "Na pół gwizdka nie ma co żyć".


Udział w audycji radiowej, w której Anna opowiada m.in. o współpracy z Aleksandrem Maliszewskim.

Utwór "Gdzie jest Arkadia" zajmuje 9. miejsce w plebiscycie na przebój miesiąca w głosowaniu redaktorów muzycznych Studia Gama.

12.VI. Anna śpiewa pozakonkursowo piosenkę "Rosyjskie pierniki" na Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze podczas "Koncertu Przyjaźni", w którym występują najpopularniejsi wykonawcy w Polsce.


Stefania-Ciesielska


W tym czasie bierze udział w Międzynarodowym Dniu Młodzieży we Frankfurcie nad Odrą z utworem "Przyjaźń" (znanym także pod tytułami: "Pieśń radości" lub też "Pieśń młodości").

30.VI. - 01.VII. w koncercie galowym festiwalu "Decinska Kotva" w Decinie wokalistka przypomina przebój "Żeby szczęśliwym być".


10846200-1440459016255271-5553762272556743709-n


Na rynku ukazują się trzy płyty kompilacyjne - "Janusz Kondratowicz i jego piosenki", na której znalazł się przebój "Tyle słońca w całym mieście", "Horoskopy" z dwiema piosenkami: "Otwórzmy nieba ciemne drzwi" i "Na ciebie czekam lwie" oraz "30 lat Polskich Nagrań 1946 - 1976" z utworem "Biały wiersz od ciebie". 

17.VII. - program TV "Kraków, gwiazdy, noc", występ z piosenką "Na pół gwizdka nie ma co żyć" (nagrany 18.VI.).

24.VII. - program TV "Śpiewająca lokomotywa", występ z piosenką "Na pół gwizdka nie ma co żyć".

08.VIII. - program TV "Chwila z piosenką", występ z piosenką "Na pół gwizdka nie ma co żyć".

24.VIII. - program TV Studia Gama - "Sopot retro", występ z piosenką "Tyle słońca w całym mieście".

VIII. - utwór "Tak blisko nas" zajmuje 10. miejsce w plebiscycie na przebój miesiąca w głosowaniu redaktorów muzycznych Studia Gama.

Artystka bierze udział w "Pierwszych polonijnych spotkaniach z polską piosenką" w Łagowie, podczas których daje swój recital.


Bez-nazwy-112


IX. - przebój "Na pół gwizdka nie ma co żyć" plasuje się na 3. pozycji w plebiscycie słuchaczy Studia Gama na przebój miesiąca.

Nagrania w TV w NRD.

Udział w koncercie "Gwiazdy polskiej estrady" w katowickim Spodku wspólnie z: Ireną Jarocką, Haliną Frąckowiak, Urszulą Sipińską, Marylą Rodowicz, Teresą Tutinas, Renatą Danel, Krystyną Giżowską i Bernardem Ładyszem.

25.IX. - wywiad radiowy w Studiu Gama.

Od 03.X. Anna nagrywa materiał na trzecią płytę długogrającą pt. "Zawsze gdzieś czeka ktoś".

Otóż 03.X. przystępuję do nagrania swojej kolejnej płyty. Jeszcze nie wiem, jaki ta płyta będzie nosiła tytuł, niemniej jednak znajdą się na niej głównie premierowe piosenki, tzn. 3 piosenki z tej płyty już chyba znamy: "Tak blisko nas", druga nieco wcześniej nagrana, zatytułowana "Jak w taki dzień deszczowy" oraz piosenka, którą nagrałam do filmu Mieczysława Waśkowskiego - piosenka "Kto powie nam".


R-2091257-1585631408-1430


18.X. - program TV "Wizyta u Hipolita", występ z piosenką "Za każdy uśmiech".

X. - piosenka "Zawsze gdzieś czeka ktoś" plasuje się na 5. miejscu w głosowaniu redaktorów muzycznych Studia Gama na przebój miesiąca.

XII. - Anna bierze udział w widowisku telewizyjnym "Prawdziwy urok filmu dźwiękowego" w reżyserii Witolda Orzechowskiego, w którym wykonuje dwa przedwojenne przeboje - "Nikt, tylko ty" i "Sex appeal" oraz nagrywa kilka scenek aktorskich.

03.XII. - programy TV "Piosenki z wielobojów gwiazd", występ z piosenką "Nie chcę z tobą być" oraz
"Cała polska górnikom", występ z piosenką "Niech ziemia tonie w kwiatach".

Występ z recitalem podczas IV Łódzkich Targów Estradowych "Poltest'77". Zapisem tego wydarzenia jest płyta długogrająca, na której znalazł się przebój piosenkarki "Tak wiele jest radości".

10.XII. - wywiad radiowy w Studiu Gama.

31.XII. - program TV losowanie Totolotka, występ z piosenką "Kto powie nam".


Piosenkarka nagrywa teledyski do piosenek: "Kto powie nam", "Tak blisko nas" i "Jak w taki dzień deszczowy". Ponadto występuje w programie Studia Gama dla pracowników kędzierzyńskich zakładów pracy i w programie sylwestrowym.


C-2


Na liście bestsellerów płytowych album "Za każdy uśmiech" zajmuje 4. lokatę ze sprzedażą ponad 98 tys. egzemplarzy. Do końca 1977 r. sprzedano ponad 172 tys. sztuk pierwszego longplay’a Anny Jantar "Tyle słońca w całym mieście".

Anna Jantar w głosowaniu publicystów estradowych na piosenkarkę roku plasuje się na 4. pozycji.

Występy m.in. w Czechosłowacji, NRD, ZSRR.

Znane piosenki: "Gdzie jest Arkadia", "Kto powie nam", "Na pół gwizdka nie ma co żyć" , "Zawsze gdzieś czeka ktoś".


1978


I.
piosenka "Dyskotekowy bal" zajmuje 2. miejsce w plebiscycie słuchaczy Studia Gama na przebój miesiąca. Staje się także przebojem "Interstudia".

Piosenka "Kto powie nam" zostaje zaprezentowana na targach Midem'78 w Cannes.

21.I. - program TV "Sobotni koncert Studia Gama", występ z piosenką "Zawsze gdzieś czeka ktoś".

30.I. - program TV "Melodie 6+1", występ z piosenkami "Nie wierz mi, nie ufaj mi", "Koncert na deszcz i wiatr".

12.II. - program TV "Plebiscyt Studia Gama", występ z piosenką "Dyskotekowy bal".

16.II. - premiera programu estradowego "Za każdy uśmiech" w reżyserii Janusza Weissa. Z piosenkarką występują m.in. Andrzej Frajndt, Andrzej Thenard, Vaclav Neckarz.
Towarzyszy im zespół Gem.


mojakolekcja9


19.II. - program TV "Piosenki Studia Gama", występ z piosenką "Nie wierz mi, nie ufaj mi".

27.II. - program TV "Melodie 6+1", występ z piosenką "Zawsze gdzieś czeka ktoś".

Piosenka "Nie wierz mi, nie ufaj mi" plasuje się na 2. pozycji w głosowaniu słuchaczy Studia Gama na przebój miesiąca.


Występy na Śląsku.

Udział w audycji radiowej w Studiu Gama, w której Anna opowiada m.in. o swojej trzeciej płycie długogrającej.

III./IV. - "Kto umie tęsknić" (duet z Andrzejem Tenardem) zajmuje 3. miejsce w plebiscycie słuchaczy Studia Gama w łączonym plebiscycie popularności miesięcy marca i kwietnia.

04.IV. widowisko TV "Prawdziwy urok filmu dźwiękowego", występ z piosenkami "Nikt, tylko ty", "Sex appeal".

Występy w Szwecji z grupą Gem i Andrzejem Frajndtem m.in. w Sztokholmie, Goteborgu i Malmo.


Rodzinne4


Artystka nagrywa materiał na podwójny singiel Tonpressu z piosenkami: "Let Me Stay", "Nie wierz mi, nie ufaj mi", "Zawsze gdzieś czeka ktoś" i "Tylko mnie poproś do tańca". Występy w województwie gdańskim wspólnie z Vaclawem Neckarzem.

Piosenkarka bierze udział w festiwalu Made in Hungary w Budapeszcie, gdzie śpiewa m.in. utwór "Let Me Stay" - anglojęzyczną wersję utworu z repertuaru Cserhati Zsusy. Rejestruje również cztery piosenki dla tamtejszego radia (włącznie ze wspomnianą).

Nagrałam piosenkę, która na festiwalu Made in Hungary, zresztą jedynym festiwalu, który tam się odbywa, dostała pierwsze miejsce. Z tym że ja śpiewałam tę piosenkę nie w konkursie, poza konkursem i nagrałam ją w języku angielskim.


26


17.IV.  na ekrany kin trafia film "Nie zaznasz spokoju".

26.IV. - 06.V.
- nagrania 5 piosenek dla radia w Berlinie: "He, Musikanten", "Jemand wartet irgendwo", "Man tanzt nicht nur im Sommer", "Vollmond angesagt", "Wer kennt den Tschu-Tschu" (w nagraniu wzięli udział: D. Gelbke, M. Ungar, V. Neckar).

V. - piosenka "Kto umie tęsknić" plasuje się ponownie na 3. miejscu plebiscytu popularności słuchaczy Studia Gama na przebój maja.

VI.
-  program TV "Prawdziwy urok filmu dźwiękowego", występ z piosenkami "Nikt, tylko ty", "Sex appeal"

Artystka nagrywa polską wersję piosenki "Jambalaya" z repertuaru Hanka Williamsa, która staje się wielkim przebojem.

Podczas pobytu w Poznaniu udziela wywiadu radiowego w tamtejszym ośrodku Polskiego Radia.

07.VI. wokalistka występuje na XIV Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze w pozakonkursowej części koncertu "Premier" z piosenką "Radość najpiękniejszych lat". 08.VI. występuje w "Koncercie Przyjaźni" z przebojem "Zawsze gdzieś czeka ktoś".


DSC00837


Wywiad radiowy w Polskim Radiu w Zielonej Górze.

12.VI. - piosenka "Vollmond angesagt" trafia do propozycji listy przebojów w NRD.

23.VI. podczas XVI Krajowego Festiwalu Polskiej Pioseki w Opolu w koncercie "Przeboje Studia Gama" artystka wykonuje utwór "Nie wierz mi, nie ufaj mi".


1782-l


25.VI. - program TV "Święto Trybuny Robotniczej, występ z piosenką "Jambalaya".

Po festiwalu opolskim odbywa tournee po Czechosłowacji i rejestruje program dla tamtejszej TV.

13.VII. - program TV "Dyskoteka Tip - Top", występ z piosenką "Zawsze gdzieś czeka ktoś".

Najpewniej w lipcu zostaje wydana trzecia płyta długogrająca artystki "Zawsze gdzieś czeka ktoś".  

VIII. -
wokalistka bierze udział w Jarmarku Dominikańskim w Gdańsku, gdzie wykonuje: "Nie wierz mi, nie ufaj mi", "Jambalayę" i "Zawsze gdzieś czeka ktoś".

Pod koniec miesiąca występuje z koncertami w NRD i nagrywa program TV.


IX. - wraz z Ewą Wiśniewską, Bogusławem Mecem i zespołem Mortale bierze udział w święcie gazety "L'Unita" we Włoszech.


wyst-p-niezydentyfikowany


Występy w województwie lubelskim.

10.IX. - program TV "Wakacje z Anną Jantar", występ z piosenkami: "Gdzie nie spojrzę - ty", "Biały wiersz od ciebie", "Kto wymyślił naszą miłość", "Za każdy uśmiech", "Mój świat - zawsze ten sam", "Dzień bez happy endu", "Staruszek świat".

14.IX. - program TV "Koncert Studia Gama", występ z piosenkami "Dyskotekowy bal", "Nie wierz mi, nie ufaj mi".

22.IX. w Wieluniu Anna nagrywa program "Jesienny koncert Studia Gama", występ z piosenką "Jambalaya".

25.IX. - piosenka "Man tanzt nicht nur im Sommer"
trafia do propozycji listy przebojów w NRD. Do zestawienia wchodzi 16.X. - miejsce 10., tydzień w notowaniu.

Piosenka "Słońce za mną chodzi" plasuje się na 2. miejscu w plebiscycie słuchaczy Studia Gama na przebój miesiąca.

14.X. - program TV "Jesienny koncert Studia Gama", występ z piosenką "Jambalaya".

29.X. - program TV "Koncert dla żniwiarzy", występ z piosenką "Tylko mnie poproś do tańca".

X. - "Tylko mnie poproś do tańca" w głosowaniu redaktorów 17. rozgłośni radiowych Studia Gama zdobywa 2. lokatę w plebiscycie na piosenkę miesiąca. W głosowaniu słuchaczy plasuje się na 3. miejscu. Na liście przebojów "Non Stopu" dociera do 10. miejsca. 


Nagrania telewizyjne w NRD.


16-PIEWAMY-I-TA-CZYMY-VII-1978


13.XI. - piosenka "Wer kennt den Tschu - Tschu" trafia do propozycji listy przebojów w NRD. Do zestawienia wchodzi 27.XI. - miejsce 7., 2 tygodnie w notowaniu.

18.XI. - program TV "Burgparty", występ w piosenką "He, Musikanten".

03.XII. - program TV "Burgparty", występ z piosenką "He, Musikanten".

XII. - występy i nagrania w telewizji w NRD.

06.XII. - program TV "Wszystko już było", występ z piosenką "Sex appeal".


16.XII. w telewizji wrocławskiej Anna występuje w programie "Gwiazdy, gwiazdki, gwiazdeczki" z przeprowadzonym wywiadem i nagranymi piosenkami: "Tylko mnie poproś do tańca", "Jambalaya", "Let Me Stay", "Zawsze gdzieś czeka ktoś", "Godzina drogi", "Dżinsowe maniery".

Bardzo lubię koncerty, w ogóle wszystko, co jest spontaniczne, co jest na żywo transmitowane, bezpośrednio. Po prostu lepiej się czuję, jest to bardziej autentyczne, bardziej prawdziwe. Ja wręcz uwielbiam festiwale. To może się wydać trochę dziwne i zaskakujące, ale potrzebna mi jest ta atmosfera właśnie, to napięcie, które towarzyszy mi podczas właśnie koncertów festiwalowych itd. Ja posiadam tzw. tremę mobilizującą i im bardziej jestem zdenerwowana, stremowana, tym wydaje mi się, że lepiej śpiewam.
 

Iza-514


31.XII. program TV "Dzień dobry, tu telewizja", występ z piosenką "Sex appeal"; program TV "Sylwestrowa dyskoteka Studia 2".


Ponadto artystka bierze udział w:
- programie "Tele - Echo" Ireny Dziecic;
- w audycji Studia Gama z piosenką "Godzina drogi";   
- do tego nagrywa teledysk do utworu "Chłopcy gola".

Anna otrzymuje z Czechosłowacji propozcyję nagrania longplaya w języku angielskim. Z Wielkiej Brytanii nadchodzi oferta zarejestrowania piosenek dla firmy Wilson Editions z okriestrą PRiTV. Ponadto pojawiły się propozycje przygotowania płyt w NRD i RFN z utworami po niemiecku i angielsku.

W plebiscycie popularności "Panoramy" Anna Jantar zajmuje 8. lokatę wśród wykonawców, a liryczny przebój "Tylko mnie poproś do tańca" 10. w kategorii piosenka roku. Utwór w rozwiązaniu plebiscytu Studia Gama za rok 1978 plasuje się na 9. miejscu w głosowaniu redaktorów 17. regionalnych rozgłośni Polskiego Radia. W plebiscycie "Interstudia" zajmuje 2. lokatę.


Występy m.in w: Czechosłowacji, NRD, Szwecji, we Włoszech, na Węgrzech.

Znane piosenki: "Dyskotekowy bal", "Jambalaya", "Kto umie tęsknić", "Nie wierz mi, nie ufaj mi", "Radość najpiękniejszych lat", "Słońce za mną chodzi", "Tylko mnie poproś do tańca", "Zawsze gdzieś czeka ktoś".


1979


1978/1979 r. – artystka rozpoczyna współpracę z zespołami rockowymi - Budką Suflera i Perfectem.


14691902-1102813319833237-7316216339654786118-o


Piosenka "Zawsze gdzieś czeka ktoś" trafia na płytę kompilacyjną - "Przeboje Gwiazd".

07. i 08.I. - program TV "Schatzen Sie mal!" (TV NRD), występ z piosenką "Man tanzt nich nur im Sommer".

22.I. - piosenka "Jemand wartet irgendwo" trafia do propozycji listy przebojów w NRD.

23. - 27.I. - Anna Jantar uczestniczy w Festiwalu "Interstudio'78" w Tampere w Finlandii, na którym zajmuje 2. miejsce za interpretację piosenki "Tylko mnie poproś do tańca". Występ przynosi jej uznanie krytyków muzycznych i publiczności.


2023-01-01-17-04-21-Anna-Jantar-Gala-Oi-RTV-Tylko-mnie-popro-do-ta-ca-Mozilla-Firefox


29 - 30.I. - piosenkarka nagrywa z Budką Suflera utwór "Nic nie może wiecznie trwać".

03.II. - program TV "Televariete" (TV Praga), występ z piosenką "Zawsze gdzieś czeka ktoś".

11 - 21.II. - Anna odbywa tournee po Czchosłowacji połączone z występami w tamtejszej telewizji.
 

III. - w plebiscycie Studia Gama utwór "Nic nie może wiecznie trwać" zostaje przebojem miesiąca wśród słuchaczy i zajmuje 2. pozycję w głosowaniu redaktorów 17. rozgłośni.

07.III. - nagranie piosenek z filmu "Grease" – "Hopelessly Devoted To You" i "You`re The One That I Want" (wspólnie ze Stanisławem Sojką) wydanych na singlu.

Tak, tę całą płytę zainspirował film "Grease", który kilkakrotnie oglądałam w USA. Film wzruszył mnie, przypomniał lata młodości. Zaproponowałam świetnemu jazzowemu wokaliście Stanisławowi Sojce wspólne nagranie przebojów z tego filmu. Zgodził się, a Tonpress zrealizował nasz pomysł.


14712834-1099087666872469-716777871912919993-o


IV. - przebój "Nic nie może wiecznie trwać" zajmuje następujące pozycje w plebiscycie "Interstudia": Warszawa - 1. miejsce, Praga - 1. miejsce, Bukareszt - 1. miejsce, Sofia - 1. miejsce, Moskwa - 1. miejsce, Budapeszt - 2. miejsce, Helsinki - 2. miejsce.

Koncerty w województwach: jeleniogórskim, wrocławskim, wałbrzyskim, przemyskim, tarnowskim.

14.IV. - program TV "Rewia targowa", występ z piosenką "Gdzie nie spojrzę - ty".

W trakcie Międzynarodowej Wiosny Estradowej w Poznaniu artystka występuje z recitalem, śpiewając m.in. swój wielki przebój "Nic nie może wiecznie trwać", który ponownie zostaje przebojem miesiąca w głosowaniu radiosłuchaczy Studia Gama.

Koncerty w województwie rzeszowskim

05.IV. - 01.V. - Anna występuje w klubach polonijnych w Nowym Jorku i Chicago z grupą Perfect.


13913696-1039310416183528-1588505739890184231-o


V. - "Tak dobrze mi w białym" w plebiscycie "Studia Gama" zajmuje 5. pozycję na przebój miesiąca w głosowaniu redaktorów muzycznych.

Koncerty w województwach: łódzkim, gorzowskim, szczecińskim.


20.V. - program TV "Koncert z Żyrardowa", występ z piosenką "Tak dobrze mi w białym" (nagrywany 17.V.).

20 - 26.V. - realizacja programu TV "Hafenbar" (NRD).

01.VI. - program TV "Piosenki tylko dla dorosłych", występ z piosenką "Jasne jak słońce" wspólnie z córką Natalią.

(...) zauważyłam u mojej córki, Natalii, zdolności muzyczne. Śpiewa bezbłędnie niemal cały mój repertuar. Debiutowała już w telewizyjnym Studiu Gama w czasie premierowego wykonywania przeze mnie piosenki "Jasne jak słońce" ze słowami Jana Brzechwy.

01. - 03.VI. występ na Festiwalu Młodych w Berlinie.

Utwór "Tak dobrze mi w białym" zostaje przebojem miesiąca w plebiscycie "Interstudia" w Warszawie.

27.VI.
- artystka uczestniczy w XVII Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w koncercie "Plebiscyt Studia Gama", podczas którego śpiewa "Nic nie może wiecznie trwać". Występ Anny nie zostaje wyemitowany w czerwcowej transmisji telewizyjnej. Pojawia się jednak na antenie TVP, m.in. we wrześniu 1979 r.

Piosenka zajmuje 2. pozycję na liście przebojów miesięcznika "Non Stop".


1783-l


Nagranie programu TV "Płynie Wisła, płynie", występ z piosenkami "Nic nie może wiecznie trwać" i "Za wszystkie noce".

10.VII. w "Koncercie Inauguracyjnym" XIII Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu Anna przypomina piosenkę "Nie żałujcie serca, dziewczyny", którą bisuje.


10603745-647752258672681-2805621919222585807-n


16.VII. - piosenka "He, Musikanten"
trafia do propozycji listy przebojów w NRD.

18 - 19.VII. - koncerty w Urzędzie Rady Ministrów.

20.VII. występ na Stadionie X - lecia w Warszawie z piosenką "Tyle słońca w całym mieście".

"Tak dobrze mi w białym" zajmuje 2. pozycję w plebiscycie "Interstudia" w Warszawie na przebój miesiąca.

02 - 06.VIII. - występy w szczecińskiej "Kaskadzie" w programie "Variete".

VIII. - "Ktoś między nami" – utwór nagrany w duecie ze Zbigniewem Hołdysem zajmuje 5. miejsce w plebiscycie redaktorów Studia Gama na przebój miesiąca, natomiast utwór "Tak dobrze mi w białym" zdobywa następujące pozycje w plebiscycie "Interstudia": Bukareszt - 2. miejsce, Warszawa - 3. miejsce, Helsinki - 3. miejsce.

Wydanie kasety Wifonu "Złote przeboje Anny Jantar" i dwupłytowego albumiku Tonpressu S-121/122 z czterema piosenkami: "Nie wierz mi, nie ufaj mi", "Let Me Stay", "Zawsze gdzieś czeka ktoś" i "Tylko mnie poproś do tańca".


Jantar-Anna-Zlote-Przboje


03.IX. w Teatrze Muzycznym w Łodzi w koncercie zorganizowanym przez Stowarzyszenie Muzyki Estradowej Anna występuje z zespołem Perfect, śpiewając 6 piosenek - "Tak dobrze mi w białym", "Jambalayę", "Nic nie może wiecznie trwać", "Love Me, Baby" oraz w duecie ze Zbigniewem Hołdysem - "You're the one that I want" i "Ktoś między nami"

09.IX. - Anna bierze udział w koncercie zorganizowanym w warszawskiej Sali Kongresowej w koncercie dla niepełnosprawnych dzieci "Art Rock". Śpiewa wówczas m.in. "Nic nie może wiecznie trwać" i "Spocząć".

Koncerty w województwie katowickim.

Utwór "Gdzie są dzisiaj tamci ludzie" w plebiscycie Studia Gama na przebój miesiąca zajmuje 2. miejsce w głosowaniu radiosłuchaczy i 6. w głosowaniu redaktorów muzycznych, a "Tak dobrze mi w białym" zdobywa 3. lokatę w "Interstudiu" (Warszawa).

X. - na rynku pojawia się singiel Tonpressu S-243 z piosenkami z filmu "Grease" ("You're The One That I Want"/"Hopelessly Devoted To You"). Płyta zajmuje 10. pozycję na liście bestsellerów singlowych roku z nakładem 23.400 egzemplarzy.

Czechosłowacki "Supraphon" wydaje singiel z piosenkami: "You're The One That I Want" i "Wielka dama tańczy sama".

Piosenkarka odwołuje trasę koncertową po województwie bydgoskim z powodu choroby oraz udziela wywiadu w tamtejszym ośrodku Polskiego Radia.

XI.
- utwór "Moje jedyne marzenie" w plebiscycie "Interstudia" plasuje się na następujących pozycjach: Warszawa - 1. miejsce, Praga - 1. miejsce, Helsinki - 3. miejsce, a piosenka "Gdzie są dzisiaj tamci ludzie" zajmuje 7. lokatę na liście przebojów "Non Stopu".


W drugiej połowie listopada Anna występuje z koncertami w województwie bydgoskim.


14589606-1087514738029762-6691065406620285021-o


02 - 12.XII. - koncerty z Vaclavem Neckarem i zespołem Bacily w Czechosłowacji.

"Moje jedyne marzenie" zajmuje ponownie 1. miejsce w plebiscycie "Interstudia" w Warszawie, a także 1. lokatę w Berlinie.

W telewizji wrocławskiej Piosenkarka realizuje program dla dzieci pt. "Zamiast słuchać bajek" z utworami: tytułowym , "Jak słonko szło spać", "Buciczkowa wróżka", "Złoty jeż", "Szklana góra".

12.XII. bierze udział w nocnej audycji Polskiego Radia z red. Ryszardem Lewandowskim.

W grudniu wokalistka kończy nagrywanie piosenek na swoją czwartą płytę długogrającą dla wytwórni Tonpres.


10449949-666943423420231-3396097700373963393-n


W ciągu roku artystka bierze udział w licznych programach telewizyjnych:
- z kołysanką "Śpij maleńka spokojnie";
- w programie "Piosenki z olimpijskiego Totolotka" z utworem "Ktoś między nami;
- "Dziękujemy" - poświęconym załogom budowlanym;
- w programie w Studio 4;
- w Katowicach (TV Rzeszewski);
- w "Sentymentalnej podróży z Jerzym Milianem" z utworem "Godzina drogi";
- w "Koncercie życzeń" z przebojami: "Radość najpiękniejszych lat", "Moje jedyne marzenie", "Tak wiele jest radości" oraz "Za wszystkie noce";
- w programie TVP Warszawa z piosenką "Za wszystkie noce";
- w programie TVP Katowice z utworem "Za wszystkie noce";
- "Jesienny dzień z Jerzym Milianem" z piosenką "Co zrobimy z tą miłością";
- nagrywa także teledyski do piosenek: "Gdzie są dzisiaj tamci ludzie" i "Nic nie może wiecznie trwać".


Znin-27-11-1979r


22.XII. - Anna występuje w programie Polskiego Radia "Cztery Pory Roku" wraz z Andrzejem Mogielnickim i Romualdem Lipko. Przypomina tam swoją karierę i odbiera gratulację za sukces piosenki "Nic nie może wiecznie trwać", która w plebiscycie radiosłuchaczy Studia Gama zostaje wybrana piosenką roku 1979.

Sama artystka zdobywa tytuł piosenkarki roku 1979. Wśród czytelników "Muzyki Młodych" plasuje się w ścisłej czołówce najpopularniejszych wokalistek, a w podsumowaniu ankiety "Non Stopu" trafia na 4. lokatę wśród piosenkarek roku. W plebiscycie tygodnika "Panorama" zajmuje 4. miejsce w kategorii wykonawców, a przebój "Nic nie może wiecznie trwać" w kategorii piosenek roku trafia na 3. pozycję. Piosenkarka otrzymuje także Odznakę Zasłużonego Działacza Kultury.

W zasadzie od czasu piosenki "Tyle słońca w całym mieście", a był to rok, niestety już siedemdziesiąty... aż siedemdziesiąty piąty wstecz, jest to właściwie mój pierwszy taki duży sukces, bo gdzieś tam zawsze się ocierałam o te czołowe pozycje, ale tej pierwszej jakoś od tamtej pory nie udało mi się zdobyć. Tym właśnie bardziej się cieszę.

"Tyle słońca w całym mieście" trafia do "złotej dziesiątki" przebojów lat 1970 - 1979 w plebiscycie czytelników "Panoramy", plasując się na 7. miejscu. Wśród wykonawców Anna Jantar zajmuje 6. lokatę.

Pod koniec grudnia Anna wylatuje na występy w klubach polonijnych w USA w Chicago i New Jersey.


11124601-1440785606222612-2107035152349493248-n


Występy m.in. w Czechosłowacji, NRD, USA.

Znane piosenki: "Gdzie są dzisiaj tamci ludzie", "Hopelessly Devoted To You", "Ktoś między nami", "Moje jedyne marzenie", "Nic nie może wiecznie trwać", "Tak dobrze mi w białym", "You' re the one that i want", "Za wszystkie noce"


1980 - 1982


01.I.1980 r. - program TV "Noworoczne rytmy Jerzego Miliana", występ z piosenką "Prośba przed snem".

09.III. - ostatni koncert Anny Jantar w klubie "Zodiac" w Clifton, New Jersey. Śpiewa wówczas m.in.: "Tak dobrze mi w białym", "Nic nie może wiecznie trwać", "Hopelessly Devoted To You", "You're The One That I Want", "Rosyjskie pierniki", "Staruszek świat", "Jambalayę" i "Za każdy uśmiech". Klikakrotnie bisuje.

A teraz chciałabym zaśpiewać piosenkę, która zyskała sobie tytuł przeboju roku'79, u nas w Polsce, oczywiście. Tytuł tej piosenki "Nic nie może wiecznie trwać".


1979-04-04-31-USA-7


14.III. Anna Jantar ginie w katastrofie samolotu Ił-62 "Mikołaj Kopernik" nieopodal warszawskiego lotnika Okęcie.

25.III. - pogrzeb artystki na warszawskim cmentarzu Wawrzyszewskim. To smutne wydarzenie gromadzi ok. 40 tys. osób.

Piosenka "Pozwolił nam los" (duet z Bogusławem Mecem) otrzymuje 1. nagrodę honorową w marcowym plebiscycie Studia Gama.

27.IV. - Polskie Radio nadaje audycję wspomnieniową prowadzoną przez Andrzeja Jaroszewskiego.

VI./VII. - wydanie przez Tonpress i Pronit czwartego longplaya piosenkarki zatytułowanego "Anna Jantar". Do końca 1984 r. znajdzie ponad 192 000 nabywców (Złota Płyta)

Na rynku ukazuje się album "The best of Anna Jantar" wydany przez Polskie Nagrania. Do końca 1986 r. znajdzie ponad 150 000 nabwców (Złota Płyta).


R-2956876-1309073552


Utwór "Wielka dama tańczy sama" zwycięża w plebiscycie na przebój "Lata z Radiem".

Płyta "The Best of Anna Jantar" zajmuje 4. miejsce na liście najpopularniejszych płyt roku (ponad 72 000 zamówionych egzemplarzy), a album "Anna Jantar" plasuje się na 5. pozycji (również ponad 72 000 zamówionych egzemplarzy).

Singiel z piosenkami "Wielka dama tańczy sama"/"Moje jedyne marzenie" trafia na 8. miejsce najpopularniejszych polskich singli roku (35 900 zamówionych egzemplarzy).

Anna Jantar w plebiscycie popularności "Panoramy" za rok 1980 trafia do grona "Wielkich nieobecnych" (wraz z Johnem Lennonem) - wykonawców, którzy odeszli, ale wciąż są obecni w swoich utworach na listach przebojów. Z kolei w plebiscycie miesięcznika "Non Stop" na piosenkarkę roku wokalistka plasuje się na 4. miejscu.

Znane piosenki: "Moje jedyne marzenie", "My Baby Waits For Rainy Days", "Nie ma piwa w niebie", "Pozwolił nam los", "Wielka dama tańczy sama".


1981-tydzienf


14.III.1981 r. - emisja pierwszego telewizyjnego programu wspomnieniowego poświęconego Annie Jantar.

18.IV. - program TV "Wspomnienie o Annie Jantar" prowadzony przez Krzysztofa Szewczyka.

03.X. - do notowania "Listy przebojów" pr. I Polskiego Radia wchodzi piosenka "Spocząć", docierając do 2. miejsca i pozostając 11 tygodni w notowaniu.

11.VI.1982 r. - do notowania "Listy przebojów" pr. I Polskiego Radia wchodzi piosenka "Do żony wróć", docierając do 1. miejsca i pozostając 9 tygodni w notowaniu.

Utwór zajmuje 3. miejsce w plebiscycie czytelników tygodnika "Panorama" i radiosłuchaczy "Lata z Radiem" na przebój lata'82.

Anna Jantar w plebiscycie czytelników "Nowej Wsi" na piosenkarkę roku zajmuje 4. miejsce.


Mówią, że tak długo żyje człowiek, jak długo żyje pamięć o nim. Ja uważam, że życie tylko wtedy ma sens, jeśli coś po człowieku zostaje. Anna zostawiła córkę, zostawiła nagrania i teledyski i dobrą pamięć o sobie. Żyła i śpiewała pod określoną szerokością geograficzną, gdzie - jak mawiał Jean Cocteau - "głupota zabrała się do myślenia"... Pokonać to wszystko i istnieć po śmierci - to największe zwycięstwo Anny Jantar. (Jerzy Milian)


Iza-844
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
Galerie
  Autografy
  Dzieciństwo i młodość
  Kasety
  Notowania i plebiscyty
  Nuty
  Okładki gazet i czasopism
  Pejzaż bez Ciebie
  Plakaty
  Płyty CD
  Płyty winylowe
  Pocztówki
  Pocztówki i reklamówki
  Prace o Annie
  Single
  Skany wywiadów i artykułów
  Suplement
  Ujęcia z wideoklipów
  Zdjęcia

Kategorie
  Aby dotrzeć na Wawrzyszew, należy...
  Anna auf Deutsch
  Anna in English
  Artykuł dyplomowy "Artystyczne CV Anny Jantar"
  Biografia
  Dyskografia
  Fan cluby
  Fani o Annie
  Interpretacje przebojów Anny
  Jarosław Kukulski
  Katastrofa "Kopernika"
  Kompilacje
  Kompilacje 2
  Książka ks. Andrzeja Witko - "Anna Jantar"
  Książki z Anną
  Materiały na covery
  Na radiowej antenie
  Notowania i plebiscyty
  Opinie o płytach i teksty z obwolut
  Pamięć o Annie w piosenkach
  Piosenki nieodkryte
  Piosenki niezaśpiewane
  Po 14. marca 1980 r.
  Początki piosenek
  Podziękowania
  Polecane strony
  Prasa i wywiady
  Prasa i wywiady 2
  Prasa i wywiady 3
  Prasa i wywiady 4
  Prasa i wywiady 5
  Prasa i wywiady 6
  Reklamówki
  Teksty piosenek
  Teksty piosenek 2
  Teksty piosenek 3
  Videa
  Waganci
  Wersje radiowe, wersje płytowe
  Wspomnienia
  Występy live
  Występy telewizyjne
  Zespoły współpracujące z Anną
  Znane i nieznane
  Ślady po Annie

Po 14 marca 1980 r. - 2015 r.
  Po 14 marca 1980 r. - 2015 r.

Księga Gości
  Czytaj księgę gości
  Wpisz się do księgi gości

O mojej stronie
Anna Jantar - Bursztynowa Dziewczyna. "Ta płyta, chociaż już zdarta, jeszcze gra..." Strona poświęcona wybitnej Piosenkarce, jaką była i jest Anna Jantar.

Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Ekstra