"Za każdy uśmiech..."
Dnia wrzesień 24 2012 15:17:52

24-09-2012 r.

(Andrzej Ibis – Wróblewski) W plejadzie gwiazd piosenki polskiej Anna Jantar może uchodzić za symbol Marsa. Zawojowała estradę, telewizję, radio, a z okładki swej płyty "Za każdy uśmiech" (MUZA SX 1360) spogląda z prawdziwym marsem na twarzy, jak gdyby chciała zadać kłam tytułowi. Pozory mylą, więc i na płycie ma piosenki łagodne, jak jej dusza kobieca, a śpiewa je z powściągliwą słodyczą, muzykalnie i bez przejaskrawień ekspresyjnych, ale z tą pewnością, że śpiewa murowane szlagiery.
(Lech Konopiński) Pamiętam, że kiedy powstał tekst utworu "Za każdy uśmiech", ja to jakoś inaczej ująłem. Przyniosłem Ani zachwycony, że tak znakomicie wyszedł tekst, no a Ania powiedziała - "Co ty tutaj żartujesz, chyba to jest dopiero ryba. Ty siądź do tego i napisz taką piosenkę, żeby ludzie byli tym zachwyceni". Trudno powiedzieć autorowi właśnie coś takiego, ale sądzę, że piosenka "Za każdy uśmiech" podobała się. I właśnie to był tekst w stylu Ani. Ona wiedziała jaka jest i wiedziała, czego ludzie od niej oczekują.
Choć od czasu nagrania piosenki "Za każdy uśmiech", która dała tytuł drugiej płycie długogrającej Anny Jantar, minęło już ponad 35 lat, wciąż pozostaje ona przebojem. W drugiej połowie lat 70. lansowano ją na antenie Pr. I Polskiego Radia. O jej powodzeniu świadczy fakt, iż dotarła do pierwszego miejsca tamtejszej Listy Przebojów, pozostając 18 tygodni w notowaniu. W muzycznym podsumowaniu roku 1976, czytelnicy "Panoramy" przyznali jej drugie miejsce w plebiscycie na piosenkę roku. Artystka często gościła z nią też w programach telewizyjnych – "Noworocznej rewii na lodzie", "Wizycie u Hipolita" czy "Wakacjach z Anną Jantar" i prezentowała na deskach krajowych festiwali – w czasie KFPP Opole’76 i MFP Sopot’76, podczas którego ją zresztą bisowała. Płyta, na której ją wydano, szybko uzyskała status "złotej"…
Dzisiaj utwór ten słyszymy często na antenie Radia Złote Przeboje, pojawia się w programie "Jaka to melodia?" oraz gości na licznych albumach składankowych. Podoba się też młodym użytkownikom portalu YouTube – dość powiedzieć, że 3 filmy z tym przebojem obejrzano ponad 1,7 mln razy!
Trafił on wreszcie na szczyt pierwszego wydania Listy Przebojów kanału Kino Polska Muzyka. Utrzymać tę pozycję nie będzie łatwo, ale waro chyba podziękować Annie Jantar "Za każdy uśmiech", który dawał (i tak jest nadal) tak wiele radości Odbiorcom Jej piosenek. Dlatego też zachęcam wszystkich do głosowania na tę piosenkę na stronie KPM. Swoje głosy można oddawać codziennie.
Na głosy czeka także inny przebój Piosenkarki – Staruszek świat, który obecnie zajmuje 13. pozycję.


Przemek
Aktualności 6
Dnia wrzesień 21 2012 09:35:08

21-09-2012 r.

3 wydania radiowej "Listy Przebojów" Pr. I Polskiego Radia z początku 1976 r. trafiły do "Notowań i plebiscytów". Właśnie w styczniu tego roku zaczął być lansowany przebój "Staruszek świat", który cieszył się wśród słuchaczy ogromnym zainteresowaniem, plasując się 9 razy na pierwszym miejscu listy.

Kilka screenów z zakończenia MFP Sopot’75 znalazło się w galerii "Ujęcia z wideoklipów". Wszyscy laureaci imprezy zaprezentowało się raz jeszcze publiczności przy dźwiękach hitu "Tyle słońca w całym mieście". Za ten materiał dziękuję Kasi Grądzkiej.
W właśnie ten nieśmiertelny przebój znalazł się na składance "Festiwale, festiwale. 3CD: Opole, Kołobrzeg, Sopot", która powiększyła dział "Kompilacje 2".
ANNA JANTAR nagrała lp. (SXL 1089) o pięknym tytule "Tyle słońca w całym mieście"...
Krótka zapowiedź debiutanckiego longplay’a Artystki, pochodząca z "Synkopy", znalazła się w "Opiniach o płytach i tekstach z obwolut".
Była naturalna i prawdziwa, kiedy wyśpiewywała swoje emocje. Bił z niej wewnętrzny blask. Ujmowała tym wszystkich. I dlatego stała się legendą. Mimo że miała wszystko: urodę, talent, wdzięk, pieniądze i kochającą rodzinę, zawsze była skromna i subtelna.
W "Prasie i wywiadach 4" znaleźć można artykuł wspomnieniowy, który ukazał się w 25. rocznicę śmierci Piosenkarki.


PrzemekStrona 45 z 46 << < 42 43 44 45 46 >
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Galerie
  Autografy
  Dzieciństwo i młodość
  Kasety
  Notowania i plebiscyty
  Nuty
  Okładki gazet i czasopism
  Pejzaż bez Ciebie
  Plakaty
  Płyty CD
  Płyty winylowe
  Pocztówki
  Pocztówki i reklamówki
  Prace o Annie
  Single
  Skany wywiadów i artykułów
  Suplement
  Ujęcia z wideoklipów
  Zdjęcia

Kategorie
  Aby dotrzeć na Wawrzyszew, należy...
  Anna auf Deutsch
  Anna in English
  Artykuł dyplomowy "Artystyczne CV Anny Jantar"
  Biografia
  Dyskografia
  Fan cluby
  Fani o Annie
  Interpretacje przebojów Anny
  Jarosław Kukulski
  Katastrofa "Kopernika"
  Kompilacje
  Kompilacje 2
  Książka ks. Andrzeja Witko - "Anna Jantar"
  Książki z Anną
  Materiały na covery
  Na radiowej antenie
  Notowania i plebiscyty
  Opinie o płytach i teksty z obwolut
  Pamięć o Annie w piosenkach
  Piosenki nieodkryte
  Piosenki niezaśpiewane
  Po 14. marca 1980 r.
  Początki piosenek
  Podziękowania
  Polecane strony
  Prasa i wywiady
  Prasa i wywiady 2
  Prasa i wywiady 3
  Prasa i wywiady 4
  Prasa i wywiady 5
  Prasa i wywiady 6
  Reklamówki
  Teksty piosenek
  Teksty piosenek 2
  Teksty piosenek 3
  Videa
  Waganci
  Wersje radiowe, wersje płytowe
  Wspomnienia
  Występy live
  Występy telewizyjne
  Zespoły współpracujące z Anną
  Znane i nieznane
  Ślady po Annie

Po 14 marca 1980 r. - 2015 r.
  Po 14 marca 1980 r. - 2015 r.

Księga Gości
  Czytaj księgę gości
  Wpisz się do księgi gości

O mojej stronie
Anna Jantar - Bursztynowa Dziewczyna. "Ta płyta, chociaż już zdarta, jeszcze gra..." Strona poświęcona wybitnej Piosenkarce, jaką była i jest Anna Jantar.

Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Ekstra