25.XI.2016 r.
Dnia listopad 25 2016 21:36:16

25-11-2016 r.

W sierpniu 1979 r. Anna Jantar zdecydowała się na radykalną zmianę wyglądu – obcięła swoje włosy, co odbiło się szerokim echem nie tylko wśród jej wielbicieli. Maria Szabłowska, w jednym z programów wspomnieniowych poświęconych piosenkarce, wspomniała, że pół Polski dyskutowało o słuszności tej decyzji. Nowy wizerunek wokalistki uwiecznili Tadeusz Kubiak i Andrzej Kossobudzki w znanej sesji fotograficznej. Kilka z tych zdjęć zostało wykorzystanych jako reklamówki wydane przez łódzkie Stowarzyszenie Muzyki Estradowej. Kolejną z nich prezentuję dzisiaj na stronie.
Janusz Kondratowicz: W swoich czasach była prawdziwym zjawiskiem, trochę szkoda, że w późniejszych latach nie zawsze należycie docenianym. Widać to szczególnie po ilości materiałów prasowych z Anną Jantar, która - jak na rok 1979, a więc czas jej wielkich sukcesów - jest dosyć skromna. Mało jest w szczególności zapisów odzwierciedlających rzeczywistą popularność przeboju "Nic nie może wiecznie trwać", a także utworów okupujących czołowe miejsca na liście przebojów "Interstudia". Jest to tym bardziej zaskakujące, kiedy weźmiemy pod uwagę dużą częstotliwość jej występów w ówczesnej TV. Chociaż z drugiej strony... Może to dzisiaj nie ma już żadnego znaczenia?
W dzisiejszym wydaniu "Skanów wywiadów i artykułów" znalazły się przede wszystkim materiały dotyczące nowości fonograficznych z piosenkami artystki.
Program TV "Wakacje z Anną" to swego rodzaju recital promujący drugą płytę długogrającą Anny Jantar - "Za każdy uśmiech". Obok utworu tytułowego, znalazły się tu też inne przeboje: "Gdzie nie spojrzę - ty", "Biały wiersz od ciebie", "Dzień bez happy endu" i "Staruszek świat". Trochę szkoda, że w tym doborowym towarzystwie zabrakło hitu 1975 r. "Mój, tylko mój". Tę niedogoność wynagradza - na szczęście - promienny uśmiech wokalistki.
"Jej portret" - tytuł sztandarowego przeboju wylansowanego przez Bogusława Meca nadał tytuł nowej płycie składankowej wydanej przez "Polskie Nagrania" w bieżącym roku. Znalazły się na nim mniej lub bardziej znane i pamiętane hity wykonywane przez plejadę polskich wokalistek. Wśród śpiewających pań nie mógł oczywiście zabraknąć Anny Jantar, której piosenki na stałe weszły do kanonu krajowej muzyki rozrywkowej. Na drugim krążku dwupłytowego wydawnictwa znalazły się 2 jej utwory - otwierający album "Staruszek świat" i pod numerem 5. kompozycja Jarosława Kukulskiego niosąca niezwykle optymistyczne przesłanie - "Żeby szczęśliwym być".Przemek15181215_1133664966748072_4489275361825215998_n

01.XI.2016 r.
Dnia listopad 01 2016 18:49:12

01-11-2016 r.

"Biały wiersz od ciebie" to kolejna z piosenek zaprezentowanych w programie TV "Wakacje z Anną". Screeny z tego występu trafiły tradycyjnie do "Ujęć z wideoklipów".
Rok 1979 r. obfitował w coraz to nowe wydawnictwa muzyczne z piosenkami Anny Jantar. Obok singli i albumika płytowego, nagranych jeszcze we wcześniejszym roku i zawierających piosenki: "Dyskotekowy bal"/"Kto umie tęsknić", "Jambalaya"/"Radość najpiękniejszych lat", "Nie wierz mi, nie ufaj mi"/"Zawsze gdzieś czeka ktoś", "Tylko mnie poproś do tańca"/"Let Me Stay", na rynku ukazują się niezwykle udane wersje przebojów z musicalu "Grease". Jeden z nich - "You're The Ont That I Want" - wspólnie z utrzymaną w stylu disco "Wielką damą" trafia na półki sklepów muzycznych do naszych południowych sąsiadów. Nowa jakość w repertuarze Artystki miesza się z tą bardziej konwencjonalną, która nie zawsze zyskuje przychylność krytyki...
Dzisiejsze "wydanie" materiałów z galerii "Skany wywiadów i artykułów" dotyka przede wszystkim tej fonograficznej części kariery Piosenkarki, choć nie tylko.
Od kilku lat w najlepsze trwa moda na wydawanie albumów także na winylu. Z kolei krążki, które pochodzą z epoki czarnej płyty, pojawiają się na nośnikach CD. Tak też stało się w przypadku trzeciego longplaya Anny Jantar – "Zawsze gdzieś czeka ktoś…", który blisko 40 lat (!) po nagraniu doczekał się cyfrowej reedycji, wkraczając wreszcie w XXI wiek.
W marcu br. ukazała się cyfrowa reedycja albumu "Zawsze gdzieś czeka ktoś...", co było nie lada gratką dla wielbicieli Piosenkarki, ponieważ był to jego "debiut" na tego rodzaju nośniku. Niedawno ukazała się recenzja tego - bądź co bądź - dalece "jesiennego" krążka. A że panująca za oknem aura sprzyja tego typu nastrojowi, jest to więc właściwy moment na przypomnienie sobie materiału zarejestrowanego w październiku 1977 r.
To Anna Jantar! Naprawdę, ja osobiście i wszyscy my, pracownicy tego klubu, skromnego klubu, dziękujemy pani Annie za wspaniałą produkcję artystyczną. Naprawdę, duża sprawa, duża przyjemność, dziękujemy. Dziękujemy serdecznie. Dziękujemy naszym wspaniałym muzykom i wokalistom wspaniałego zespołu Tragap - Irenie, Krystynie, Leonowi, Adasiowi, Stasiowi i Piotrusiowi. Dziękujemy! Do usłyszenia za parę minut. Dosłownie zapraszamy państwa na krótką przerwę. Zapraszamy państwa... Państwo dalej bis, prawda? Przyjemność po naszej stronie, naprawdę. Ja nie wiem jak pozwoli... pani Anno... To teraz na bis odtworzymy z taśmy. Tak to się dzieje w naszym świecie polonijnym. Jak państwo widzą, nasi wspaniali artyści przynoszą nam cząstkę Polski, trochę przyjemności, trochę przypomnienia rodzinnego kraju. Dlatego też cała przyjemność po naszej stronie, jeśli państwo sobie życzą, a państwo artyści uważają za stosowne - bardzo proszę (...)
Ta wypowiedź anonsuje ostatnią piosenkę, jaką wykonała Anna Jantar w czasie kończącego jej tournee po Stanach Zjednoczonych koncertu. Całość zapisu tego wydarzenia zamieściłem w "Występach live".Przemek1

Strona 4 z 46 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Galerie
  Autografy
  Dzieciństwo i młodość
  Kasety
  Notowania i plebiscyty
  Nuty
  Okładki gazet i czasopism
  Pejzaż bez Ciebie
  Plakaty
  Płyty CD
  Płyty winylowe
  Pocztówki
  Pocztówki i reklamówki
  Prace o Annie
  Single
  Skany wywiadów i artykułów
  Suplement
  Ujęcia z wideoklipów
  Zdjęcia

Kategorie
  Aby dotrzeć na Wawrzyszew, należy...
  Anna auf Deutsch
  Anna in English
  Artykuł dyplomowy "Artystyczne CV Anny Jantar"
  Biografia
  Dyskografia
  Fan cluby
  Fani o Annie
  Interpretacje przebojów Anny
  Jarosław Kukulski
  Katastrofa "Kopernika"
  Kompilacje
  Kompilacje 2
  Książka ks. Andrzeja Witko - "Anna Jantar"
  Książki z Anną
  Materiały na covery
  Na radiowej antenie
  Notowania i plebiscyty
  Opinie o płytach i teksty z obwolut
  Pamięć o Annie w piosenkach
  Piosenki nieodkryte
  Piosenki niezaśpiewane
  Po 14. marca 1980 r.
  Początki piosenek
  Podziękowania
  Polecane strony
  Prasa i wywiady
  Prasa i wywiady 2
  Prasa i wywiady 3
  Prasa i wywiady 4
  Prasa i wywiady 5
  Prasa i wywiady 6
  Reklamówki
  Teksty piosenek
  Teksty piosenek 2
  Teksty piosenek 3
  Videa
  Waganci
  Wersje radiowe, wersje płytowe
  Wspomnienia
  Występy live
  Występy telewizyjne
  Zespoły współpracujące z Anną
  Znane i nieznane
  Ślady po Annie

Po 14 marca 1980 r. - 2015 r.
  Po 14 marca 1980 r. - 2015 r.

Księga Gości
  Czytaj księgę gości
  Wpisz się do księgi gości

O mojej stronie
Anna Jantar - Bursztynowa Dziewczyna. "Ta płyta, chociaż już zdarta, jeszcze gra..." Strona poświęcona wybitnej Piosenkarce, jaką była i jest Anna Jantar.

Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Ekstra