24.10.2015 r.
Dnia październik 25 2015 12:18:26


25-10-2015 r.

Pokoncertowe spotkanie z ulubioną Piosenkarką, którą zna się z radia, telewizji, prasy i płyt musi być niezwykle emocjonującym przeżyciem. Oto podziwiana Gwiazda, ideał i niewyobrażalny kontekst sytuacyjny spotkania z Nią oraz konfrontacji własnych wyobrażeń z rzeczywistością. To jest coś! Niestety, z różnych względów nie każdy miał taką możliwość. Pozostały jednak pamiątki, w tym "Autografy". Kolejny, pochodzący z kolekcji p. Bogusławy Lis (dziękuję!) trafił na stronę.
Życie w ciągłym biegu, nagrania, występy, wyjazdy, dziecko... Taki obraz wyłania się z kolejnych "Skanów wywiadów i artykułów" dokumentujących działalność topowej wówczas Wokalistki.
Szczęśliwa, niezależna, pewna siebie, zalotna - takie twarze Anny Jantar uwiecznił Marek Karewicz w czasie ich pierwszej, wspólnej sesji zdjęciowej. Muszę przyznać, że te fotografie należą do moich ulubionych, może dlatego, że widać na nich coś więcej niż tylko relację fotografik - modelka.
18 kwietnia TV polska przedstawiła "WSPOMNIENIE O ANNIE JANTAR" - program Mai Pawlity, zrealizowany przez Tadeusza Ringwelskiego, prowadzony przez Krzysztofa Szewczyka. Program z dobrym scenariuszem, sensownie skomponowany, mający oczywisty cel: ocalić od zapomnienia pewien mit estradowy, przypomnieć kilkanaście udanych przebojów artystki lubianej, popularnej, na swój sposób ambitnej.
Takiej recenzji doczekał się pierwszy program wspomnieniowy dokumentujący na karierę Anny Jantar, która w pamięci słuchaczy zapisała się jako uśmiechnięta, popularna Piosenkarka śpiewająca przede wszystkim przeboje przyjazne dla przeciętnego odbiorcy. Pełną treść artykułu można znaleźć w "Prasie i wywiadach 6".
Anna Jantar często gościła w radiowych programach popularnego Studia Gama. Jedną z takich rozmów, pochodzącą z września 1977 r., zamieściłem w dziale "Występy live". Piosenkarka opowiedziała w niej o kolejnej planowanej podróży do USA (która ostatecznie nie doszła do skutku) czy nagraniu trzeciej długogrającej płyty, mającej zrekompensować Jej wielbicielom tę rozłąkę. Zapis audio tego cennego wywiadu pojawił się niedawno na oficjalnej stronie Artystki.Przemekpiosenkazautografem05

04.10.2015 r.
Dnia październik 04 2015 12:45:06


04-10-2015 r.

Do opublikowanego już zbioru kaset dołączyła kolejna, zawierająca piosenki Anny Jantar wykonane w nowych interpretacjach autorstwa m.in. Mieczysława Szcześniaka, Jolanty Jaszkowskiej, Moniki Borys czy Eleni. Część z nich przedstawiono w czasie koncertu finałowego KFPP Opole'90.
Drugi z zamieszczonych skanów to uzupełnienie okładki wydawnictwa zatytułowanego "Niezapomniane przeboje".
Szczerze mówiąc tylko cztery pierwsze wokalistki mają mocną pozycję, w tym jedynie Martyna Jakubowicz jest "nowością". W taki sposób odniesiono się na łamach tygodnika "Nowa Wieś" na temat wyniku plebiscytu na piosenkarkę roku... 1982. W tym gronie, na 4. pozycji, uplasowała się Anna Jantar. Przeszło 2 lata po swojej śmierci wciąż cieszyła się popularnością, także wśród zbuntowanych fanów muzyki rockowej...
3 lata później, w plebiscycie słuchaczy II programu PR na największe powojenne przeboje, nazwisko Artystki znowu pojawiło się w czołówce. Tym razem obok Jej nieśmiertelnego hitu - "Tyle słońca w całym mieście".
Oba materiały pojawiły się w "Notowaniach i plebiscytach".
"Gdzie nie spojrzę - wszędzie ty" - tak najkrócej można ocenić skalę popularności Anny Jantar w roku 1976. Ograniczyła, co prawda, działalność estradową ze względu na ciążę i narodziny córki Natalii, ale już od stycznia na Radiową Listę Przebojów wdarła się piosenka "Staruszek świat". W ślad za nią do notowań trafiały kolejno: "Dzień bez happy endu", "Za każdy uśmiech", "Cygańska jesień" i "Będzie dość", wszystkie utrzymując się na niej łącznie ponad 11 miesięcy. Począwszy od kwietnia, Wokalistka bierze udział w największych imprezach muzycznych w kraju - Międzynarodowej Wiośnie Estradowej w Poznaniu, święcie "Trybuny Ludu" w katowickim Spodku, KFPP w Opolu, FPŻ w Kołobrzegu, MFP w Sopocie i Targach Estradowych w Łodzi. Często pojawia się w telewizji i koncertuje po całym kraju. Zapis tych dokonań, widzianych z ówczesnej perspektywy, można znaleźć w "Skanach wywiadów i artykułów", gdzie zamieściłem kilka materiałów z tego okresu.
Piosenkarka ceniła sobie pracę w NRD, gdzie programy telewizyjne przygotowywano z większą dbałością o szczegóły niż w Polsce. Tej troski nie widać w widowisku zarejestrowanym w sierpniu 1978 r. w Halle, gdzie zaprezentowała utwór "He, Musikanten". Niemniej jest to cenna pamiątka, którą możemy obejrzeć na oficjalnej stronie Artystki. Ja wykonałem kilka screenów z tego występu, które zamieściłem w "Ujęciach z wideoklipów".
Kilka studyjno - plenerowych "Zdjęć" 24 - letniej Anny zamyka dzisiejszą aktualizację.Przemekd30b25da93f707f9med

Strona 15 z 50 << < 12 13 14 15 16 17 18 > >>
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Galerie
  Autografy
  Dzieciństwo i młodość
  Kasety
  Notowania i plebiscyty
  Nuty
  Okładki gazet i czasopism
  Pejzaż bez Ciebie
  Plakaty
  Płyty CD
  Płyty winylowe
  Pocztówki
  Pocztówki i reklamówki
  Prace o Annie
  Single
  Skany wywiadów i artykułów
  Suplement
  Ujęcia z wideoklipów
  Zdjęcia

Kategorie
  Aby dotrzeć na Wawrzyszew, należy...
  Anna auf Deutsch
  Anna in English
  Artykuł dyplomowy "Artystyczne CV Anny Jantar"
  Biografia
  Dyskografia
  Fan cluby
  Fani o Annie
  Interpretacje przebojów Anny
  Jarosław Kukulski
  Katastrofa "Kopernika"
  Kompilacje
  Kompilacje 2
  Książka ks. Andrzeja Witko - "Anna Jantar"
  Książki z Anną
  Materiały na covery
  Na radiowej antenie
  Notowania i plebiscyty
  Opinie o płytach i teksty z obwolut
  Pamięć o Annie w piosenkach
  Piosenki nieodkryte
  Piosenki niezaśpiewane
  Po 14. marca 1980 r.
  Początki piosenek
  Podziękowania
  Polecane strony
  Prasa i wywiady
  Prasa i wywiady 2
  Prasa i wywiady 3
  Prasa i wywiady 4
  Prasa i wywiady 5
  Prasa i wywiady 6
  Reklamówki
  Teksty piosenek
  Teksty piosenek 2
  Teksty piosenek 3
  Videa
  Waganci
  Wersje radiowe, wersje płytowe
  Wspomnienia
  Występy live
  Występy telewizyjne
  Zespoły współpracujące z Anną
  Znane i nieznane
  Ślady po Annie

Po 14 marca 1980 r. - 2015 r.
  Po 14 marca 1980 r. - 2015 r.

Księga Gości
  Czytaj księgę gości
  Wpisz się do księgi gości

O mojej stronie
Anna Jantar - Bursztynowa Dziewczyna. "Ta płyta, chociaż już zdarta, jeszcze gra..." Strona poświęcona wybitnej Piosenkarce, jaką była i jest Anna Jantar.

Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Ekstra