25.XI.2016 r.
Dnia listopad 25 2016 21:36:16

25-11-2016 r.

W sierpniu 1979 r. Anna Jantar zdecydowała się na radykalną zmianę wyglądu – obcięła swoje włosy, co odbiło się szerokim echem nie tylko wśród jej wielbicieli. Maria Szabłowska, w jednym z programów wspomnieniowych poświęconych piosenkarce, wspomniała, że pół Polski dyskutowało o słuszności tej decyzji. Nowy wizerunek wokalistki uwiecznili Tadeusz Kubiak i Andrzej Kossobudzki w znanej sesji fotograficznej. Kilka z tych zdjęć zostało wykorzystanych jako reklamówki wydane przez łódzkie Stowarzyszenie Muzyki Estradowej. Kolejną z nich prezentuję dzisiaj na stronie.
Janusz Kondratowicz: W swoich czasach była prawdziwym zjawiskiem, trochę szkoda, że w późniejszych latach nie zawsze należycie docenianym. Widać to szczególnie po ilości materiałów prasowych z Anną Jantar, która - jak na rok 1979, a więc czas jej wielkich sukcesów - jest dosyć skromna. Mało jest w szczególności zapisów odzwierciedlających rzeczywistą popularność przeboju "Nic nie może wiecznie trwać", a także utworów okupujących czołowe miejsca na liście przebojów "Interstudia". Jest to tym bardziej zaskakujące, kiedy weźmiemy pod uwagę dużą częstotliwość jej występów w ówczesnej TV. Chociaż z drugiej strony... Może to dzisiaj nie ma już żadnego znaczenia?
W dzisiejszym wydaniu "Skanów wywiadów i artykułów" znalazły się przede wszystkim materiały dotyczące nowości fonograficznych z piosenkami artystki.
Program TV "Wakacje z Anną" to swego rodzaju recital promujący drugą płytę długogrającą Anny Jantar - "Za każdy uśmiech". Obok utworu tytułowego, znalazły się tu też inne przeboje: "Gdzie nie spojrzę - ty", "Biały wiersz od ciebie", "Dzień bez happy endu" i "Staruszek świat". Trochę szkoda, że w tym doborowym towarzystwie zabrakło hitu 1975 r. "Mój, tylko mój". Tę niedogoność wynagradza - na szczęście - promienny uśmiech wokalistki.
"Jej portret" - tytuł sztandarowego przeboju wylansowanego przez Bogusława Meca nadał tytuł nowej płycie składankowej wydanej przez "Polskie Nagrania" w bieżącym roku. Znalazły się na nim mniej lub bardziej znane i pamiętane hity wykonywane przez plejadę polskich wokalistek. Wśród śpiewających pań nie mógł oczywiście zabraknąć Anny Jantar, której piosenki na stałe weszły do kanonu krajowej muzyki rozrywkowej. Na drugim krążku dwupłytowego wydawnictwa znalazły się 2 jej utwory - otwierający album "Staruszek świat" i pod numerem 5. kompozycja Jarosława Kukulskiego niosąca niezwykle optymistyczne przesłanie - "Żeby szczęśliwym być".Przemek15181215_1133664966748072_4489275361825215998_n

Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
PonWtŚrCzwPiSoNie
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Galerie
  Autografy
  Dzieciństwo i młodość
  Kasety
  Notowania i plebiscyty
  Nuty
  Okładki gazet i czasopism
  Pejzaż bez Ciebie
  Plakaty
  Płyty CD
  Płyty winylowe
  Pocztówki
  Pocztówki i reklamówki
  Prace o Annie
  Single
  Skany wywiadów i artykułów
  Suplement
  Ujęcia z wideoklipów
  Zdjęcia

Kategorie
  Aby dotrzeć na Wawrzyszew, należy...
  Anna auf Deutsch
  Anna in English
  Artykuł dyplomowy "Artystyczne CV Anny Jantar"
  Biografia
  Dyskografia
  Fan cluby
  Fani o Annie
  Interpretacje przebojów Anny
  Jarosław Kukulski
  Katastrofa "Kopernika"
  Kompilacje
  Kompilacje 2
  Książka ks. Andrzeja Witko - "Anna Jantar"
  Książki z Anną
  Materiały na covery
  Na radiowej antenie
  Notowania i plebiscyty
  Opinie o płytach i teksty z obwolut
  Pamięć o Annie w piosenkach
  Piosenki nieodkryte
  Piosenki niezaśpiewane
  Po 14. marca 1980 r.
  Początki piosenek
  Podziękowania
  Polecane strony
  Prasa i wywiady
  Prasa i wywiady 2
  Prasa i wywiady 3
  Prasa i wywiady 4
  Prasa i wywiady 5
  Prasa i wywiady 6
  Reklamówki
  Teksty piosenek
  Teksty piosenek 2
  Teksty piosenek 3
  Videa
  Waganci
  Wersje radiowe, wersje płytowe
  Wspomnienia
  Występy live
  Występy telewizyjne
  Zespoły współpracujące z Anną
  Znane i nieznane
  Ślady po Annie

Po 14 marca 1980 r. - 2015 r.
  Po 14 marca 1980 r. - 2015 r.

Księga Gości
  Czytaj księgę gości
  Wpisz się do księgi gości

O mojej stronie
Anna Jantar - Bursztynowa Dziewczyna. "Ta płyta, chociaż już zdarta, jeszcze gra..." Strona poświęcona wybitnej Piosenkarce, jaką była i jest Anna Jantar.

Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Ekstra