O nas się mówi, o nas się pisze. Na ogół mówi się o nas źle, że to, co robimy, to niby chała itd. Niestety, jest w tym bardzo dużo racji, ale dlaczego nikt nam nie pomoże, żeby było lepiej? Jedną z takich refleksji podzieliła się Anna podczas przeprowadzonego z Nią wywiadu. Pozostała ona bez odpowiedzi i trzeba szczerze przyznać, że i dzisiaj nie brakuje takich głosów, nie zrobiono nic, by ułatwić działalność estradową wykonawcom zaczynającym karierę, jak i tym będącym obecnym na muzycznym rynko od dłuższego czasu. Nie tylko to zwraca uwagę - w czasie prasowych rozmów wypowiadała się zawsze w sposób niezwykle przemyślany, zrównoważony - jak normalna osoba, a nie wielka gwiazda z wybujałym mniemaniem na swój temat. I za to ludzie Ją kochali. Po Jej śmierci powstał szereg artykułów wspominających Jej osobę - mniej lub bardziej fachowych, czasem stronniczych, ale ukazujący pewien obraz bliskiej osoby, która jak i pewna miniona epoka - nigdy już nie wróci.

"Non Stop" - 1973 r.

...Mało znana i jeszcze trochę zbyt "surowa" piosenkarka - Anna Jantar występowała w Bułgarii... (czerwiec'73)

"Opole 20 - 23 czerwca 73. Co nas czeka?": (...) Największe zainteresowanie wzbudza bezsprzecznie koncerty zatytułowany "Interpretacje". Wiadomo, że polska piosenka odczuwa brak nowych głosów. (...) Wyłoniono 19 wykonawców, którzy rozpoczęli próby w Poznaniu z Orkiestrą pod dyr. Zygmunta Mahlika. Oto oni: Maria Ałaszewicz (Wrocław), Krystyna Prońko (Poznań), Anna Jantar (Wrocław) (...)

...Światowy Festiwal Młodzieży i Studentów w Berlinie obfitował w imprezy estradowe, w których występowali także nasi artyści. (...) Ponadto w Berlinie występowali: Anna Jantar, Daniel Kłosek, "Skaldowie", Balet Stołecznej Estrady i "Amazonki"... (sierpień'73)

Anna Jantar w pierwszych dniach września nagrała swą nową piosenkę zatytułowaną "Chcę kochać" stylowo zbliżoną do pierwszego i jak dotąd jedynego przeboju tej piosenkarki. A więc temat miłosny u większości naszych twórców nadal modny... (październik'73)

...Anna Jantar nagrała dwa nowe utwory dla Radia: "Chcę kochać" i "Żeby szczęśliwym być". Po koncertach w województwie lubelskim przygotowuje się do nagrania swej pierwszej płyty długogrającej... (listopad'73)

...Agencja Wydawnicza (RSW Prasa, Książka, Ruch) w ostatnim czasie "nadrabia" zaległości "Polskich Nagrań", wydając dość szybko pocztówki dźwiękowe, ustępujące wprawdzie płytom jakością. Ostatnio ukazały się w sprzedaży: (...) Anny Jantar - "Najtrudniejszy pierwszy krok" (...) (grudzień'73)


"Non Stop" - 1974 r.

...W ostatnich dniach marca Krystyna Prońko, Anna Jantar i Jolanta Kubicka nagrały utwory dla TV NRD...


...W lipcu dali serię koncertów w NRD: Karin Stanek, Anna Jantar, Roman Gerczak, Irena Jarocka, Jolanta Kubicka, Bolesław Gromnicki, Amazonki, Bractwo Kurkowe 1791, Partita, Daniel, Grupa Test...

Duży sukces odniosła Anna Jantar na IX Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Castlebar, który odbywał się w dniach 7 - 11 października br. Na festiwalu prezentowanych było ogółem 36 piosenek, nadesłanych z 10 krajów. Anna Jantar wyśpiewała III nagrodę dla piosenki TAK WIELE JEST RADOŚCI Jacka Korczakowskiego i Adama Skorupki. Twórcom i wykonawczyni - serdecznie gratulujemy (listopad'74).

Pracę artystyczną rozpoczęła w poznańskim klubie "Nurt", gdzie występowała jako pianistka (po ukończeniu szkoły muzycznej w klasie fortepianu), a następnie już jako wokalistka. W Poznaniu Anna Szmeterling (nazwisko panieńskie Anny Jantar) występowała z lokalną grupą "Polne kwiaty", z którą nagrała archiwalnie (Wcześniej niż Sipińska) piosenkę "PO TEN KWIAT CZERWONY". Nieco wcześniej, występowała jako piosenkarka na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie, a otrzymane wówczas wyróżnienie stało się początkiem właściwej kariery.
Po zdobyciu nagrody na festiwalu "Fama - 69" nagrody za interpretację, nawiązała współpracę z zespołem "Waganci". Z tą grupą w latach 1970 - 71 Anna Jantar nagrała szereg utworów dla PR, m.in. piosenkę "CO JA W TOBIE WIDZIAŁAM", która przyniosła jej popularność. Ugruntowały ją następnie występy w Opolu i Kołobrzegu, występy w TV, udział w komedii filmowej "Milion za Laurę", dwie małe płyty. Jej piosenki stają się przebojami, są nagrywane przez obcokrajowców (Chór Gerda Michaelisa, Hannę Zagorovą czy Horsta Krugera). Bardzo udany był dla Anny Jantar kończący się tok. Jedyna polska piosenka "TAK WIELE JEST RADOŚCI" zakwalifikowana do IX Międzynarodowego Festiwalu Piosenki "Cosco 74" w Castlebar (Irlandia) w jej wykonaniu uzyskała III nagrodę. Zasiadający w jury znany kompozytor angielski Les Reed (twórca piosenek dla Toma Jonesa i Engelberta Humperdincka) w swych pofestiwalowych refleksjach na łamach "Irish Independent" napisał, że dotychczas znał dwie piosenkarki obdarzone tak czystym głosem i silną ekspresją: Vici Leanderos i Nanę Muscouri. Teraz poznał trzecią - Polskę Annę Jantar (grudzień'74).

ADAM St. TRABIŃSKI"Non Stop" - 1975 r.

...Anna Jantar, Partita i Zdzisława Sośnicka w styczniu nagrywać i występować będą w NRD. Anna Jantar da koncerty od połowy do końca miesiąca, Zdzisława Sośnicka nagrywać będzie od 5 do 9 stycznia dla telewizji berlińskiej (...)

...Anna Jantar w pierwszych dniach lutego nagrywać będzie dla TV Rostock...

...Anna Jantar, Sława Przybylska i Jarosław Kukulski w marcu uczestniczyli w międzynarodowym programie estradowym "Lewan Show", który prezentowany był w Kanadzie w następujących miastach: Toronto, Winnipeg, Sudbery, Edmonton, Calgary i Vancouver...


...Piosenkarka Anna Jantar występować będzie w programie Friedrichstadtpalast w Berlinie...

...Anna Jantar od 15 maja do końca czerwca występuje w NRD - we Friedrichstadpalast w Berlinie. Największym powodzeniem - obok znanych dwóch polskich przebojów piosenkarki cieszy się kompozycja Andersona - "HASTA MANANA", z tekstem A. Kudelskiego...

W czerwcu na zagranicznych estradach gościli m.in. następujący wykonawcy: Ewa Demarczyk - w ZSRR, Anna Jantar - w Friedrichstadtpalast w Berlinie (...)

"Kompozytor miesiąca. Adam Skrupka". (...) Kilka nowych piosenek, które napisaliśmy wspólnie z Jackiem Korczakowskim (z nim pracuję teraz najczęściej i cenię sobie bardzo tę współpracę). Nasze piosenki nagrali już (...) Anna Jantar - "TAK WIELE JEST RADOŚCI" (piosenka ta była prezentowana w Irlandii na Międzynarodowym Festiwalu w Castlebar, gdzie zajęła III miejsce w sekcji "pop") (...)

"Festiwal w karykaturze" (...) w koncercie "Mikrofon i Ekran" nie śpiewały: Anna Jantar, Irena Jarocka, Zdzisława Sośnicka, Urszula Sipińska.

"Wyniki festiwalu sopockiego" (...) W dniu polskim przyznano nagrody za interpretację utworów "BURSZTYNOWY SŁOWIK" (...) II nagroda - ANNA JANTAR (Muza, Polska) (...) Nagroda Publiczności - ANNA JANTAR (Polska) (...) Nagroda "Głosu Wybrzeża" - za przebój "TYLE SŁOŃCA W CAŁYM MIEŚCIE" w wyk. ANNY JANTAR.

We wrześniu w studiach Polskich Nagrań nagrywają płyty: Urszula Sipińska, Anna Jantar, Regina Pisarek, Irena Jarocka (...)


"Non Stop" - 1976 r.

Klub Publicystów Estradowych SME (nareszcie "rozkręca" swą działalność!) w końcu ub. roku przeprowadził ankietę wśród swoich członków. Oto wyniki ankiety na najlepszych wykonawców muzyki rozrywkowej w 1975 r. w Polsce: Anna Jantar, Krystyna Prońko, Urszula Sipińska (piosenkarka) (...)

(...) Dodajmy, że Irena Jarocka zdobyła Srebrny Gwóźdź Sezonu w Plebiscycie Kuriera Polskiego już po raz drugi. W pierwszej dziesiątce najpopularniejszych znaleźli się w plebiscycie Kuriera także dwie inne piosenkarki - Anna Jantar i Ewa Śnieżanka, które zajęły kolejno 5 i 6 miejsce.

"Bestsellery "Polskich Nagrań": (...) Wypada tylko stwierdzić, że mamy jeszcze indywidualności estradowe, które niezależnie od prezentowanych wartości artystycznych potrafią skupić na sobie duże zainteresowanie. Dowodem jest właśnie wysoka sprzedaż longplay'a Anny Jantar, z piosenkami "NAJTRUDNIEJSZY PIERWSZY KROK" i "TYLE SŁOŃCA W CAŁYM MIEŚCIE", które swe premiery miały podczas KFPP Opole 73 i 74!


"O co naprawdę chodziło w Poznaniu?" (...) w pawilonach MTP można było usłyszeć dużo dobrej muzyki. Wyrosło tu jak gdyby zaczarowane miasteczko, którego gospodarzami byli Niemen i Wanda Warska, SBB i Mainsrean, Sipińska i Jantar, Grechuta i Woźniak, Trubadurzy i Krzysztof Krawczyk, Roma i Partita, Novi Singers i Tey...

A. Jantar nagrywała w Lipsku do programu TV "Starzauber".

W koncercie "Polska Gala", który w d. 24.VIII. zainauguruje festiwal prawdopodobnie usłyszymy m.in. E. Demarczyk, I. Jarocką, A. Jantar, M. Rodowicz, Cz. Niemena, D. Rinn, Zb. Wodeckiego, H. Frąckowiak i zespół "Dwa plus jeden".

"Synkopa" popularyzuje muzykę" (...) Obecnie na rynku znajduje się album Czerwonych Gitar, a w końcu roku będzie wydany album Ireny Jarockiej. Na przyszły rok zaplanowano albumy Anny Jantar i Jacka Lecha.

"Sopot-76 - Nieboszczyk wyzdrowiał" (...) "Złota Płyta" dla Anny Jantar i minirecital Ireny Jarockiej nawiązywały raczej do zwyczajów sopockich".

Na początku października "Polskie Nagrania" obchodziły swoje XXX - lecie. Z tej okazji odbyły się w Sali Kongresowej PKiN trzy koncerty z udziałem plejady naszych piosenkarek i piosenkarzy... Od 26.X. do 1.XII. - w ośrodkach polonijnych USA o Kanady występuje grupa estradowa m.in. z: S. Przybylską, A. Jantar, L. Wysocką i zespołem muzycznym kabaretu "Tey".

Składnica Księgarska w najbliższym czasie zapowiada wprowadzenie do sprzedaży następujących pozycji: (...) SX 1360 A. Jantar "Za każdy uśmiech" (...)

Kompozycjami Jarosława Kukulskiego interesują się coraz częściej wykonawcy zagraniczni. Jego piosenka "Tyle słońca w całym mieście" została nagrana ostatnio na płycie Betty Dorsey (znamy ją z jednego z festiwali sopockich). Piosenka otrzymała tytuł "Stay" i utrzymana jest w modnym obecnie stylu "Philadelphia Sound". Kompozycjami Kukulskiego interesują się także Ałła Pugaczowa, a popularny czeski wykonawca Tibor Lensky nagra wkrótce dwie piosenki Kukulskiego "Biały wiersz od ciebie" i "Spojrzenie wstecz". Wiele nowych kompozycji Kukulskiego zostało także nagranych na najnowszych płytach I. Santor, Daniela i "Partity".


W dniach 9 - 12 grudnia br. w Łodzi odbędą się organizowane po raz trzeci Targi Estradowe, w których zaprezentowanych będzie na 25 pokazach giełdowych kilkuset wykonawców. M.in. z nowymi programami wystąpią: Anna Jantar, Dwa plus Jeden, Krzysztof Krawczyk z Trubadurami.


"Non Stop" - 1977 r.

"Bestsellery "Polskich Nagrań" (...) 6. "NAJTRUDNIEJSZY PIERWSZY KROK" (prawidłowy tytuł płyty to "Tyle słońca w całym mieście" - przyp. P.) - ANNA JANTAR (53 297 egz.) - rok wcześniej była na pierwszym miejscu. Łącznie sprzedano ponad 156 egz., a piosenkarka na ubiegłorocznym Festiwalu Piosenki w Sopocie otrzymała "Złotą Płytę". (...) W ub. r. wręczono trzy "Złote Płyty". Otrzymali je: Maria Koterbska - płyta jubileuszowa za longplay'e SX 0800 i SX 1204, grupa ABBA i Anna Jantar.

Anna Jantar w ub., miesiącu wzięła udział w: audycji "Turniej Gwiazd" (TV Katowice), programie "Z najlepszymi życzeniami" nadanym z zakładów "Runotex" w Kaliszu 15.IV, kręciła program w TV NRD, wystąpiła też na MWE-77 w Poznaniu. Niedawno w Studio 2 obejrzeliśmy wręczenie jej Złotej Płyty za 150 tys. sprzedanej drugiej dużej płyty. Tę samą płytę podpisywała dla publiczności w firmowym sklepie PN w Warszawie. Dodajmy, że na początku kwietnia Jantar z powodzeniem brała udział w pokazach polskiej mody połączonych z rewią muzyczną w kinie "Warszawa" w Moskwie (maj'77).


Anna Jantar 20 VI. wystąpiła na koncercie galowym festiwalu "Decińska Kotva" w Decinie (CSRR)...

We wrześniu za granicą przebywali: (...) ...A. Jantar na występach w NRD...

(...) Również do Stanów i Kanady udali się: A. Jantar, J. Kukulski i grupa Sezam. Pobyt ich potrwa pół roku (grudzień'77).

"Non Stop" - 1978 r.

"Płytowe bestsellery" (...) Również cieszy względna aktualność tych płyt. Tylko trzy (Jarocka, Jantar i Niemen) ukazały się na rynku w 1976 r. (...) Zwraca uwagę supremacja trzech pań, których nagrania są chętnie kupowane przez młodych i starszych płytomanów. Irena Jarocka już czwarty rok znajduje się w ścisłej czołówce, tym razem ze swą drugą płytą. Trzeci rok, też z drugą płytą, gości na niej Anna Jantar (...) Jak dotąd przyznano 41 "Złotych Płyt". (...) w ub. r. trofeum to otrzymali m.in. Kapela Czerniakowska (po raz drugi), Anna Jantar i Jerzy Połomski - płyta jubileuszowa (marzec'78).


W końcu kwietnia Anna Jantar dokonała serii nagrań dla radia berlińskiego, a także dla Tonpressu. Są to: "NIE WIERZ MI, NIE UFAJ MI", "ZAWSZE GDZIEŚ CZEKA KTOŚ", "DYSKOTEKOWY BAL" I "LET ME STAY". Te ostatnie m.in. prezentowała na węgierskim festiwalu Made in Hungary, gdzie występowała w charakterze gwiazdy. Pozostałe nagrania ukażą się w postaci efektownego albumiku staraniem wspomnianej firmy fonograficznej Tonpress KAW. Piosenkarka ma w planie, oprócz licznych występów z grupą "Gem", udział w festiwalach zielonogórskim i opolskim (Przeboje Studia Gama), nagrania dwóch dużych programów dla TV czeskiej oraz występy w CSRR począwszy od połowy bm. aż do lipca wspólnie z V. Neckarzem (maj'78).

Fala zainteresowania piłką nożną nie ominęła naszych twórców muzyki rozrywkowej. Dla potrzeb radia, a przede wszystkim telewizji, nagrano: (...) utwory śpiewane przez A. Rybińskiego, A. Jantar i innych (czerwiec'78).

Oto kilka ciekawszych płyt zapowiadanych przez Składnicę Księgarską w najbliższym czasie: (...) SX 1554 "Zawsze gdzieś czeka ktoś" - A. Jantar (czerwiec'78).

...A. Jantar koncertowała w końcu sierpnia w NRD, wystąpiła też w programie TV pn. "Burgyparte" w Halle... (wrzesień'79)

...A. Jantar na początku października nagrywa program w NRD... (październik'78)


Na terenie NRD w grudniu występują: Andrzej i Eliza, balet "Tenatar", Anna Jantar (...) (grudzień'78)


"Non Stop" - 1979 r.

Anna Jantar otrzymała propozycję nagrania piosenek z poznańską orkiestrą PRiTV dla brytyjskiej firmy Wilson Editions oraz nagrania w RFN płyty z piosenkami w językach niemieckim i angielskim (marzec'79).

Wytwórnie Muza i Pronit oferują m.in.: (...) SX 1635 "Przeboje gwiazd" (Rodowicz, Krawczyk, Lech, Czerwone Gitary, Jantar i in.) (...)

Ponadto oferuje single: (...) Anny Jantar (S-214) - "Radość najpiękniejszych lat" i "Baju - baj proszę pana", polska wersja wielkiego przeboju Brendy Lee z 1956 r. "Jambalaya" (kwiecień'79).

Tonpress oferuje single: (...) duetu Anna Jantar i Stanisław Sojka (S-243) wykonującego przeboje z filmu "Grease" - "Hopelessly Devoted To You" i "You're The One That I Want" (maj'79).

Wifon (..) Inną serią jest "Plebiscyt Studia Gama" - kaseta nr 5 (NK 538) zawiera m.in. (...) NIC NIE MOŻE WIECZNIE TRWAĆ - Jantar i Budki Suflera (...)

Anna Jantar w dniach 20 - 26 bm. weźmie udział w rejestracji programu telewizyjnego "Hafenbar" (TV Rostock).


(...) Natomiast w Koncercie Jubileuszowym zobaczymy m.in. M. Zakrzeńskiego, J. Nowaka, A. Jantar, Medium, Pro Contrę, Homo Homini, Happy End, P. Janczerskiego z zespołem, Kwartek Warszawski, Fono (K. Cwynara) (lipiec'79).

"Nurty żołnierskiej piosenki" (...) Trudno zliczyć ile to popularnych, dziarskich melodii wyszło do dziś właśnie z Kołobrzegu. Dość wspomnieć choćby "Wrzosy", "Czerwone słoneczko", "Powołanie", "Strzelec podhalański" czy "Nie żałujcie serca dziewczyny" - piosenkę, którą podczas inauguracyjnego koncertu tegorocznego, trzynastego już z kolei festiwalu przypomniała dobrze dysponowana Anna Jantar.

W ciągu miesiąca koncepcja rockowego koncertu na cześć dziecka uległa zmianie. Ostatecznie Agancja Kontakt 9.IX. w Sali Kongresowej PKiN zaprezentuje koncert "Art Rock 79" z udziałem: Exodusu, Zjednoczonych Sił Natury - Mech, Orkiestry do Użytku Wewnętrznego + A. Mitan, Dżambli, K. Cugowskiego z sekcją, K. Prońko, H. Frąckowiak i A. Jantar oraz grupy Perfekt (wrzesień'79).

Z ostatnich dokonań zespołu trzeba wymienić: SEKRET, ARCHIPELAG, i wspólnie z A. Jantar DO ŻONY WRÓĆ. Budka występuje w dalszym ciągu w składzie: Romuald Czystaw - śpiew, Romuald Lipko - kier. zespołu, kompozytor, instr. klawiszowe, Janusz Borysewicz - gitara, Andrzej Ziółkowski - git. basowa i Andrzej Zeliszewski - perkusja (październik).

Anna Jantar nagrywa swój kolejny LP dla Tonpressu... Tak jest, wkrótce bowiem Tonpress ruszy z produkcją long play'ów. Znajdą się na nim m.in. MOJE JEDYNE MARZENIE, TAK DOBRZE MI W BIAŁYM, KTOŚ MIĘDZY NAMI, NIC NIE MOŻE WIECZNIE TRWAĆ, MY BAY WAITS FOR RAINY DAYS, YOU'RE THE ONE THAT I WANT (w duecie z S. Sojką z filmu "Grease"). Wkrótce piosenkarka rozpocznie zdjęcia do godzinnego filmu realizowanego przez Poltel (rez. A. Kudelski), zaproponowano jej tez udział w filmie kręconym z okazji jubileuszu LOT - u. Przyszło także zaproszenie imienne od organizacji Yamaha na słynny (w tym roku 10 - ty) festiwal tokijski. Niezależnie od tego w planach koncerty po kraju łącznie z Perfektem i W. Neckarzem, a w CSRR - z grupą Bacily (październik'79).

Tonpress. (...) Albumik S-121-122 A. Jantar z utworami: TYLKO MNIE POPROŚ DO TAŃCA, LET ME STAY - z rep. Klari Katony, NIE WIERZ MI - NIE UFAJ MI i ZAWSZE GDZIEŚ CZEKA KTOŚ (...) (listopad'79).


Anna Jantar ukończyła nagrywanie materiału na LP Tonpressu. Wzięła także udział w nagraniach kilku programów tv, m.in. w programie noworocznym z udziałem orkiestry Miliana firmowanym przez Toto - Lotka. Wszystko to przed 3 - miesięcznym wyjazdem do Chicago, gdzie będzie występowała w "Europejska Lounge". Akompaniuje jej Perfect Zbigniewa Hołdysa, który w Stanach Zjednoczonych przebywać będzie pół roku. Jantar po powrocie przewiduje koncerty z W. Neckarzem (grudzień'79).

"Non Stop" - 1980 r.

"Najpopularniejsi w roku 1979" - (...) Do czołówki polskich wokalistek doszły Urszula Sipińska i Anna Jantar, co nie dziwi przy tak dużej ilości przebojów i dobrych piosenek obu pań w roku 79. (...) (styczeń'80)

W połowie stycznia Pronit wydał pierwszy wspólny z Tonpressem longplay SX 1841 "Heart of Glass", płyta ta, mimo że handel zamówił jej tylko 65 tys. egzemplarzy (cena zł 140) na pewno będzie szlagierem handlowym sezonu. Następne wspólne edycje obu firm to SX 1836 "Anna Jantar" i nagrany w sierpniu 1977 r. w Zurychu "Urbaniak" - SX 1837 (luty'80).

"Lublin jakiego nie znamy" - (...) Z lubelskiego studia korzystali już Zbigniew Hołdys z grupą Perfect, Vox, Anna Jantar, Marek Grechuta, Irena Jarocka i liczne grono jazzmanów. (luty'80)

Trwają gorączkowe prace nad wydaniem przez Tonpress/Pronit dawno zapowiedzianego LP - SX 1836 niedawno zmarłej Anny Jantar. Znajdzie się na nim 11 utworów w większości skomponowanych przez tandem J. Kukulski - B. Olewicz. Nagrania te wcześniej ukażą się w postaci kasety Tonpressu o nr. TK - 19.

Nowości Muzy i Pronitu: (...) "The Best of Anna Jantar" (SX 1932) - od "Tyle słońca w całym mieście" po "Nic nie może wiecznie trwać" (ostatnie nagrania piosenkarki, dokonane przed Jej wyjazdem do USA, wydał Tonpress na kasecie magnetofonowej TK - 19).


"Synkopa" - 1974 r.

"Nowe polskie płyty" - (...) Anna Jantar śpiewa piosenki drukowane przez nas w alb. 36 KMP - "Żeby szczęśliwym być" i "Chcę kochać" (R-0206).


"Synkopa" - 1975 r.

"Nowe polskie płyty" - (...) Druga pani Anna - ANNA JANTAR - nagrała lp. (SXL 1089) o pięknym tytule "Tyle słońca w całym mieście", na którym poza znanymi piosenkami, takimi jak "Żeby szczęśliwym być" czy "Chcę kochać" (obydwie drukowaliśmy w 36 alb. KMP), śpiewa też inne piosenki ze swego repertuaru.

"Nowe polskie płyty" - (...) Otóż TONPRESS wypuścił na rynek kilkadziesiąt singli z wieloma atrakcyjnymi piosenkami. Podaję niektóre z nich: SM-15 "Mój, tylko mój" (Kukulski - Bianusz) i "Mój świat zawsze ten sam" (Parzyński - Kondratowicz) - śpiewa Anna Jantar (...)


"Synkopa" - 1976 r.

"Polska piosenka na festiwalach r. 1975" - (...) Również w NRD, na Festiwalu Przebojów w Dreźnie, II nagrodę za piosenkę "Niech ziemia tonie w kwiatach" (muz. J. Kukulski, sł. A. Kudelski) zdobyła Anna Jantar. Jest ona obecnie jedna z najbardziej popularnych polskich piosenkarek, o czym świadczy tytuł Piosenkarki Roku 1975, uzyskany w plebiscycie radiosłuchaczy oraz tytuł Przeboju Lata 75 dla śpiewanej przez nią piosenki "Mój, tylko mój". Popularność Anny Jantar wykracza daleko poza granice naszego kraju, o czym świadczą jej nagrody festiwalowe w Castlebar i właśnie w Dreźnie.

"Nowe polskie płyty" - (...) ZA KAŻDY UŚMIECH - to tytuł lp. (SX 1360), na którym ANNA JANTAR prezentuje swoje znane piosenki: "Mój, tylko mój" (Kukulski - Bianusz), "Dzień nadziei" (Kukulski - Młynarski), "Gdzie nie spojrzę - ty" (Kopff - Kuryło), "Mój każdy dzień" (Poznakowski - Kuryło), "Dzień bez happy endu" (Kukulski - Kondratowicz), "Za każdy uśmiech" (Kukulski - Konopiński), "Staruszek świat" (Trzciński - Kleyny), "Mamy dla siebie siebie" (Zimiński - Kondratowicz), "Będzie dość" (Kopff - Kołaczkowska), "Tak wiele jest radości" (Skorupka - Korczakowski) i "Biały wiersz od ciebie" (Kukulski, Trzciński - Atem, Surmacewicz).


"Synkopa" - 1977 r.

"Nowe polskie płyty" - (...) R-0721 "Będzie dość" (Kopff - Kołaczkowska) - wyk. ANNA JANTAR.


"Synkopa" - 1978 r.

We wrześniu i październiku polscy piosenkarze występowali: (...) Anna Jantar - NRD (występy w telewizji).


"Nowe polskie płyty" - Inne płyty TONPRESS-u to: (...) S-97 ("Kto powie nam", "Dżinsowe maniery" - śpiewa Anna Jantar);

"Drobne ploty Synkopy" - (...) ANNA JANTAR w czerwcu i lipcu koncertowała w CSRR, m.in. z Vaclavem Neckarzem. W sierpniu przebywała w NRD, wystąpiła w programie rozrywkowym "Burgparty" w Halle.

Obiecaliśmy Klubowiczom odpowiedzi na różne pytania odnoszące się m.in. i do bardziej "osobistych sfer życia" piosenkarzy i zespołów. Oto one: (...)
7. "Anna Jantar" jest pseudonimem artystycznym naszej piosenkarki. Jej ojciec jest Węgrem z pochodzenia i jego nazwisko jest dość trudne do prawidłowego wymówienia przez Polaków. Pani Ania nosi nazwisko swojego męża Jarosława Kukulskiego. Na estradzie występuje jako Anna Jantar. Państwo Kukulscy mają roczną córeczkę Natalię.


"Synkopa" - 1979 r.

"Nowe polskie płyty" - Maryla Rodowicz, Krzysztof Krawczyk, Halina Kunicka, Jacek Lech, Irena Santor, "Czerwone Gitary", Irena Jarocka, Violetta Villas, Anna Jantar i Daniel - są wykonawcami piosenek na lp. PRZEBOJE GWIAZD (SX 1635), przygotowanym przez POLSKIE NAGRANIA. A przeboje? Oto one: (...)"Zawsze gdzieś czeka ktoś" (Kukulski - Sadowski) (...)

"Nowe polskie płyty" - A oto ostatnie pozycje płytowe wydane przez wytwórnię TONPRESS: (...) S - 214 "Baju baju proszę pana" i "Radość najpiękniejszych lat" - śpiewa Anna Jantar (...)

Wytwórnia TONPRESS KAW przygotowała wiele nowych pozycji: (...) R-0905 "Nic nie może wiecznie trwać" śpiewa Anna Jantar i Budka Suflera (...)

"Drobne ploty Synkopy" - (...) BUDKA SUFLERA długo nie mogła znaleźć godnego następcy Krzysztofa Cugowskiego. Stanisław Wenglorz nie potrafił go w pełni zastąpić. Mówiło się więc o kryzysie zespołu. Ale oto grupa dała znów dać o sobie: nagrała kilka bardzo ciekawych utworów, które z miejsca znalazły się na listach przebojów, m.in. "Ona przyszła prosto z chmur", "Sekret" i "Nic nie może wiecznie trwać" nagrane wspólnie z Anną Jantar.

(...) ANNA JANTAR wystąpiła w telewizji z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka ze swoją trzyletnią córką Natalią. Natalia zachwyciła wdziękiem i swobodą estradową rzadko spotykana w tym wieku. Kto wie - czy nie pójdzie śladami swej sławnej mamy... Pani Anna nagrywa ostatnio wiele nowych piosenek, bardzo zróżnicowanych stylistycznie i autorstwa różnych kompozytorów, m.in. R. Lipki. Najbardziej charakterystyczną cechą nowych utworów p. Anny jest niespotykana dotychczas w jej repertuarze ekspresja.

(...) wytwórnia płytowa TONPRESS proponuje nast. pozycje:
PŁYTY: (...) S - 121 "Tylko mnie poproś do tańca", "Let Me Stay" (Pozwól mi zostać) - śpiewa Anna Jantar; S - 122 "Nie wierz mi, nie ufaj mi", "Zawsze gdzieś czeka ktoś" - śpiewa Anna Jantar;

"Synkopa" - 1980 r.


"Drobne ploty Synkopy" - 6 stycznia br. w gmachu telewizji przy ul. J.P. Woronicza w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia nagród zwycięzcom plebiscytu Studia Gama. Tym razem zarówno radiosłuchacze, jak redaktorzy 17 rozgłośni wojewódzkich PR prócz piosenki roku wybierali najpopularniejszych twórców i wykonawców. Większość naszych czytelników zapewne zna rezultaty głosowania, podajemy więc tylko laureatów pierwszych miejsc: Piosenka Roku 1979 w głosowaniu publiczności: "Nic nie może wiecznie trwać" (Romuald Lipko - Andrzej Mogielnicki - Anna Jantar i "Budka Suflera").

"Nowe polskie płyty" - "Ona przyszła prosto z chmur" - to tytuł lp. nagranego przez lubelski zespół "BUDKA SUFLERA" (SX 1892). Siedem piosenek ("Archipelag", "Podwójna obecność", "Motyw z Jasnorzewskiej", "Sekret", "Planeta smoka", "Była taka gra", "Ona przyszła prosto z chmur") znanych jest słuchaczom z radia. Szkoda, że zabrakło największego przeboju "Nic nie może wiecznie trwać" nagranego wspólnie z Anną Jantar.

"Nowe polskie płyty" - Otrzymaliśmy listę najpopularniejszych płyt wytwórni TONPRESS KAW wydanych w roku 1979. W zestawieniu tym nie ma większości płyt zachodnich wykonawców zagr., ze względu na ograniczenia wynikające z umów licencyjnych. W nawiasach podaję ilość sprzedanych egz. (...) 10. S-243 "Hopelessly Devoted To You", "You're The One That I Want" - śpiewają A. Jantar i S. Sojka (23400).

"Nowe polskie płyty" - Tragiczny wypadek wyrwał z naszego grona znakomitą piosenkarkę ANNĘ JANTAR. Wielokrotnie na łamach naszych albumów drukowaliśmy wywiady z Nią, Jej zdjęcia... Obecnie ukazał się lp. THE BEST OF ANNA JANTAR (SX 1932) zawierający najbardziej znane piosenki tej niezapomnianej artystki: "Tyle słońca w całym mieście", "Jaki jesteś, jeszcze nie wiem", "Żeby szczęśliwym być", "Mój, tylko mój", "Biały wiersz od ciebie", "Zawsze gdzieś czeka ktoś", "Za każdy uśmiech", "Jak w taki dzień deszczowy", "Staruszek świat", "Będzie dość", "Gdzie są dzisiaj tamci ludzie", "Nic nie może wiecznie trwać"
.

GDZIE TEN ŚWIAT MŁODYCH LAT I INNE PIOSENKI ADAMA SKORUPKI - to tytuł lp. autorskiego (SX 1889) popularnego kompozytora. Piosenki (...)"Tak wiele jest radości" (...) śpiewają: (...) A. Jantar (...)

A oto nowe pozycje wytwórni TONPRESS (...) TK-19 "Kaseta Magnetofonowa Anny Jantar" - zawiera m.in. piosenki nagrane przez artystkę na parę dni przed Jej wyjazdem na koncerty do USA.


"Panorama" - 1974 r.


"Opole 74. Żółta kartka dla festiwalu"(...) Nastolatkom podobać się będzie piosenka pt. "Tyle słońca w całym mieście" J. Kondratowicza i J. Kukulskiego w wykonaniu Anny Jantar i Alibabek.

"Kołobrzeg 74. Drugi mundur piosenki" (...) Anna Jantar - festiwalowa Miss Obiektywu - zaproszona została przez fotoreporterów na tradycyjne "pieczenie prosiaka". (...) Znalazły się tam wszakże bardzo chwytliwe piosenki Bractwa Kurkowego "Witaj dniu", Anny Jantar "Nie żałujcie serca" (...)

"Sopot 74. Moderato Cantabile" (...) odczuwalnym dowodem zmian w stylu pracy Polskich Nagrań było dostarczenie przez firmę na czas nie tylko płyt Ireny Jarockiej i zespołu "Dwa Plus Jeden", lecz także kilkunastu innych longplayów: m.in. Maryli Rodowicz, Anny Jantar (...) Spośród zespołów najlepszy był "Gerd Michaelis Chor" z NRD (...) (wielkie brawa dla polskiej piosenki "Tyle słońca w całym mieście" (...)

"Uciekanie od stereotypu" (...) Piosenkarze tacy, jak Anna Jantar, Ada Rusowicz, Wojciech Korda, czy Jacek Lech, postanowili u progu nowego sezonu dołączyć do wcześniej współpracujących ze Stowarzyszeniem "Dwa Plus Jeden", "Breakout" i Miry Kubasińskiej (...)

"Kiedy ekran drgnie w rytm muzyki" (...) W ostatnio przygotowanym programie, zatytułowanym "Mozartten" obok filharmoników wystąpili znowu m.in. NOVI, Zdzisława Sośnicka, Anna Jantar i Jerzy Milian ze swoją orkiestrą.

OPOLE - 74 + A. Jantar (...) Dziesięć piosenek z opolskiego festiwalu: Tyle słońca w całym mieście (...)


"Panorama" - 1975 r.


"Mieszanka dźwiękowa" - Na początku nowego roku, jak zawsze, podsumowanie starego. Oto lista przebojów 1974 Rozgłośni Harcerskiej, wynikająca z podliczenia tygodniowych plebiscytów ubiegłego sezonu. (...) Co ciekawe, w pierwszej dziesiątce, a także w drugiej, nie znalazło miejsca wiele popularnych utworów (...) z repertuaru Ireny Jarockiej, Grupy "I", Anny Jantar ("Motyle", "Radość o poranku", "Tyle słońca w całym mieście") oraz innych wykonawców.

Nasza piosenka. TYLE SŁOŃCA W CAŁYM MIEŚCIE (piosenka z repertuaru Anny Jantar)

"Ten stary wehikuł piosenki" (...) Nasi (niektórzy) czołowi wykonawcy: A. Jantar, I. Jarocka, M. Rodowicz, Z. Sośnicka, Cz. Niemen, A. Zieliński.

"Kompozytor na tropie piosenki" (...) Anna Jantar w piosence "Kto wymyślił naszą miłość" jest kimś różniącym się niepomiernie od Jantar śpiewającej szlagiery Kukulskiego. Lepsza czy gorsza - nie podjąłbym się rozstrzygać tej kwestii. Istotne wydaje mi się to, że piosenkarka zwycięsko pokonuje tutaj barierę stylistyczną, co stanowi już cechę przypisywaną prawdziwym gwiazdom.

"Sopot 75" (...) Rozdzielono już także role wśród naszych wykonawców; przedstawicielką wytwórni Muza jest Anna Jantar, Pronit reprezentuje Ewa Śnieżanka a Wojciech Młynarski nowo powstałą wytwórnię Tonpress. (...) W Operze Leśnej, na poszczególnych koncertach, wystąpią także inni polscy wykonawcy, laureaci międzynarodowych festiwali (...) oraz ponownie Anna Jantar (Castlebar 74) (...)

"Sopot 75. Jubileuszowe rytmy" (...) Preis przedstawia tegoroczne - w mniemaniu organizatorów Festiwalu - nowości: rozszerzenie koncertu laureatów - w drugiej jego części wystąpią znani zagraniczni wykonawcy; zaniechanie prezentacji zwycięzców krajowych festiwalów piosenki na rzecz prezentacji polskich laureatów międzynarodowych (Jantar, Zagórska, Sipińska, Zach) (...)
Dzisiaj dzień polski, najciekawszy z dotychczasowych (...) Bardzo udany występ miała Anna Jantar śpiewając piosenkę pt. Staruszek świat, muzyka i aranżacja Wojciech Trzciński, słowa Jerzy Kleyny.
W Dniu Polskim jury przyznało "Bursztynowe Słowiki" za interpretację utworów: I nagroda - Corina Chirac (Rumunia), II - Anna Jantar (...)
Dalsze nagrody: (...) publiczności - Anna Jantar (...) Głosu Wybrzeża dla przeboju - Tyle słońca w całym mieście w wykonaniu Anny Jantar.
(...) okazuje się, że dzisiejszy koncert znowu jest zagadką pod względem programowym. Podobno nie wystąpią: Sipińska, Jantar i Sośnicka.

"Estradowy remanencik". Polska piosenka odnosiła również sukcesy za granicą, czego dowodem są nagrody zdobyte na międzynarodowych festiwalach przez m.in. Annę Jantar i Stana Borysa w Castlebar (...)


"Panorama" - 1976 r.


"Zgraja wśród światowców" - Obiegowy stereotyp światowca załamał się z trzaskiem. Wyniki ankiety "Polityki" zatytułowanej "Kto jest prawdziwym światowcem?" są zaskakujące. Obok takich osobowości jak prof. Tadeusz Kotarbiński, Krzysztof Penderecki, Andrzej Wajda czy Jerzy Grotowski, znalazło się aż 8 nazwisk piosenkarzy i muzyków jazzowych. Oto one:
Anna German, Anna Jantar, Czesław Niemen, Sława Przybylska, Maryla Rodowicz, Irena Santor, Zdzisława Sośnicka, Michał Urbaniak.

Ilość płyt zaokrągliliśmy do tysięcy, jako że końcówki w ilości kilkuset sztuk, nie mają większego znaczenia, poza wpływem na kolejność poszczególnych pozycji. W niektórych przypadkach różnice są minimalne. Był to najbardziej udany rok A. Jantar i I. Jarockiej (...)

Nasz świąteczny konkurs dla melomanów ("Panorama" nr 52 z dnia 28.XII.1975) pt. Święta z piosenką, wywołał duże zainteresowanie Czytelników, o czym świadczy nie tylko 8216 nadesłanych odpowiedzi, ale również załączona do nich korespondencja. (...) Najwięcej kłopoty sprawiło Czytelnikom - o dziwo - właściwe wytypowanie zdjęć dwóch popularnych piosenkarek: Ireny Jarockiej i Anny Jantar, które często mylono ze sobą.
(...) Irena Jarocka oraz Anna Jantar, dwie znakomite piosenkarki najczęściej mylone ze sobą w naszym konkursie.

"Jarosław Kukulski - Laureat plebiscytu "Panoramy": Nasz dzisiejszy rozmówca, w ciągu kilku ostatnich lat, ugruntował swoją pozycję w czołówce twórców piosenek. Największą popularność - jak się wydaje - zdobyły następujące jego kompozycje: Co ja w tobie widziałam, Najtrudniejszy pierwszy krok, Żeby szczęśliwym być, Tyle słońca w całym mieście, Za zdrowie pań, Witaj mi, Przed nami świat, Mój tylko mój... (...)
- Idealną odtwórczynią pana kompozycji jest Anna Jantar...
- Ona też wylansowała z Wagantami przed laty mój pierwszy przebój (Co ja w tobie widziałam - przyp. aut.). Dla Ani komponuję najwięcej, lecz nie tylko dla niej. Moje piosenki śpiewają m.in. Partita - Niech ziemia tonie w kwiatach, Daniel - Spojrzenie wstecz, J. Strzelecka - Przed nami świat (...) Ostatnio dużą satysfakcję sprawiła mi piosenka napisana wspólnie z W. Trzcińskim pt. Biały wiersz od ciebie, którą nagrał kanadyjski duet Zlamal Sisters i A. Jantar. Piosenka ta znalazła się na longplayu zawierającym angielskie wersje polskich przebojów, nagranym w styczniu, w studiu Polskich Nagrań oraz na nowym longplayu Anny Jantar.

"Mieszanka dźwiękowa" - Jakie miejsca zajęli nasi reprezentanci w 1975 roku na międzynarodowych festiwalach piosenkarskich? (...) Anna Jantar - II nagroda, Festiwal Przebojów - Drezno (...)

A polscy wykonawcy? W ostatnim roku na terenie NRD najczęściej występowali i nagrywali w Berlinie dla Deutsche Rundfunk: Urszula Sipińska, Maryla Rodowicz, Anna Jantar (...)

Klub Publicystów Estradowych przy Stowarzyszeniu Muzyki Estradowej w Łodzi, przeprowadził własną ankietę na temat najpopularniejszych wykonawców polskiej piosenki i muzyki rozrywkowej w roku 1975. Zostali nimi: w kategorii piosenkarek: Anna Jantar, Krystyna Prońko, Urszula Sipińska (...)

REWIA TARGOWA - filmowy program rozrywkowo - muzyczny, w którym wystąpią między innymi: Anna Jantar, Zdzisława Sośnicka (...)

"Szkoda, że państwo tego nie widzieli" - można by zacytować znane powiedzenie sprawozdawców sportowych. Bo też było co oglądać. W ciągu trzech dni, 23 - 25 kwietnia br., każdy meloman, który odwiedził teren Targów Poznańskich, miał do wyboru jedną z 13 estrad (...) O tej samej godzi nie można było wybrać się na koncert galowy NRD lub Czehosłowacji, posłuchać Niemena lub Skaldów, Haliny Frąckowiak lub Anny Jantar (...)
Oddzielnie, na dziewięciu estradach występowały polskie zespoły i soliści (...) A. Jantar i Sezam (...)

Interesujący, ale nie najlepiej zorganizowany koncert jubileuszowy z okazji 30 lat Polskich Nagrań (wśród wykonawców: Zespół "Śląsk", Budka Suflera, Anna Jantar, Irena Jarocka, Jacek Lech, Alicja Majewska, Czesław Niemen z własnym zespołem, Novi Singers) zawierał typowe składanki: dobre wykonanie ale żadnych pomysłów (...)

Zapraszamy na okolicznościowy program rozrywkowy "TRYBUNA LUDU - NASZA GAZETA", zrealizowany z okazji święta Trybuny Ludu. W programie wystąpią m.in. Anna Jantar, Alicja Majewska, Ewa Śnieżanka i piosenkarze zagraniczni.

Najczęściej z TONPRESSEM współpracują Anna Jantar, Krzysztof Krawczyk i grupa Dwa plus Jeden.

"Sezon artystyczny na Wybrzeżu" (...) Także liczne recitale piosenkarzy i zespołów muzycznych, między innymi: Haliny Frąckowiak, Ireny Jarockiej, Anny Jantar (...)

"Na sopockiej arenie" (...) H. Frąckowiak, A. Jantar, I. Jarocka, J. Kubicka, Cz. Niemen, M. Rodowicz, U. Sipińska, Zb. Wodecki, E. Wojnowska oraz zespołu Dwa Plus Jeden i Roma (jeśli nic się nie zmieniło w czasie, gdy drukowaliśmy "Panoramę").

"Sopot 76. Festiwal piosenek i pytań" (...) Kto się spodobał spośród naszych reprezentantów? Odwołajmy się tym razem do opinii zagranicznych jurorów i menadżerów, wszak dla nich głównie urządzono galę; do opinii przekazanych na spotkaniu z dziennikarzami. Podobali się w sensie wykonawczym i repertuarowym: Irena Jarocka, Maryla Rodowicz, Anna Jantar, która otrzymała w Sopocie Złotą Płytę, Czesław Niemen, Andrzej Rosiewicz.
(...) Anna Jantar prezentuje Złotą Płytę, którą otrzymała w Sopocie.

"W poszukiwaniu własnego stylu" (...) Niedawno nagrałam płytę z piosenkami Stay i Morningtown Ride. Nie wszystkim wiadomo, że Stay to angielska wersja przeboju Anny Jantar, skomponowanego przez Jarosława Kukulskiego pt. Tyle słońca w całym mieście. Na rynku RFN płyta ta lansowana jest jako rockowy hit i według przewidywań fachowców z branży estradowej powinna zdobyć powodzenie. Chciałabym nawiązać w przyszłości współpracę z J. Kukulskim. Słuchałam jego kilku piosenek i uważam, że jest on znakomitym kompozytorem utworów, które właśnie lubię. Może uda nam się coś wspólnie zdziałać.

Poza granicami kraju występują obecnie na koncertach lub nagrywają w studiach płytowych i telewizyjnych następujące POLSKIE ZESPOŁY I SOLIŚCI estradowy (wg zapowiedzi Pagartu): (...) a w ośrodkach polonijnych USA i Kanady grupa estradowa w składzie: Anna Jantar, Sława Przybylska, Alina Janowska, Lidia Wysocka, Teresa Terka, Adam Zwierz, Zenon Laskowik, Andrzej Rewiński i zespół muzyczny kabaretu "Tey".

"Jego przeboje" - Nazwisko Wojciecha Trzcińskiego kojarzy się melomanom z takimi przebojami jak: (...) Staruszek świat - Anny Jantar (...)
- W 1973 roku rozpoczął Pan stałą współpracę, jako kompozytor i aranżer, z Ireną Jarocką, a nieco później z innymi wykonawcami...
- Obok wspomnianej już I. Jarockiej są to: H. Frąckowiak, A. Jantar, H. Żytkowiak, J. Strzelecka, B. Baranowska, K. Krawczyk, Z. Wodecki i A. Kozioł.

Tegoroczne Targi rozpocznie recital Ewy Demarczyk a w trakcie przewidzianych pokazów giełdowych zaprezentowane zostaną programy Anny Jantar, Dwa plus Jeden, Krzysztofa Krawczyka z Trubadurami.


"Panorama" - 1977 r.


"Laureaci plebiscytu "Panoramy" i Krajowej Agencji Wydawniczej: Najpopularniejsi w roku 1976"
(...) - Coraz większą popularność zdobywają pana piosenki za granicą? - Znana doskonale Czytelnikom "Panoramy" piosenka pt. Tyle słońca w całym mieście została nagrana w wersji angielskiej przez amerykańską piosenkarkę betty Dorsey. W jej wykonaniu odniosła spory sukces, znalazła się na czołowych pozycjach list przebojów krajów Europy Zachodniej. Ostatnio nawet, została nagrana na wydanym w RFN longplayu, który zawiera najlepsze przeboje 1976 roku. (...)
W Kanadzie popularność uzyskała inna moja piosenka, apisana wspólnie z W. Trzcińskim pt. Biały wiersz od ciebie. Zamierza ją wydać jedna z francuskich firm.
- Dużo pan nagrywa?
- Przede wszystkim trzeba wymienić drugą, dużą płytę Anny Jantar pt. Za każdy uśmiech, z której większość piosenek stało się przebojami. Są to: Dzień bez happy endu, Za każdy uśmiech, Dzień nadziei, Mój, tylko mój.

"Laureat plebiscytu "Panoramy" - Jerzy Kleyny (...)
- Przypomnijmy te pana piosenki, które zdobyły największą popularność...
- Myślę, że na pierwszym miejscu uplasowałaby się - Gdy piosenka szła do wojska, z muzyką Katarzyny Gaertner (...) Ostatnio chyba - Staruszek świat i Odpływają kawiarenki - obie do muzyki W. Trzcińskiego.

Międzynarodowa Wiosna Estradowa -77 z jej pięćdziesięcioma pawilonami i obfitością propozycji artystycznych, z gwiazdami - od Sipińskiej, Jantar i Jarockiej, po Niemena i... Drzewieckiego (Polski Teatr Tańca) (...)

"Przygoda z piosenką" (...) - Piętnaście lat trwa "przygoda z piosenką" - mówi J. Kondratowicz - już niedługo ukaże się w sprzedaży moja płyta autorska, zatytułowana Droga, którą idę. Polskie Nagrania wybrały 12 moich najpopularniejszych przebojów, m.in.: Płoną góry, płoną lasy, To był świat w zupełnie starym stylu, Piosenka z przedmieścia, Powrócisz tu, Tyle słońca w całum mieście...
Dlatego też, od lat współpracuję z tymi samymi wykonawcami i kompozytorami. Oni są partnerami w mojej "przygodzie z piosenką", a jednocześnie kolegami, z którymi spotykam się codziennie, spędzam wakacje... Do tego grona należą m.in. kompozytorzy: P. Figiel, J. Kukulski, M. Zacharewicz, M. Zimiński, R. Poznakowski, A. Kopff oraz wykonawcy: I. Jarocka, A. Jantar, K. Krawczyk, J. Lech i zespół Partita.
(...) Nie boję się używać w piosenkach języka potocznego i chętnie poruszam te tematy, które pozornie wydają się być nie piosenkowe. Tak było w przypadku piosenek: Pejzaż miasta, Asfaltowe łąki czy Dzień bez happy endu.
(...) Nie sądziłem, że piosenki: Rysunek na szkle i Tyle słońca w całym mieście będą przebojami, raczej spodziewałem się, że większą popularność zdobędzie piosenka pt. A w górach już jesień...

"Mieszanka dźwiękowa" - Zielona góra 77 (...) Natomiast w programie zasadniczych koncertów, w dniach od 8 do 12 czerwca weźmie udział 10 zespołów oraz 26 solistów spośród najlepszych amatorów, jak również radzieccy i polscy artyści sceny zawodowej. Między innymi zapowiedziano udział Maryli Rodowicz, Anny Jantar, Anny German, Bernarda Ładysza, Czesława Niemena, Krzysztofa Krawczyka, Andrzeja Rosiewicza i innych.

"Opolski bukiet piosenki" (...) W tegorocznym Festiwalu weźmie udział niemal cała polska czołówka. Na zdjęciach Skaldowie, A. Jantar i Halina Frąckowiak.

Podczas Koncertu Przyjaźni śpiewali najpopularniejsi piosenkarze polscy i radzieccy. Na zdjęciu: Anna Jantar.

Aleksander Maliszewski być może nie należy jeszcze do najmodniejszych kompozytorów i aranżerów. (...) Znane są takie jego kompozycje jak: (...) "Gdzie jest Arkadia" z repertuaru Anny Jantar (...)

30 LAT POLSKICH NAGRAŃ (...) Anna Jantar - Biały wiersz od ciebie (...)"Panorama" - 1978 r.


"Z czym w estradowy Nowy Rok?" (...) Zmęczeni zresztą są wszyscy gwiazdorzy i wszystkie gwiazdy "pierwszego garnituru". Tempo, w jakim eksploatuje się na naszych estradach Jarocką, Sipińską, Jantar, Krawczyka, Lecha, jest przerażające (...)

"Orkiestra jakich niewiele" (...) Orkiestra zarejestrowała dotąd blisko 300 minut muzyki instrumentalnej, dokonała podkładów muzycznych do nagrań wokalnych Renaty Danel, Grażyny Łobaszewskiej, Małgorzaty Ostrowskiej, Anny Jantar. Ireny Jarockiej (...)

"Kto umie tęsknić" – Anna Jantar i Andrzej Tenard (...)
Kaseta magnetofonowa posiada wśród wielu zalet, cenionych przez zwolenników "muzyki na wynos", również bardzo ważny walor aktualności. Niezależnie od kłopotliwych niekiedy nagrań, dokonywanych przez posiadaczy MK – 125 i 122 bezpośrednio z radia, Wifon będący agendą Komitetu do spraw Radia i Telewizji dostarcza bardzo szybko i z "pierwszej ręki" najnowszych nagrań radiowych i telewizyjnych, m.in. ze Studia Gama i z Interstudia. Wifon NK – 509 stereo.

(...) Tradycyjnie już współpracujący z naszym Pagartem radziecki Goskoncert zechce zapewne zaprosić na występy do Kraju Rad piosenkarzy - zawodowców, którzy spotkali się z najgorętszym przyjęciem podczas "Koncertu Premier" i "Koncertu Przyjaźni", a więc Annę Jantar, Krzysztofa Krawczyka, Piotra Janczarskiego wraz z Bractwem Kurkowym (...)

ESTRADOWY DWUMECZ z udziałem czołowych piosenkarzy i zespołów z Polski i CSRR zakończył II Dni Przyjaźni Młodzieży Polskiej i Czechosłowackiej. Podczas 2,5 - godzinnego koncertu w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu licznie zgromadzona młodzież obu krajów miała okazję oklaskiwać Vaclava Neckarza (...) i Czesława Niemena (...); zespoły 2 plus 1, Kantori i Katapult; Petrę Cernocką, Miriam Hruskovą, Annę Jantar, Ewę Śnieżankę i Kazimierza Kowalskiego (...)

POLSKIE PRZEBOJE BIJĄ REKORDY POPULARNOŚCI W... NRD. (...) Wystarczy powiedzieć, że tylko w grudniu w NRD nagrywać będą dla telewizji: Anna Jantar z zespołem (...)


"Panorama" - 1979 r.


(...) Czworobój festiwalowy, bardzo dobrze! Ale nie orkiestr, lecz odrębnych artystycznie nurtów i stylów polskiej rozrywki! Nareszcie cały jeden dzień dla miłośników przebojów "disco" oraz rytmicznych, beztroskich piosenek Jantar, Jarockiej, Połomskiego i Krawczyka (...)

(...) Obok pieśni patetycznych, piosenek pełnych serdecznej zadumy i rozrzewnienia, prezentuje w większej bodajże jeszcze ilości śpiewki wesołe i przekorne, rytmiczne marsze i pełne humoru przeboje: od "Takiemu to dobrze" po "Przyjedź mamo na przysięgę" i od "Gdy piosenka szła do wojska" po "Nie żałujcie serca dziewczyny"!
(...) Kołobrzeg od dawna przestał już być domeną piosenki wyłącznie żołnierskiej. Dzięki propozycjom Maryli Rodowicz, Dwa Plus Jeden, Daniela, a w tym roku raz jeszcze Happy Endu, Piotra Janczerskiego, Pro Contry, Anny Jantar (...)

"Nie wszystko co się świeci jest złotem..."
- Jak przedstawia się statystyka wręczonych dotychczas "Złotych Płyt"?
- Od 1968 roku do chwili obecnej Polskie Nagrania przyznały 46 "Złotych Płyt (...) Po trzy na swoim koncie mają: Czerwone Gitary, Czesław Niemen, Mieczysław Fogg, Halina Kunicka, dwie zaś: Jarema Stępowski, Jerzy Połomski, Trubadurzy, Anna Jantar (...)
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
Galerie
  Autografy
  Dzieciństwo i młodość
  Kasety
  Notowania i plebiscyty
  Nuty
  Okładki gazet i czasopism
  Pejzaż bez Ciebie
  Plakaty
  Płyty CD
  Płyty winylowe
  Pocztówki
  Pocztówki i reklamówki
  Prace o Annie
  Single
  Skany wywiadów i artykułów
  Suplement
  Ujęcia z wideoklipów
  Zdjęcia

Kategorie
  Aby dotrzeć na Wawrzyszew, należy...
  Anna auf Deutsch
  Anna in English
  Artykuł dyplomowy "Artystyczne CV Anny Jantar"
  Biografia
  Dyskografia
  Fan cluby
  Fani o Annie
  Interpretacje przebojów Anny
  Jarosław Kukulski
  Katastrofa "Kopernika"
  Kompilacje
  Kompilacje 2
  Książka ks. Andrzeja Witko - "Anna Jantar"
  Książki z Anną
  Materiały na covery
  Na radiowej antenie
  Notowania i plebiscyty
  Opinie o płytach i teksty z obwolut
  Pamięć o Annie w piosenkach
  Piosenki nieodkryte
  Piosenki niezaśpiewane
  Po 14. marca 1980 r.
  Początki piosenek
  Podziękowania
  Polecane strony
  Prasa i wywiady
  Prasa i wywiady 2
  Prasa i wywiady 3
  Prasa i wywiady 4
  Prasa i wywiady 5
  Prasa i wywiady 6
  Reklamówki
  Teksty piosenek
  Teksty piosenek 2
  Teksty piosenek 3
  Videa
  Waganci
  Wersje radiowe, wersje płytowe
  Wspomnienia
  Występy live
  Występy telewizyjne
  Zespoły współpracujące z Anną
  Znane i nieznane
  Ślady po Annie

Po 14 marca 1980 r. - 2015 r.
  Po 14 marca 1980 r. - 2015 r.

Księga Gości
  Czytaj księgę gości
  Wpisz się do księgi gości

O mojej stronie
Anna Jantar - Bursztynowa Dziewczyna. "Ta płyta, chociaż już zdarta, jeszcze gra..." Strona poświęcona wybitnej Piosenkarce, jaką była i jest Anna Jantar.

Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Ekstra