Anna Jantar - biografia 1950 - 1980


1950 - 196910.06.1950 r. w Poznaniu na świat przychodzi Anna Maria Szmeterling. Jak się później okaże - jedna z najpopularniejszych polskich piosenkarek lat 70., a także wszech czasów.

W wieku czterech lat, kiedy okazuje się, że dziewczynka posiada słuch absolutny, zaczyna naukę gry na fortepianie u profesor Wandy Waschko. Następnie rozpoczyna edukację w Podstawowej Szkole Muzycznej. W VII klasie już koncertuje z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Poznańskiej i kilkakrotnie zostaje laureatką ogólnopolskich konkursów pianistycznych szkół muzycznych. 

0000001 41

1964 - 1967 - współpracuje z zespołem Szafiry Piotra Kuźniaka.

1965 – 1969 – Anna uczy się w poznańskim Liceum Ogólnokształcącym i w Średniej Szkole Muzycznej w Poznaniu w klasie fortepianu i rytmiki.

1967 – 1968 – młoda pianistka rozpoczyna współpracę z kabaretami poznańskimi Nurt i Od nowa.

Debiutowałam w poznańskim kabarecie studenckim Nurt. Był to właściwie teatr studencki, który bardzo pomógł mi od strony warsztatowej. U nas nie ma jeszcze takich szkół, które szkoliłyby kadrę piosenkarską. Kabaret studencki pomógł mi w opanowaniu gry aktorskiej, która jest niezbędna przy wykonywaniu piosenek.

16.XII.1968 r. debiutuje w poznańskim radiu ówczesnym przebojem grupy No To Co "Po ten kwiat czerwony", który zostaje wyemitowany tylko raz - dalsze nadawanie utworu zostało zablokowane.

1969 r. -  w tym roku bierze udział w Festiwalu Piosenki i Piosenkarzy w Krakowie, gdzie wykonuje utwór "W płaszczu z mżawki i zadumy" oraz "A lipiec grał". Śpiewa ponadto w koncercie finałowym.

Na Festiwalu Artystycznym Młodzieży Akademickiej w Świnoujściu zdobywa nagrodę za interpretację piosenki "Łąka bez kwiatów".

1969 – 1971 w ciągu ponad dwóch lat lat Anna współpracuje z zespołem Waganci,  który prowadzi jej przyszły mąż – Jarosław Kukulski. Razem występują kilkakrotnie w TV, m.in. w popularnym Telewizyjnym Ekranie Młodych.

0000001

1970 - 1971


26.VI.1970 r. występuje
 z grupą na VIII Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu z utworem "Szła noc" w koncercie "Przeboje sezonu".

W tym czasie ogromną popularność zyskuje utwór "Co ja w tobie widziałam", który zajmuje dwukrotnie pierwsze miejsce na liście "Studia Rytm" (10 tygodni w notowaniu) i drugie w plebiscycie na najpopularniejszą piosenkę miesiąca czerwca I Programu Polskiego Radia.

To był w zasadzie przebój, ale ta piosenka jeszcze nie szła na moje konto jako solistki tylko na konto zespołu Waganci. Niemniej jednak dużo osób wie o tym, że ja właśnie tę piosenkę śpiewałam, jeszcze nie jako Anna Jantar, ponieważ ten pseudonim nieco później obrałam, tylko jako Anna Szmeterling i zespół Waganci.

17.VII. - udział w IV Festiwalu Piosenki Żołnierskiej - nagroda Ministra Obrony Narodowej oraz Kultury i Sztuki za piosenkę "Szła noc" oraz wykonanie utworów "Nikt nie wejdzie nam w drogę" i "Sapera nikt nie wstrzyma".

15.VIII. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Poznaniu Anna Maria Szmeterling zawiera związek małżeński z Jarosławem Kukulskim.

Iza (95)

11.IV.1971 r.  odbywa się ceremonia ślubna w kościele św. Anny w Poznaniu. Jednym ze świadków jest autor tekstów i przyjaciel pary Lech Konopiński.

Iza (108)

Piosenka "Wszystkie koty w nocy czarne" zajmuje pierwsze miejsce na radiowej liście "Mini propo".

Waganci biorą udział w komedii muzycznej "Milion za Laurę", gdzie wykonują  utwór "Czujna straż".

Polskie Nagrania wydają pierwszą (i zarazem ostatnią) płytkę z czterema nagraniami zespołu, m.in. z przebojem "Co ja w tobie widziałam".

plytka

W lipcu grupa występuje na V FPŻ w Kołobrzegu z piosenkami: "Ratuj się kto może" (śpiewaną razem z Danielem), "Sprytna Marysia", "Co dasz ojczyźnie", "Jutro w plener"

1972 - 1973
1972 r. - Waganci łączą się z grupą Czerwono - Czarni i tworzą nowy zespół Extra Waganci'72. Wspólnie koncertują po kraju i za granicą.

IV. - Polskie Nagrania wydają pierwszą solową płytkę piosenkarki, tzw. "czwórkę", z następującymi utworami - "Kiedy dziś patrzę na topole", "Ileś wart, ja nie wiem", "Na skrzydłach dni", "Zobaczyliśmy się nagle".

q (3)

Z zespołem Extra Waganci'72 odbywa 3 - miesięczne tournee po dziewięciu republikach Związku Radzieckiego.

Wyjechaliśmy z zespołem do Związku Radzieckiego. Nawet podobaliśmy się, jednak po powrocie do kraju byliśmy w zasadzie bez pracy. Nikt nie chciał specjalnie inwestować w zespoły, a to było potrzebne, aby zapewnić sprzęt muzyczny i stroje. Zaczęłam więc występować sama. Nawiązałam współpracę z Impartem we Wrocławiu, która zresztą trwa do dziś. Okres, kiedy zrezygnowałam z zespołu "Waganci" i zaczęłam występować jako solistka, był dla mnie najtrudniejszy w karierze.

Rozpoczęcie współpracy z wrocławską agencją artystyczną "Impart".

Obraz 008

Wokalistka zdobywa trzecie miejsce w konkursie na piosenkę o pracy budowlanych za utwór "Wejdą ludzie przez te drzwi".

Coraz częściej bierze udział w nagraniach telewizyjnych, m.in. w Studio 13 z liryczną kompozycją "Komu się kłaniacie nieboskłony".

Po zdaniu egzaminu Ministerstwa Kultury i Sztuki Anna (już pod nazwiskiem Jantar), otrzymuje uprawnienia do wykonywania zawodu piosenkarki.

W plebiscycie "Gazety poznańskiej" "Kamerton" wokalistka trafia do "złotej piątki" nowych, najciekawszych wykonawców.

1973 r. - przez krótki czas współpracuje z Grupą Sześć, z którą nagrała pierwszą wersję przeboju "Najtrudniejszy pierwszy krok"

. V. - Anna występuje na Festiwalu Młodych Kompozytorów Piosenek w Sofii (Bułgaria) pt. "Melodie Młodości", gdzie daje swój mini recital, a także bierze udział w programach tamtejszej telewizji.

23.VI. -
 na XI Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu wokalistka, reprezentując wrocławski "Impart", bierze udział  w koncercie "Interpretacje", śpiewając "Sny, w które wierzę" i "Najtrudniejszy pierwszy krok". Występ nie zostaje zauważony przez opolskie jury, jednak spotyka się z owacyjnym przyjęciem publiczności. Drugi utwór został pierwszym wielkim przebojem Artystki. Od tego momentu kariera estradowa Anny Jantar zaczyna nabierać rozpędu.

Długo czekałam na szlagier. Po pierwszym "Co ja w tobie widziałam" kompozycji mego męża, Jarosława Kukulskiego, przyszedł drugi, również jego przebój "Najtrudniejszy pierwszy krok". Tak. Śpiewałam go w Opolu. Nie mam, niestety, szczęścia do festiwali opolskich, choć, jak mnie pocieszają znajomi, zajęłam "punktowane" 6. miejsce.

Leszek Łożyński

VII. - Anna bierze udział w X Światowym Festiwalu Młodzieży i Studentów w Berlinie oraz występuje w programach dla TV Berlin, Rostock i Frankfurt. Od tej pory często wyjeżdża do naszych zachodnich sąsiadów, gdzie cieszy się sporą popularnością.

"Najtrudniejszy pierwszy krok"
zostaje radiową piosenką lata.

IX. - nagrywa piosenki "Żeby szczęśliwym być" i "Chcę kochać" dla Polskiego Radia.

Anna bierze udział w telewizyjnym programie "Piosenki Zygmunta Wiehlera" z utworem "Może uśmiech".

Koncerty w kraju i za granicą z Edwardem Hulewiczem, m.in. w województwie lubelskim.

Występy m.in. w Bułgarii i NRD.

 

X.Utwór "Żeby szczęśliwym być" zdobywa tytuł Radiowej Piosenki Miesiąca.

Znane piosenki: "Chcę kochać", "Najtrudniejszy pierwszy krok", "Żeby szczęśliwym być".
,


Piosenka "Najtrudniejszy pierwszy krok" zajmuje 2. miejsce w plebiscycie na przebój roku 1973.

1974 - 09.II. program TV "Daniel", wykonanie piosenek "Jaki on jest" (wspólnie z Haliną Frąckowiak) oraz "Laj-li" (duet z Danielem).

III. - nagrania dla telewizji NRD w Berlinie i Rostocku - udział w programie "Klock, achtern Strom" (odcinek 35.) z piosenkami: "Jedes Lächeln deiner Augen", "Bist du nah, oder fern" oraz "Tyle słońca w całym mieście".


V. 
- po zebraniu materiału Anna przystępuje do nagrania pierwszej płyty długogrającej pt. "Tyle słońca w całym mieście" dla "Polskich Nagrań".

0000001 682

06. - 08.VI. - na festiwalu w Lublanie zdobywa wyróżnienie za interpretację jugosłowiańskiego utworu "Czas jest złotem". Poza konkursem przedstawia przebój "Żeby szczęśliwym być". Owacyjne przyjęcie sprawiło, że Artystka kilkakrotnie bisowała.

14.VI. - premiera pierwszego programu telewizyjnego nagranego przez Piosenkarkę dla TV Wrocław wg scenariusza Andrzeja Kuryły. Jego tytuł to "Najtrudniejszy pierwszy krok". Oprócz piosenki tytułowej, wokalistka wykonała w nim m.in. "Żeby szczęśliwym być", "Za nami barwy lata", "Witaj mi" i "Odyseusz" ("Nie wrócisz do Itaki").

Na festiwalu w Decinskiej Kotvie (dawna Czechosłowacja) Anna występuje poza konkursem, otrzymując liczne propozycje artystyczne - m.in. występów na terenie CSRR i udziału w tamtejszych programach TV.

28.VI. w konkursie "Premier" XII KFPP w Opolu Piosenkarka wykonuje kompozycję autorstwa Jarosława Kukulskiego do słów Janusza Kondratowicza, która inauguruje koncert - "Tyle słońca w całym mieście". Ponownie Jej utwór nie zostaje dostrzeżony przez jury, jednak wkrótce zyskuje ogromną popularność wśród słuchaczy. Z piosenką występuje ponownie 29.VI. w koncercie "Mikrofon i Ekran". Trafia również na składankową płytę "Opole 74 - Premiery".

Piosenka uderzyła w amfiteatr jak grom z jasnego nieba. Zderzenie słów z dźwiękiem było tak trafne, że powiało od razu szlagwortem. I choć utwór nie zdobył większego uznania u jurorów, sam ogłosił się WIELKIM PRZEBOJEM, okupując przez bardzo długi czas czołowe miejsca list przebojów i ogłaszanych plebiscytów (...)

M Karewicz

07.VII.
- recital TV "Najtrudniejszy pierwszy krok".

12.VII. na VIII Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w koncercie "Kwiaty dla Kołobrzegu" Anna śpiewa dwie piosenki - "Nie żałujcie serca, dziewczyny", za którą otrzymała nagrodę "Polskich Nagrań" oraz "Kiedy żołnierze wracają". 13.VII. w koncercie finałowym ponownie wykonuje "Nie żałujcie serca, dziewczyny", którą bisuje.
Fotoreporterzy, doceniając urodę Wokalistki, przyznali Jej tytuł "Miss Obiektywu".
Kompozycja autorstwa J. Kukulskiego "Kiedy żołnierze wracają" trafia na longplay pt. "Kołobrzeg 74 - Premiery FPŻ".

Iza (626)

Artystka jest wielokrotne zapraszana na występy w TV w NRD i koncerty, m.in do Rostocku, gdzie występuje razem z Karelem Gottem i Frankiem Schobelem  z okazji "Dni Morza" oraz w ramach obchodów 25 - lecia NRD.

VIII. - na stoiskach płytowych podczas festiwalu sopockiego zostaje zaprezentowany pierwszy longplay Anny w obwolucie zastępczej (bez zdjęcia Wokalistki).

09. - 15.IX. - wspólnie z Marianną Wróblewską i Tadeuszem Woźniakiem artystka bierze udział w festiwalu "Coupe d'Europe" w Villach (Austria), gdzie zdobywają III nagrodę zespołową. Przed polską ekipą znalazły się tylko zespoły: z Belgii i Austrii. Anna Jantar śpiewa "Najtrudniejszy pierwszy krok" w języku niemieckim i "Polubiłam pejzaż ten" w języku polskim.

Do Villach w Austrii pojechaliśmy we troje: Marianna Wróblewska, Tadeusz Woźniak i ja. Zdobyliśmy tam trzecie miejsce za reprezentacją Belgii i Austrii. W odróżnieniu od większości ubiegających się o "Puchar Europy" przedstawiliśmy nasz rodzimy repertuar, a nie jak inni standardy światowe. Ja śpiewałam w języku niemieckim "Najtrudniejszy pierwszy krok" i po polsku "Polubiłam pejzaż ten". (...) Do "Pierwszego kroku" mam sentyment. Otworzył mi drzwi do tego, co osiągnęłam w tym roku. Wybrałam chyba dobrze, bo tę piosenkę mam nagrać dla wytwórni "Ariola" w RFN. Drugą piosenkę śpiewam, by antagonistom udowodnić, że nie jestem tylko piosenkarką łatwych przebojów.


"Tyle słońca w całym mieście" zostaje radiową piosenką lata. Trafia także na longplay z cyklu "Dyskoteka" z ówczesnymi przebojami.

X. - udział w "Dniach Prasy" w Rzeszowie.

07. - 11.X. Anna bierze udział w IX Konkursie Międzynarodowej Piosenki "Cisco 74" w Castelbar (Irlandia). W silnej, międzynarodowej konkurencji (32 zgłoszone utwory) zdobywa III nagrodę za interpretację piosenki "Tak wiele jest radości". Jeden z jurorów, twórca wielu przebojów dla m.in. Toma Jonsa - Les Reed w pofestiwalowych wspomnieniach napisał: Dotychczas znałem dwie piosenkarki o tak czystym głosie i takiej ekspresji. Były to Vicky Leandros i Nana Mouskuri. Tu - w Castlebar poznałem trzecią - jest nią Polka - Anna Jantar.

1974 11 Non Stop

Od IX. Wokalistka współpracuje wraz z zespołami Partita i Sezam przy programie estradowym "Najtrudniejszy pierwszy krok" w reżyserii Zbigniewa Czeskiego i ze scenariuszem Janusza Weissa. Jego premiera odbyła się w październiku w Katowicach.

W ciągu roku Piosenkarka nagrywa niemieckie wersje swych piosenek - "Chcę kochać" oraz "Najtrudniejszy pierwszy krok". Od wytwórni "Ariola" (RFN) otrzymuje propozycję jego zarejestrowania. Ponadto przebojem staje się piosenka "Jedes lacheln deiner Augen".

06.X. - do notowania "Radiowej listy przebojów" wchodzi piosenka "Kto wymyślił naszą miłość", docierając do 7. miejsca i pozostając 4 tygodnie w notowaniu.

04.XI. - program TV "Melodie i piosenki z musicali", występ z piosenką "Rewolucja francuska".

17.XI. - do notowania "Radiowej listy przebojów" wchodzi piosenka "Gdzie nie spojrzę - ty", docierając do 5. miejsca i pozostając 4 tygodnie w notowaniu.

Anna Jantar bierze udział w licznych audycjach telewizyjnych, m.in.:
- "Mozzareten" - "Twarze dnia";
- "Piosenka z autografem" z "Tyle słońca w całym mieście";
- program z przebojami festiwalu opolskiego - "Tyle słońca w całym mieście";
- w świątecznej audycji w Studiu Muzyki Rozrywkowej.

Anna Jantar zajmuje 4. miejsce w kategorii najpopularniejszych wykonawców  roku w rozwiązaniu plebiscytu na łamach czasopisma "Na przełaj". W głosowaniu czytelników miesięcznika "Non Stop" trafia na 10. pozycję wśród najpopularniejszych piosenkarek.

Występy m.in. w Austrii, Czechosłowacji, Irlandii, Jugosławii, NRD.

Znane piosenki: "Gdzie nie spojrzę - ty", "Kto wymyślił naszą miłość", "Nie żałujcie serca, dziewczyny", "Tak wiele jest radości", "Tyle słońca w całym mieście", "Twoje oczy obiecują siódme niebo", "Witaj mi", "Żeby szczęśliwym być".

I.1975 r. - koncerty w województwie częstochowskim.

Nagrania i występy w NRD dla TV Berlin.

Do notowania "Radiowej listy przebojów" wchodzi piosenka "Ja nie mogłam mieć serc dwóch", docierając do 10. miejsca i pozostając tydzień w notowaniu.

II.
- wznowienie przez "Polskie Nagrania" pierwszej płyty długogrającej Wokalistki ze zmienioną obwolutą, którą opatrzono tytułem "Tyle słońca w całym mieście". Pierwszy nakład w wysokości 60 tys. egzemplarzy został sprzedany w ciągu 2 miesięcy.

plyta

Nagrania dla TV Rostock.

Koncerty w Trójmieście i województwie gdańskim.

18. - 29.II.
- Anna bierze udział w cyklicznym programie "Przeboje świata", w którym rodzimi wykonawcy prezentowali polskie wersje zagranicznych hitów. Udanie interpretuje utwór z szwedzkiej grupy ABBA - "Hasta manana", dzięki czemu cieszy się on ogromną popularnością w kraju. Ponadto nagrywa: "Nie chcę z tobą być", "Może szukam tak jak ty" (obie piosenki z repertuaru m.in. Glorii Gaynor), "Zbieraj się" (z repertuaru Donny Hightower), "Zabijasz mnie swoją piosenką" (z repertuaru Lori Lieberman i Roberty Flack).

Występy i nagrania dla TV Rostock.

Realizacja recitalu dla Telewizji Polskiej.

Piosenkarka odbywa wraz ze Sławą Przybylską i Diane Marshall tournee po największych miastach Kanady, promując polską piosenkę w międzynarodowym programie zorganizowanym przez kanadyjską agencję "Lewan Show" oraz "Pagart". W czasie występów przed tamtejszą publicznością i Polonią w radiu prezentowane są piosenki Artystki. Dodatkowo nakręcono specjalny program dla TV CBC, który został wyemitowany w dziesięciu największych stacjach telewizyjnych Kanady. Przeprowadzono również wywiad dla Radia CBC i rozgłośni polonijnej w Vancouver.

Tak, to zaproszenie do programu telewizyjnego po koncertach w Toronto, Sudbury, Winnipeg, Edmonton, Calgary i w Vancouver było dla nas zaskoczeniem i... komplementem. Nagraliśmy godzinną audycję emitowaną w 10 programach kanadyjskich. Było to jedna z wielu pozycji formowanych przez znanego tam mecenasa kultury Słowian, twórcę wielu filmów, także o Polsce, Mirosława Zlamala.

Iza (1089)

21.III. - program TV "Piotr Figiel Show", występ z piosenką "Kto wymyślił naszą miłość".

06.IV. - udział w programie nocnym w warszawskim ośrodku Polskiego Radia.

03. - 07.IV.
występuje na II Łódzkich Targach Estradowych "Poltest'75".

Utwór "Po tamtej stronie marzeń" zajmuje 3. miejsce na liście przebojów miesięcznika "Non Stop".

25.IV. Piosenkarka występuje w koncercie "Ludziom twórczej pracy" w Teatrze Współczesnym w Szczecinie, gdzie śpiewa przebój "Tyle słońca w całym mieście".

16.V. - 21.VI. - Anna bierze udział w berlińskiej rewii "Friedrichstadt Palast" w programie pt. "Overture mit 6", w której wykonuje m.in. dwa utwory: "Jedes Lächeln deiner Augen" i "Hasta manana".

28.VI. w koncercie "ikrofon i Ekran" XIII Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu wokalistka wykonuje piosenkę "Tak wiele jest radości". Jej występ zostaje wycięty z transmisji telewizyjnej.

VII. - występy w Bułgarii.

VII. - VIII. - tygodniowe występy po ZSRR z programem "Najtrudniejszy pierwszy krok".

VIII. - na rynku ukazuje się wznowienie pierwszej płyty Piosenkarki.

20. - 23.VIII. - Anna występuje na XV Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie jako jedyna polska reprezentantka (z konkursu wycofała się Ewa Śnieżanka, która uległa wypadkowi samochodowemu, później zrezygnował Wojciech Młynarski). Sama jest w tym czasie w złej kondycji fizycznej, ponieważ zmaga się z komplikacjami ciążowymi. To jednak nie przeszkadza Jej w zdobyciu drugiej nagrody w "Dniu Polskim" za interpretację utworu "Staruszek świat", Nagrody Publiczności i nagrody za przebój festiwalu – "Tyle słońca w całym mieście" - wyróżnienie przyznane przez czytelników "Głosu Wybrzeża". Jako trzecią regulaminową piosenkę wykonuje "Dzień nadziei". Miała również wziąc udział w "Polskiej gali jubileuszowej", w której wystąpili najciekawsi krajowi wykonawcy.

(...) Tegoroczny festiwal był bardzo pechowy. Najpierw Wojtek Młynarski wycofał się z konkursu, potem Ewa Snieżanka uległa wypadkowi, a a następnie ja się rozchorowałam... Groziło więc, że nikt z Polaków nie wystąpi w Sopocie. Musiałam więc zwalczyć chorobę i zaśpiewać. Ponadto - co jest dla mnie sprawą niebagatelną, bardzo chciałam wystąpić w Sopocie.

Obraz

07.IX. - program TV "Ludziom dobrej roboty" zrealizowany w Gliwicach dla załogi "Prosynchemu".

Piosenka "Mój, tylko mój" cieszy się ogromną popularnością, czego dowodem jest zdobycie przez nią pierwszego miejsca w kilku popularnych plebiscytach -  "Przeboje Interstudia", "Przebój lata'75", "Lista przebojów" miesięcznika "Non Stop" (wydanie z października). Przewodzi także czterokrotnie "Radiowej Liście Przebojów" Programu I Polskiego Radia.

Utwór "Hasta manana" zajmuje pierwsze miejsce w jednym z etapów plebiscycie "Lato'75" tygodnika "Na przełaj". W podsumowaniu zdobywa drugą lokatę.

04.X. – program TV "Przeboje świata".

12. - 14.IX. - Artystka zdobywa drugą nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Przebojów w Dreźnie za utwór "Blumen sollen regnen auf die ganze Welt
" (niemiecka wersja piosenki "Niech ziemia tonie w kwiatach"). Piosenka ta znalazła się na okolicznościowym albumie "Internationales Schlagerfestival Dresden 75" wydanym w 1976 r.

Piosenkarka zawiesza działalność koncertową ze względu na ciążę i rozpoczyna przygotowanie repertuaru na drugą płytę długogrającą.

10 - 12.XI. w Spodku w Katowicach Artystka kręci program pt. "Noworoczna rewia na lodzie".

08.XII. - program TV "Na prawo most, na lewo most" (program rozrywkowy przygotowany z okazji 30 - lecia "Mostostalu", zrealizowany w scenerii ważniejszych budowli przygotowanych przez to przedsiębiorstwo);

27.XII. – program TV "Lista przebojów-75" oraz "Muzyka dla Ciebie" (TV NRD).

29.XII. - program TV "Studio Muzyki Rozrywkowej".

31.XII. - program TV "Sylwester rodzinny - program z rodziną "Czterdziestolatka".

W ciągu roku Anna bierze udział w licznych produkcjach telewizyjnych, m.in.:
- w programie TV z przebojem "Gdzie nie spojrzę - ty";
- w wielkanocnej audycji z piosenką "Hasta manana";
- "Sen na jawie Waldemara Matuszki" (TVP Poznań) z piosenką "Jaki jesteś, jeszcze nie wiem";
- 19.X. kręci teledysk do piosenki "Dzień nadziei" do programu "Petrostory, czyli kran z piosenkami";
- "Jak zabawa" w reżyserii Włodzimierza Gawrońskiego;
- w widowisku, na potrzeby którego Piosenkarka nagrała przebój "Rosyjskie pierniki";
- w audycji telewizyjnej po MFP Sopot'75 z utworem "Staruszek świat";
- 02.XII. w katowickim Spodku w programie "Z najlepszymi życzeniami dla delegatów na VII zjazd PZPR" - audycji, w której dla państwowych notabli zaśpiewała wspólnie z Haliną Frąckowiak, Ireną Jarocką, Urszulą Sipińską i Marylą Rodowicz dwie piosenki: "Kochałam cię, chłopcze" i "Hulać z nim nie chciały" oraz solowo "Tak wiele jest radości" (emisja TV 07.XII.)
.

pu i wp pl CA85 J688

W podsumowaniu końcoworocznym "Radiowej Listy Przebojów" Programu I Polskiego Radia hit "Mój, tylko mój" zdobywa 3. lokatę, w plebiscycie czytelników "Panoramy" - 2. oraz ponownie 2. w głosowaniu 17 regionalnych rozgłośni PR.

Anna Jantar zostaje uznana piosenkarką roku 1975 przez Publicystów Estradowych i wśród radiosłuchaczy, a w plebiscycie czytelników "Panoramy"
uzyskuje 3. miejsce w kategorii wykonawców. W głosowaniu zorganizowanym przez "Kurier Polski" zajmuje 5. lokatę.
Zdobywa również wyróżnienie "Kto jest prawdziwym światowcem?" przyznane przez Polonię rozrzuconą na różnych kontynentach. Nazwisko Piosenkarki pojawiło się obok najbardziej popularnych Polaków żyjących w tym czasie.

Album "Tyle słońca w całym mieście" znajduje się na 1. miejscu wśród najlepiej sprzedających się płyt w kraju (sprzedaż w liczbie przeszło 102 tys. egzemplarzy).

1975naj


Występy m.in. Bułgarii, Kanadzie, NRD, ZSRR.

Znane piosenki: "Hasta manana", "Jak w taki dzień deszczowy", "Ja nie mogłam mieć serc dwóch", "Mój, tylko mój", "Mój świat - zawsze ten sam", "Po tamtej stronie marzeń", "Rosyjskie pierniki", "Tyle słońca w całym mieście".

01.I.1976 r. - program TV "Noworoczna rewia na lodzie", występ z piosenkami "Za każdy uśmiech" i "Poślizgiem rok" (utwór wykonany razem z Ireną Karel, Wojciechem Młynarskim i Bogdanem Łazuką).

W styczniu Artystka nagrywa drugiego longplay’a - "Za każdy uśmiech" wydanego przez "Polskie Nagrania". Do połowy kwietnia rezygnuje z działalności estradowej.

W styczniu br. nagrałam dla "Muzy" nowego longplaya. Znalazło się na nim 11 pozycji, a wśród nich, obok kilku znanych, także premierowe: "Za każdy uśmiech", "Biały wiersz od ciebie", "Będzie dość". Są to, jak mi się wydaje, piosenki przebojowe, utrzymane w różnych rytmach i stylach – od walca do rock and rolla. W nagraniach towarzyszyła mi orkiestra pod dyrekcją Jarosława Kukulskiego. Czyż mogła być (pierwsza płyta) czymś lepszym, dojrzalszym od repertuaru ujednoliconego, ambitnego pod każdym względem, jaki umieściłam na drugiej płycie? Wykonanie? Myślę, że teraz śpiewam lepiej, precyzyjniej, dojrzalej.

Front

25.I. - do notowania "Radiowej listy przebojów" wchodzi piosenka "Staruszek świat", docierając do 1. miejsca (łącznie spędzając tam 9 tygodni) i pozostając 23 tygodnie w notowaniu. Na liście przebojów "Non Stopu" zajmuje 9. lokatę (notowanie z lutego).

01.II. - program TV "Petrostory, czyli kran z piosenkami", występ z piosenką "Dzień nadziei".

08.II. - program TV "Przeboje świata".

03.III. na świat przychodzi Natalia Kukulska, która w przyszłości zostanie piosenkarką, podobnie jak Jej Mama.

35

23. - 25.IV. - w rodzimym Poznaniu Wokalistka występuje z recitalem na pierwszej Międzynarodowej Wiośnie Estradowej. Bierze ponadto udział w koncercie poświęconym górnikom LZW i w programie artystycznym w ramach III Międzynarodowego Forum Filmowego.

V. - Anna nagrywa dwa utwory do filmu "Brunet wieczorową porą" - przeplatającą się w nim wiele razy "Cygańską jesień" i "Zostałeś sam". Jego premiera ma miejsce 18 października 1976 r.

16.V. - program TV "Rewia targowa", występ z piosenką "Gdzie nie spojrzę - ty".

25.V. - do notowania "Radiowej listy przebojów" wchodzi piosenka "Dzień bez happy endu", docierając do 10. miejsca i pozostając tydzień w notowaniu.

VI. - Piosenkarka pojawia się podczas dwóch występów na XIV Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu - 24.VI. w koncercie XXX - lecia Polskich Nagrań, wykonując "Dzień bez happy endu" i "Staruszek świat" oraz 25.VI. w "Tip - Top zamiast dyskoteki", śpiewając "Szukaj mnie", "Za każdy uśmiech" oraz "Nie chcę z tobą być".

0000001 46

04.VII. - do notowania "Radiowej listy przebojów" wchodzi piosenka "Za każdy uśmiech", docierając do 1. miejsca i pozostając 18 tygodni w notowaniu. W plebiscycie "Interstudia" również plasuje się na 1. lokacie, a na liście przebojów "Non Stopu" zajmuje 13. pozycję (notowanie z sierpnia).

06.VII. - w jubileuszowym, X - tym Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu, w widowisku pt. "Przeboje Kołobrzegu", Anna przypomina utwór "Nie żałujcie serca, dziewczyny".

23

Występ w programie TV Drezno - "Starzauber".

VIII. - Artystka występuje w "Jarmarku Dominikańskim" w Gdańsku i nagrywa recital TV "Wakacje z Anną Jantar", zawierający starsze przeboje ("Kto wymyślił naszą miłość"), jak i te nowe ("Za każdy uśmiech", "Dzień bez happy endu"). Pojawia się w nim też czechosłowacka piosenkarka - Jana Matysowa oraz Tadeusz Drozda, Władysław Komar, Krzysztof Litwin i Jacek Nieżychowski. Widowisko zostaje wyemitowane po raz pierwszy w 1977 r.

Podczas XVI Międzynarodowego Festiwalu Piosenki w Sopocie otrzymuje pierwszą Złotą Płytę od przedstawiciela Polskich Nagrań za longplay "Tyle słońca w całym mieście". W koncercie galowym, inaugurującym imprezę, Anna wykonuje następujące przeboje - "Staruszek świat", "Biały wiersz od ciebie", "Koncert radości" i "Za każdy uśmiech", którą bisuje.


Dziękuję ślicznie. Jestem ogromnie wzruszona, trudno mi w tej chwili mówić. Cieszę się bardzo, że to właśnie tutaj, w Sopocie, przy tak znakomitej, wspaniałej sopockiej publiczności spotkało mnie właśnie to ogromne wyróżnienie, jakim jest, zresztą dla każdego piosenkarza, otrzymanie "Złotej Płyty". I nie przedłużając programu… Po prostu nie mogę w tej chwili mówić więcej. Chciałabym rozpocząć program.

Iza (387)

28.VIII. - program TV "Trybuna Ludu - Nasza Gazeta" (nagranie 06.VI.);

IX. - Anna koncertuje w NRD i nagrywa programy w tamtejszej telewizji z orkiestrami Henryka Debicha i Jerzego Miliana w Lipsku, Rostocku i Hamburgu.
Dla berlińskiego radia Anna rejestruje swoje przeboje w wersji niemieckojęzycznej, m.in. "Staruszek świat"

X. -  na początku października występuje w trzech koncertach w Sali Kongresowej PKiN z okazji XXX - lecia Polskich Nagrań. Następnie daje koncerty w Warszawie i województwach: ciechanowskim, płockim, warszawskim i szczecińskim.

W sprzedaży ukazuje się druga płyta długogrająca Artystki - "Za każdy uśmiech".

08. i 09.X. – program "Rewia targowa", występ z piosenką "Gdzie nie spojrzę - ty".

Pod koniec miesiąca bierze udział w RFN w programie "Die aktuelle Schaubude" dla najpopularniejszych wykonawców z poszczególnych krajów Europy, gdzie śpiewa niemiecką wersję przeboju "Staruszek świat" - "Einmal am Tag" (emisja TV 26.X.). Z kolei 17.X. TV NRD nadaje audycję "…und abends die Gäste – Musikalische Trümpfe", w którym Wokalistka występuje z utworem "Jeder erster Schritt ist schwer".

24.X. - do notowania "Radiowej listy przebojów" wchodzi piosenka "Cygańska jesień", docierając do 4. miejsca i pozostając 6 tygodni w notowaniu. Na liście przebojów "Non Stop" zajmuje 12. pozycję (notowanie z listopada).

26.X. - 01.XII. - w ośrodkach polonijnych USA i Kanady Piosenkarka występuje m.in. z : Lidią Wysocką, Sławą Przybylską, Adamem Zwierzem i zespołem muzycznym kabaretu "Tey" w programie "Pół żartem - pół serio". Po powrocie bierze udział w wielkim koncercie w RFN z orkiestrą Horsta Mullera, gdzie otrzymuje propozycję nagrań od wytwórni płytowej "Electrola".

4 (2)

11.XI. - program TV "Wizyta u Hipolita" (widowisko przygotowane z okazji 130 - lecia Zakładów im. Cegielskiego w Poznaniu), występ z piosenką "Za każdy uśmiech".

28.XI. - do notowania "Radiowej listy przebojów" wchodzi piosenka "Będzie dość", docierając do 8. miejsca i pozostając tydzień w notowaniu.

Artystka rozpoczyna współpracę z zespołem Pressing Zbigniewa Nowaka, grupą wokalną Aura oraz Bogusławem Mecem w programie, nad którym patronat obejmuje Łódzkie Stowarzyszenie Muzyki Estradowej.

09. - 12.XII. - udział w III Łódzkich Targach Estradowych z recitalem.

13 - 19.XII. - koncerty w rodzimym Poznaniu.

24.XII. - program TV "Allewizja", występ z piosenką "Będzie dość".

Artystka bierze udział w licznych programach TV, m.in.:

- "Z najlepszymi życzeniami" z piosenką "Biały wiersz od ciebie";
- "Spotkanie z gwiazdą" (z Karelem Gottem), gdzie wykonuje specjalnie skomponowane na tę okazję utwory - "Prolog" (z J. Strzelecką i H. Frąckowiak) oraz "Finał" (z H. Frąckowiak) oraz przebój "Biały wiersz od ciebie";
- w koncercie "Interdisco", gdzie śpiewa przebój "Za każdy uśmiech"; znalazł się on na pamiątkowym longplayu "Interdisco 2" wraz z innymi zaprezentowanymi wówczas piosenkami;
- w turnieju "Bank 440" zrealizowanym przez Telewizję Polską we Wrześni z hitami: "Rosyjskie pierniki" oraz "Za każdy uśmiech";
- w Studio 2 z przebojem "Dzień bez happy endu";
- kręci teledysk do piosenki "Nie żałujcie serca, dziewczyny".

ehshell 2015 04 07 13 02 22 69

Anna zajmuje 2. miejsce w plebiscycie "Panormay" w kategorii najpopularniejszych wykonawców, a jej przebój "Za każdy uśmiech" - również 2. lokatę w kategorii piosenka roku. W ankiecie rozpisanej wśród Publicystów Estradowych na najpopularniejszą piosenkarkę roku plasuje się na 2. pozycji.


Plebiscyt na piosenkę roku - "Synkopa".
IV:
1) "Mój, tylko mój";
4) "Dzień bez happy endu";
VII:
4) "Dzień bez happy endu";
8) "Staruszek świat";
10) "Mój, tylko mój";
IX:
6) "Dzień bez happy endu";
8) "Staruszek świat";
Podsumowanie końcoworoczne:
7) "Dzień bez happy endu";
9) "Mój, tylko mój";
10) "Staruszek świat";


synkopa

Na potrzeby filmu "Nie zaznasz spokoju" wokalistka nagrywa piosenkę skomponowaną przez Jarosława Kukulskiego - "Kto powie nam".

Album "Tyle słońca w całym mieście" plasuje się - ze sprzedażą na poziomie ponad 53 tys. egzemplarzy - na 6. miejscu wśród najpopularniejszych płyt roku.

Występy m.in. w Kanadzie, NRD, RFN, USA.

Znane piosenki: "Będzie dość", "Biały wiersz od ciebie", "Cygańska jesień", "Dzień bez happy endu", "Koncert radości", "Mój, tylko mój", "Staruszek świat", "Za każdy uśmiech".

05.I.1977 r. - program TV "Allewizja", występ z piosenką "Będzie dość".

29.III. Anna otrzymuje drugą Złotą Płytę za longplay "Za każdy uśmiech", który w ciągu kilku miesięcy od znalezienia się w sprzedaży osiągnął nakład powyżej 150 tysięcy egzemplarzy. Z tej okazji nagrywa specjalny program w telewizyjnym Studio 2 z następującymi piosenkami - "Na pół gwizdka nie ma co żyć", "Biały wiersz od ciebie", "Kto powie nam", "Jak w taki dzień deszczowy", "Będzie dość", "Nie chcę z tobą być", który zostaje wyemitowany po rozmowie z Piosenkarką.

A ja… chciałam podziękować także państwu, bo to przecież wasza nagroda dla mnie. Jestem z tego powodu ogromnie szczęśliwa. Dziękuję raz jeszcze.

Ze złotą płytą II

Piosenkarka otrzymuje od "Wifonu" propozycję przygotowania kasety z jej najpopularniejszymi przebojami.

Występy na Śląsku.

Niemieckojęzyczna wersja przeboju "Najtrudniejszy pierwszy krok" - "Jeder erste schritt ist schwer" trafia na longplay pt. "Martin Hoffman - Orchester International".

IV. - Artystka występuje z recitalem podczas drugiej Międzynarodowej Wiosny Estradowej w Poznaniu. Bierze również udział w pokazach polskiej mody połączonych z rewią muzyczną w kinie "Warszawa" w Moskwie. 

10.IV. - program TV "Antena" - urywki prób do recitalu z okazji wręczenia drugiej Złotej Płyty i wywiad.

15.IV. - program TV "Z najlepszymi życzeniami", występ z piosenką "Mój każdy dzień jest twoim dniem". Nagranie programu telewizyjnego w NRD.


23.IV. - program TV "Chwila z piosenką", występ z piosenką "Nie chcę z tobą być".

Piosenkarka podpisuje płytę "Za każdy uśmiech" w firmowym sklepie "Polskich Nagrań" w Warszawie.

04. - 07.V.
 to czas udziału w berlińskim programie telewizyjnym.

07.V. program TV Studia 2 - "Wielobój gwiazd", występ z piosenkami "Nie chcę z tobą być", "Na pół gwizdka nie ma co żyć".

Iza (465)

15.V. - program TV "Rewia w hotelu", występ z piosenką "Na pół gwizdka nie ma co żyć".


Udział w audycji radiowej, w której Anna opowiada m.in. o współpracy z Aleksandrem Maliszewskim.

Utwór "Gdzie jest Arkadia" zajmuje 9. miejsce w plebiscycie na przebój miesiąca w głosowaniu redaktorów muzycznych Studia Gama.

12.VI. Anna śpiewa pozakonkursowo piosenkę "Rosyjskie pierniki" na Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze podczas "Koncertu Przyjaźni", w którym występują najpopularniejsi wykonawcy w Polsce.

2013 01 30 10 54 17

W tym czasie bierze udział w Międzynarodowym Dniu Młodzieży we Frankfurcie nad Odrą z utworem "Przyjaźń" (znanym także pod tytułami: "Pieśń radości" lub też "Pieśń młodości").

30.VI. - 01.VII.
 w koncercie galowym festiwalu "Decinska Kotva" w Decinie (dawna Czechosłowacja), Wokalistka przypomina przebój "Żeby szczęśliwym być".

Na rynku ukazują się trzy płyty kompilacyjne - "Janusz Kondratowicz i jego piosenki", na której znalazł się przebój "Tyle słońca w całym mieście", "Horoskopy" z dwiema piosenkami: "Otwórzmy nieba ciemne drzwi" i "Na ciebie czekam lwie" oraz "30 lat Polskich Nagrań 1946 - 1976" z utworem "Biały wiersz od ciebie"
. 

17.VII. - program TV "Kraków, gwiazdy, noc", występ z piosenką "Na pół gwizdka nie ma co żyć" (kręcony 18.VI.).

24.VII. - program TV "Śpiewająca lokomotywa", występ z piosenką "Na pół gwizdka nie ma co żyć".

08.VIII. - program TV "Chwila z piosenką", występ z piosenką "Na pół gwizdka nie ma co żyć".

24.VIII. - program TV Studia Gama - "Sopot retro", występ z piosenką "Tyle słońca w całym mieście".

VIII. - utwór "Tak blisko nas" zajmuje 10. miejsce w plebiscycie na przebój miesiąca w głosowaniu redaktorów muzycznych Studia Gama.

Artystka bierze udział w "Pierwszych polonijnych spotkaniach z polską piosenką" w Łagowie, podczas których daje swój recital.

14

IX. - przebój "Na pół gwizdka nie ma co żyć" plasuje się na trzeciej pozycji w plebiscycie słuchaczy Studia Gama na przebój miesiąca.

Występy w TV w NRD.

Udział w koncercie "Gwiazdy polskiej estrady" w katowickim Spodku wspólnie z Ireną Jarocką, Haliną Frąckowiak, Urszulą Sipińską, Marylą Rodowicz, Teresą Tutinas, Renatą Danel, Krystyną Giżowską i Bernardem Ładyszem.

25.IX. - wywiad radiowy w Studiu Gama.

Od 03.X. Anna nagrywa materiał na trzecią płytę długogrającą pt. "Zawsze gdzieś czeka ktoś".

Otóż 03.X. przystępuję do nagrania swojej kolejnej płyty. Jeszcze nie wiem, jaki ta płyta będzie nosiła tytuł, niemniej jednak znajdą się na niej głównie premierowe piosenki, tzn. 3 piosenki z tej płyty już chyba znamy: "Tak blisko nas", druga nieco wcześniej nagrana, zatytułowana "Jak w taki dzień deszczowy" oraz piosenka, którą nagrałam do filmu Mieczysława Waśkowskiego - piosenka "Kto powie nam".

q (89)

18.X. - program TV "Wizyta u Hipolita", występ z piosenką "Za każdy uśmiech".

X. - piosenka "Zawsze gdzieś czeka ktoś" plasuje się na piątym miejscu w głosowaniu redaktorów muzycznych Studia Gama na przebój miesiąca.

XII. - Anna bierze udział w widowisku telewizyjnym "Prawdziwy urok filmu dźwiękowego" w reżyserii Witolda Orzechowskiego, gdzie wykonuje dwa przedwojenne przeboje - "Nikt, tylko ty" i "Sex appeal" oraz kręci kilka scenek aktorskich.

03.XII. - program TV "Piosenki z wielobojów gwiazd", występ z piosenką "Nie chcę z tobą być" oraz
"Cała polska górnikom", występ z piosenką "Niech ziemia tonie w kwiatach".

Występ z recitalem podczas IV Łódzkich Targów Estradowych "Poltest'77". Zapisem tego wydarzenia jest płyta długogrająca, na której znalazł się przebój piosenkarki - "Tak wiele jest radości".

10.XII. - wywiad radiowy w Studiu Gama.

31.XII. - program TV Losowanie Totolotka, występ z piosenką "Kto powie nam".


Piosenkarka rejestruje także teledyski do piosenek: "Kto powie nam" i "Tak blisko nas" , występuje w programie telewizyjnym z utworem "Zbieraj się", audycji Studia Gama poświęconej pracownikom kędzierzyńskich zakładów pracy i w programie sylwestrowym.

tak blisko nas (02)

Na liście bestsellerów płytowych album "Za każdy uśmiech" zajmuje 4. lokatę ze sprzedażą ponad 98 tys. egzemplarzy. Do końca 1977 r. sprzedano ponad 172 tys. sztuk pierwszego longplay’a Anny Jantar - "Tyle słońca w całym mieście".

Anna Jantar, w głosowaniu Publicystów Estradowych na piosenkarkę roku, plasuje się na 4. pozycji.

Występy m.in. w Czechosłowacji, NRD, ZSRR.

Znane piosenki: "Gdzie jest Arkadia", "Kto powie nam", "Na pół gwizdka nie ma co żyć" , "Zawsze gdzieś czeka ktoś".

I.1978 r.
piosenka "Dyskotekowy bal" zajmuje 2. miejsce w plebiscycie słuchaczy Studia Gama na przebój miesiąca. Staje się także przebojem "Interstudia".

21.I. - program TV "Sobotni koncert Studia Gama", występ z piosenką "Zawsze gdzieś czeka ktoś".

30.I. - program TV "Melodie 6+1", występ z piosenkami "Nie wierz mi, nie ufaj mi", "Koncert na deszcz i wiatr".

12.II. - program TV "Plebiscyt Studia Gama", występ z piosenką "Dyskotekowy bal".

16.II. - premiera programu estradowego "Za każdy uśmiech" w reżyserii Janusza Weissa, do którego zaprasza znane osoby związane ze światem muzyki, m.in. Andrzeja Frajndta, Andrzeja Thenarda, Vaclava Neckarza.
Piosenkarce towarzyszy zespół Gem.

Rodzinne4

19.II. program TV "Piosenki Studia Gama", występ z piosenką "Nie wierz mi, nie ufaj mi".

27.II. - program TV "Melodie 6+1", występ z piosenką "Zawsze gdzieś czeka ktoś".

II. - "Nie wierz mi, nie ufaj mi" plasuje się na 2. pozycji w głosowaniu słuchaczy Studia Gama na przebój miesiąca.


Występy na Śląsku.

Udział w audycji radiowej w Studiu Gama, w której Anna opowiada m.in. o swojej trzeciej płycie długogrającej.

III./IV. - "Kto umie tęsknić" (duet z Andrzejem Tenardem) zajmuje 3. miejsce w plebiscycie słuchaczy Studia Gama w łączonym plebiscycie popularności miesięcy marca i kwietnia.

04.IV. widowisko TV "Prawdziwy urok filmu dźwiękowego", występ z piosenkami "Nikt, tylko ty", "Sex appeal".

Występy w Szwecji z grupą "Gem" i Andrzejem Frajndtem, m.in. w Sztokholmie, Goteborgu i Malmo.

Artystka nagrywa materiał na podwójny singiel "Tonpressu" z piosenkami: "Let Me Stay", "Nie wierz mi, nie ufaj mi", "Zawsze gdzieś czeka ktoś" i "Tylko mnie poproś do tańca".

q (71)

Występy w województwie gdańskim wspólnie z Vaclawem Neckarzem.

Piosenkarka bierze udział w festiwalu węgierskim "Made in Hungary", gdzie śpiewa m.in. utwór "Let Me Stay" - nagrany po angielsku przebój Cserhati Zsusy. Rejestruje również cztery piosenki w tym języku dla tamtejszego radia (włącznie ze wspomnianą).

Nagrałam piosenkę, która na festiwalu Made in Hungary, zresztą jedynym festiwalu, który tam się odbywa, dostała pierwsze miejsce. Z tym że ja śpiewałam tę piosenkę nie w konkursie, poza konkursem i nagrałam ją w języku angielskim.

17.IV.  na ekrany kin trafia film "Nie zaznasz spokoju".

26.IV. - 06.V.
- nagrania 5 piosenek dla radia w Berlinie: "He, Musikanten", "Jemand wartet irgendwo", "Man tanzt nicht nur im Sommer", "Vollmond angesagt", "Wer kennt den Tschu-Tschu" (w nagraniu udział wzięli: D. Gelbke, M. Ungar, V. Neckar).

V. - przebój "Kto umie tęsknić" plasuje się ponownie na 3. miejscu plebiscytu popularności słuchaczy Studia Gama na przebój maja.

VI.
-  udział w święcie "Trybuny Robotniczej".

1a7bf75d89ac

Widowisko TV - "Prawdziwy urok filmu dźwiękowego", występ z piosenkami "Nikt, tylko ty", "Sex appeal"

Artystka nagrywa polską wersję piosenki "Jambalaya" z repertuaru Hanka Williamsa, która staje się wielkim przebojem.

Podczas pobytu w Poznaniu udziela wywiadu radiowego w tamtejszym ośrodku Polskiego Radia.

Wokalistka występuje na XIV Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze w "Koncercie Przyjaźni" z przebojem "Zawsze gdzieś czeka ktoś" oraz
07.VI. w "Premierach" z utworem "Radość najpiękniejszych lat".

Wywiad radiowy w Polskim Radiu w Zielonej Górze.

koncertprzyjaźni

12.VI. - piosenka "Vollmond angesagt" trafia do propozycji listy przebojów w NRD.

23.VI., podczas XVI KFPP w Opolu, artystka wykonuje piosenkę "Nie wierz mi, nie ufaj mi" w koncercie "Przeboje Studia Gama".

Anna Jantar Opole'78 (poprawione)

25.VI. - program TV "Święto Trybuny Robotniczej, występ z piosenką "Jambalaya".

Po festiwalu opolskim odbywa tournee po Czechosłowacji i rejestruje program dla tamtejszej TV.

13.VII. - program TV "Dyskoteka Tip - Top", występ z piosenką "Zawsze gdzieś czeka ktoś".

Najpewniej w lipcu zostaje wydana trzecia płyta długogrająca artystki - "Zawsze gdzieś czeka ktoś".  

Na początku sierpnia wokalistka bierze udział w Jarmarku Dominikańskim w Gdańsku, gdzie wykonuje: "Nie wierz mi, nie ufaj mi", "Jambalayę" i "Zawsze gdzieś czeka ktoś".

Iza (1148)

Pod koniec miesiąca występuje z  koncertami w NRD i bierze udział w programie "Burgparty" w Halle (emisja TV 18.XI.).

VIII/IX. - występy w województwie lubelskim.

IX. - wraz z Ewą Wiśniewską, Bogusławem Mecem i zespołem "Mortale" bierze udział w święcie gazety "L'Unita" we Włoszech.

10.IX. - recital TV "Wakacje z Anną Jantar".

14.IX. - program TV "Koncert Studia Gama", występ z piosenkami "Dyskotekowy bal", "Nie wierz mi, nie ufaj mi".

25.IX. - piosenka "Man tanzt nicht nur im Sommer"
trafia do propozycji listy przebojów w NRD. Do zestawienia wchodzi 16.X. - miejsce 10., tydzień w notowaniu.

14.X. - program TV "Jesienny koncert Studia Gama", występ z piosenką "Jambalaya".

29.X. - program TV "Koncert dla żniwiarzy", występ z piosenką "Tylko mnie poproś do tańca".

Przebój "Słońce za mną chodzi" plasuje się na 2. miejscu w plebiscycie słuchaczy Studia Gama.

X. - "Tylko mnie poproś do tańca" w głosowaniu redaktorów 17. rozgłośni radiowych Studia Gama zdobywa 2. lokatę w plebiscycie na piosenkę miesiąca. W głosowaniu słuchaczy plasuje się na 3. miejscu. Na liście przebojów "Non Stopu" dociera do 10. miejsca. 


Nagrania telewizyjne w NRD.

16 ŚPIEWAMY I TAŃCZYMY VII 1978

13.XI. - piosenka "Wer kennt den Tschu - Tschu" trafia do propozycji listy przebojów w NRD. Do zestawienia wchodzi 27.XI. - miejsce 7., 2 tygodnie w notowaniu.

XII. - występy i nagrania w telewizji w NRD.

06.XII. - program TV "Wszystko już było", występ z piosenką "Sex appeal".


16.XII. w telewizji wrocławskiej Anna występuje w programie "Gwiazdy, gwiazdki, gwiazdeczki" z przeprowadzonym wywiadem i nagranymi piosenkami: "Tylko mnie poproś do tańca", "Jambalaya", "Let Me Stay", "Zawsze gdzieś czeka ktoś", "Godzina drogi", "Dżinsowe maniery".

Bardzo lubię koncerty, w ogóle wszystko, co jest spontaniczne, co jest na żywo transmitowane, bezpośrednio. Po prostu lepiej się czuję, jest to bardziej autentyczne, bardziej prawdziwe. Ja wręcz uwielbiam festiwale. To może się wydać trochę dziwne i zaskakujące, ale potrzebna mi jest ta atmosfera właśnie, to napięcie, które towarzyszy mi podczas właśnie koncertów festiwalowych itd. Ja posiadam tzw. tremę mobilizującą i im bardziej jestem zdenerwowana, stremowana, tym wydaje mi się, że lepiej śpiewam.
 
31.XII. program TV "Dzień dobry, tu telewizja", występ z piosenką "Sex appeal". Program TV "Sylwestrowa dyskoteka Studia 2".

Ponadto Artystka bierze udział w:
- audycji TV pt. "Z biegiem Wisły", gdzie wykonuje "Natrętny refren";
- koncercie Studia Gama z "Jambalayą";
- nagraniu programu na targi Midem'78 w Cannes z piosenką "Kto powie nam";
- popularnym programie TV czechosłowackiej - "Televariete" z piosenkami: "Zawsze gdzieś czeka ktoś" i "Dyskotekowy bal" (emisja w 1979 r.);
- programie "Tele - Echo" Ireny Dziecic;
- Studiu Gama z piosenką "Godzina drogi";   
- ponadto kręci teledysk do utworu nagranego z okazji Mundialu odbywającego się w Argentynie - "Chłopcy gola";

aj jambalaya 78

Piosenka "Zawsze gdzieś czeka ktoś" trafiła na płytę kompilacyjną - "Przeboje Gwiazd",która ukazuje się w sprzedaży w 1979 r.

Anna otrzymuje z Czechosłowacji propozcyję nagrania longplay'a w języku angielskim. Z Wielkiej Brytanii nadchodzi oferta zarejestrowania piosenek dla angielskiej firmy "Wilson Editions" z okriestrą PRiTV. Ponadto pojawiły się propozycje przygotowania płyt w NRD i RFN z utworami po niemiecku i angielsku.

W plebiscycie popularności "Panoramy" Anna Jantar zajmuje 8. lokatę wśród wykonawców, a liryczny przebój "Tylko mnie poproś do tańca" 10. w kategorii piosenka roku. Utwór ten, w rozwiązaniu konkursu Studia Gama obejmującego rok 1978, plasuje się na 9. miejscu w głosowaniu redaktorów 17. rozgłośni. W plebiscycie "Interstudia" zajmuje 2. lokatę.


Występy m.in w Czechosłowacji, NRD, Szwecji, we Włoszech, na Węgrzech.

Znane piosenki: "Dyskotekowy bal", "Jambalaya", "Kto umie tęsknić", "Nie wierz mi, nie ufaj mi", "Radość najpiękniejszych lat", "Słońce za mną chodzi", "Tylko mnie poproś do tańca", "Zawsze gdzieś czeka ktoś".

1978/1979 r. – Artystka rozpoczyna współpracę z zespołami rockowymi: Budką Suflera i Perfectem.


23. - 27.I.1979 r. - Anna Jantar uczestniczy w Festiwalu "Interstudio'78" w finlandzkim Tampere, gdzie zdobywa drugie miejsce za interpretację piosenki "Tylko mnie poproś do tańca". Występ przynosi Jej uznanie krytyków muzycznych i publiczności.

pu i wp pl 6

22.I. - piosenka "Jemand wartet irgendwo" trafia do propozycji listy przebojów w NRD.

29 - 30.I. w Lublinie, wraz z Budką Suflera, Piosenkarka nagrywa  utwór: "Nic nie może wiecznie trwać".

11 - 21.II. - Anna odbywa tournee po Czchosłowacji połączone z występami w tamtejszej telewizji.
 

III.
- w plebiscycie Studia Gama utwór "Nic nie może wiecznie trwać" zostaje przebojem miesiąca wśród słuchaczy i zajmuje 2. pozycję w głosowaniu redaktorów 17. rozgłośni.

07.III. nagranie piosenek z filmu "Grease" – "Hopelessly Devoted To You" i "You`re The One That I Want" (wspólnie ze Stanisławem Sojką) wydanych na singlu.


Tak, tę całą płytę zainspirował film "Grease", który kilkakrotnie oglądałam w USA. Film wzruszył mnie, przypomniał lata młodości. Zaproponowałam świetnemu jazzowemu wokaliście Stanisławowi Sojce wspólne nagranie przebojów z tego filmu. Zgodził się, a Tonpress zrealizował nasz pomysł.

hopelessly devoted to you

Przebój "Nic nie może wiecznie trwać" zajmuje w kwietniu następujące pozycje w plebiscycie "Interstudia": Warszawa - 1. miejsce, Praga - 1. miejsce, Bukareszt - 1. miejsce, Sofia - 1. miejsce, Moskwa - 1. miejsce, Budapeszt - 2. miejsce, Helsinki - 2. miejsce.

Koncerty w województwach: jeleniogórskim, wrocławskim, wałbrzyskim, przemyskim, tarnowskim.

Artystka rozpoczyna przygotowanie materiału na nowy longplay dla wytwórni "Tonpress".

IV. - w trakcie Międzynarodowej Wiosny Estradowej w Poznaniu daje recital, śpiewając m.in. swój wielki przebój "Nic nie może wiecznie trwać", który w głosowaniu radiosłuchaczy plasuje się na 1. miejscu listy przebojów Studia Gama.

14.IV. - program TV "Rewia targowa", występ z piosenką "Gdzie nie spojrzę - ty".

Koncerty w województwie rzeszowskim

05.IV. - 01.V.
 - Anna wyjeżdża na miesięczne występy przeznaczone dla Polonii w Nowym Jorku i Chicago z grupą Perfect.

1979 04 04 31 USA (21)

V. - "Tak dobrze mi w białym" w plebiscycie "Studia Gama" zajmuje 5. pozycję na przebój miesiąca w głosowaniu redaktorów.

Piosenkarka występuje w kraju z Perfectem, czeską grupą Bacily i Vaclavem Neckarem. Koncerty w województwach: łódzkim, gorzowskim, szczecińskim.


20 - 26.V. - realizacja programu TV "Hafenbar" (NRD).

01.VI. - program TV "Piosenki tylko dla dorosłych", występ z piosenką "Jasne jak słońce" wspólnie z córką - Natalią.

(...) zauważyłam u mojej córki, Natalii, zdolności muzyczne. Śpiewa bezbłędnie niemal cały mój repertuar. Debiutowała już w telewizyjnym "Studiu Gama" w czasie premierowego wykonywania przeze mnie piosenki "Jasne jak słońce", ze słowami Jana Brzechwy.

01. - 03.VI. występ na Festiwalu Młodych w Berlinie.

Utwór "Tak dobrze mi w białym" zostaje przebojem miesiąca w plebiscycie "Interstudia" w Warszawie.

27.VI.
- Artystka uczestniczy w XVII Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w koncercie "Plebiscyt Studia Gama", podczas którego śpiewa "Nic nie może wiecznie trwać". Występ Anny nie zostaje wyemitowany w czerwcowej transmisji telewizyjnej. Pojawia się jednak na antenie TVP dwukrotnie, m.in. we wrześniu 1979 r. Piosenka ta zdobywa w czerwcu 2. pozycję na liście przebojów miesięcznika "Non stop". Do niej zostaje nakręcony teledysk w Sandomierzu na potrzeby programu "Płynie Wisła, płynie".

występ 2

10.VII. w "Koncercie Inauguracyjnym" XIII Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu Anna przypomina piosenkę "Nie żałujcie serca, dziewczyny".

OK 0600 0001 1210 003 580

16.VII. - piosenka "He, Musikanten"
trafia do propozycji listy przebojów w NRD.

18 - 19.VII. - koncerty w Urzędzie Rady Ministrów.

20.VII. występ na Stadionie X - lecia w Warszawie z okazji święta 22 lipca z piosenką "Tyle słońca w całym mieście".

"Tak dobrze mi w białym" zajmuje 2. pozycję w plebiscycie "Interstudia" w Warszawie na przebój miesiąca.

02. - 06.VIII. - występy w szczecińskiej "Kaskadzie" w programie "Variete".

VIII. - "Ktoś między nami" – utwór nagrany w duecie ze Zbigniewem Hołdysem zajmuje 6. miejsce w plebiscycie redaktorów Studia Gama, natomiast przebój "Tak dobrze mi w białym" zdobywa następujące pozycje w plebiscycie "Interstudia": Bukareszt - 2. miejsce, Warszawa - 3. miejsce, Helsinki - 3. miejsce.

Wydanie kasety Wifonu "Złote przeboje Anny Jantar" i dwupłytowego albumiku Tonpressu S-121/2 z czterema kompozycjami: "Nie wierz mi, nie ufaj mi", "Let Me Stay", "Zawsze gdzieś czeka ktoś" i "Tylko mnie poproś do tańca".

kasety (1)

03.IX. w Teatrze Muzycznym w Łodzi Anna występuje z zespołem Perfect, z recitalem składającym się z sześciu piosenek - "Tak dobrze mi w białym", "Jambalayą", "Nic nie może wiecznie trwać", "Love Me, Baby" oraz w duecie ze Zbigniewem Hołdysem - "You're the one that I want" i "Ktoś między nami". Koncert odbył się z inicjatywy Stowarzyszenia Muzyki Rozrywkowej, nad którym patronat objęła Artystka. W imprezie wzięli udział również inni wykonawcy, ale Anna była tam największą gwiazdą, występującą w drugiej części programu.

09.IX.
- Anna bierze udział w koncercie zorganizowanym w warszawskiej Sali Kongresowej w koncercie dla niepełnosprawnych dzieci "Art Rock".

1979 0909 sala kongresowa ART ROCK (2)

Koncerty w województwie katowickim.

"Gdzie są dzisiaj tamci ludzie" w plebiscycie Studia Gama zajmuje 2. miejsce w głosowaniu radiosłuchaczy i 6. w głosowaniu redaktorów, a "Tak dobrze mi w białym" zdobywa 3. lokatę w "Interstudiu" (Warszawa).

X. - na rynku pojawia się płytka "Tonpressu" S-243 z piosenkami z filmu "Grease". Płyta ta zajmuje 10. pozycję na liście bestsellerów singlowych tej firmy za rok 1979 z nakładem 23.400 egzemplarzy.

Czechosłowacki "Supraphon" wydaje singiel z piosenkami: "You're The One That I Want" i "Wielka dama tańczy sama".

Piosenkarka odwołuje trasę koncertową po województwie bydgoskim z powodu choroby oraz udziela wywiadu w tamtejszym ośrodku Polskiego Radia.

XI.
- utwór "Moje jedyne marzenie" w plebiscycie "Interstudia" plasuje się na następujących pozycjach: Warszawa - 1. miejsce, Praga - 1. miejsce, Helsinki - 3. miejsce, a piosenka "Gdzie są dzisiaj tamci ludzie" zajmuje 7. lokatę na liście przebojów "Non Stopu".

Znin 27 11 1979r

02 - 12.XII.- koncerty z Vaclavem Neckarem w Czechosłowacji.

"Moje jedyne marzenie" zajmuje ponownie 1. miejsce w plebiscycie "Interstudia" w Warszawie, a także 1. lokatę w Berlinie.

W telewizji wrocławskiej Piosenkarka realizuje program dla dzieci pt. "Zamiast słuchać bajek" z utworami: tytułowym "Zamiast słuchać bajek", "Jak słonko szło spać", "Buciczkowa wróżka", "Złoty jeż", "Szklana góra".

12.XII. bierze udział w nocnej audycji Polskiego Radia z red. Ryszardem Lewandowskim.

W 1979 r. artystka bierze udział w licznych programach telewizyjnych:
- z okazji "Święta polskiego lnu" w Żyrardowie z piosenką "Tak dobrze mi w białym";
- "Płynie Wisła, płynie" z "Nic nie może wiecznie trwać" i "Za wszystkie noce";
- z kołysanką "Śpij maleńka spokojnie" w wielu warszawskich sceneriach;
- w programie Studia Gama z utworem "Ktoś między nami;
- "Dziękujemy" - poświęconym załogom budowlanym;
- w audycji w Studio 4;
- w Katowicach (TV Rzeszewski);
- w "Sentymentalnej podróży z Jerzym Milianem", z utworem "Godzina drogi";
- w "Koncercie życzeń" z przebojami - "Radość najpiękniejszych lat", "Moje jedyne marzenie", "Tak wiele jest radości" oraz "Za wszystkie noce";
- w programie TVP Warszawa z piosenką "Za wszystkie noce";
- w programie TVP Katowice z utworem "Za wszystkie noce";
- "Jesienny dzień z Jerzym Milianem" - "Co zrobimy z tą miłością";
- w programie TV z udziałem Bogusława Meca;
- realizuje także teledyski do piosenek: "Gdzie są dzisiaj tamci ludzie" i "Nic nie może wiecznie trwać".

nnmwt

Anna Jantar występuje na dwa dni przed świętami w programie Polskiego Radia – "Cztery Pory Roku" wraz z Andrzejem Mogielnickim i Romualdem Lipko. Przypomina tam swoją karierę i odbiera gratulację za sukces piosenki "Nic nie może wiecznie trwać", która w plebiscycie radiosłuchaczy Studia Gama zostaje wybrana piosenką roku 1979. Sama Artystka zdobywa tytuł piosenkarki roku 1979. Wśród czytelników "Muzyki Młodych" plasuje się w ścisłej czołówce najpopularniejszych wokalistek, a w podsumowaniu ankiety "Non Stopu" trafia na 4. lokatę wśród piosenkarek roku. W plebiscycie tygodnika "Panorama" zajmuje 4. miejsce w kategorii wykonawców, a przebój "Nic nie może wiecznie trwać" w kategorii piosenek roku trafia na 3. pozycję. Piosenkarka otrzymuje także Odznakę Zasłużonego Działacza Kultury.

W zasadzie od czasu piosenki "Tyle słońca w całym mieście", a był to rok, niestety już siedemdziesiąty... aż siedemdziesiąty piąty wstecz, jest to właściwie mój pierwszy taki duży sukces, bo gdzieś tam zawsze się ocierałam o te czołowe pozycje, ale tej pierwszej jakoś od tamtej pory nie udało mi się zdobyć, tym właśnie bardziej się cieszę.

"Tyle słońca w całym mieście" trafia do "Złotej Dziesiątki" przebojów lat 1970 - 1979 w plebiscycie czytelników "Panoramy", plasując się na 7. miejscu. Wśród wykonawców Anna Jantar zajmuje 6. lokatę.

Występy m.in. w Czechosłowacji, NRD, USA.

Znane piosenki: "Gdzie są dzisiaj tamci ludzie", "Hopelessly Devoted To You", "Ktoś między nami", "Moje jedyne marzenie", "Nic nie może wiecznie trwać", "Tak dobrze mi w białym", "You' re the one that i want", "Za wszystkie noce"

01.I.1980 r. - program TV "Noworoczne rytmy Jerzego Miliana", występ z piosenką "Prośba przed snem".

Wznowienie nakładu singla z przebojami z filmu "Grease".

Anna Jantar koncertuje w klubach polonijnych w USA  (Chicago i New Jersey). Wracając do kraju 14.III. jej samolot rozbija się na warszawskim Okęciu 15 sekund przed lądowaniem…

0000001 12

Piosenka wykonywana przez Annę w duecie z Bogusławem Mecem - "Pozwolił nam los" otrzymuje 1. nagrodę honorową Studia Gama w marcu. Zostaje zdjęta z anteny po tragedii. 

Pogrzeb Artystki odbywa się na warszawskim Cmentarzu Wawrzyszewskim 25.III. o godzinie 12.00. To smutne wydarzenie gromadzi ok. 40 tys. fanów.

VI./VII. - wydanie przez "Tonpress"/"Pronit" kasetowej wersji czwartego longplay'a Artystki zatytułowanego "Anna Jantar". Jesienią na rynku ukazuje się wersja albumowa, która do końa 1984 r. rozchodzi się w nakładzie ponad 192 tys. egzemplarzy i uzyskuje status Złotej Płyty. Na liście bestsellerów płytowych zajmuje 5. miejsce ze sprzedażą na poziomie ponad 72 tys. egzemplarzy.

Jest to najlepsza płyta w dorobku Anny Jantar. Wyróżnia się utwór Romualda Lipki "Nic nie może wiecznie trwać", który piosenkarka śpiewa z towarzystwem Budki Suflera (Lipko w ostatnich latach okazał się zdolnym kompozytorem piosenek). Także kilku innym utworom (np."Tak dobrze mi w białym", "Spocząć") nie można odmówić przebojowego charakteru. Podkłady instrumentalne są nie tylko dobrze wykonane, ale i fachowo nagrane, co ciągle jest u nas rzadkością.

ajprzod

Utwór "Wielka dama tańczy sama" zwycięża w plebiscycie na przebój "Lata z Radiem".

XI.
- na rynku ukazuje się składanka Polskich Nagrań z największymi przebojami Anny "The best of Anna Jantar" (również Złota Płyta). Na liście bestsellerów płytowych zajmuje 4. miejsce ze sprzedażą na poziomie ponad 72 tys. egzemplarzy.

The Best of

Anna Jantar w plebiscycie popularności "Panoramy" za rok 1980 trafia do grona "Wielkich nieobecnych" (wraz z J. Lennonem) - wykonawców, którzy odeszli, ale wciąż są obecni w swoich utworach na listach przebojów. Z kolei w plebiscycie miesięcznika "Non Stop" na piosenkarkę roku, Wokalistka plasuje się na 4. miejscu.

Znane piosenki: "My Baby Waits For Rainy Days", "Nie ma piwa w niebie", "Pozwolił nam los", "Wielka dama tańczy sama".

1981 r. - na listę przebojów Programu I Polskiego Radia trafia utwór nagrany z Perfectem - "Spocząć" i plasuje się na niej na 2. pozycji, pozostając 11 tygodni w notowaniu.

1982 r. - odkryta na nowo piosenka "Do żony wróć" trafia na Radiową listę przebojów Programu I Polskiego Radia, docierając do 1. miejsca - 9 tygodni w notowaniu. Zdobywa ponadto 3. miejsce w plebiscycie czytelników tygodnika "Panoramy" i radiosłuchaczy "Lata z Radiem" na przebój lata'82.

Anna Jantar, w plebiscycie czytelników "Nowej Wsi" na piosenkarkę roku, zajmuje 4. miejsce.

1984 r. - z inicjatywy Haliny Frąckowiak na festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu nagroda dla najlepszego debiutanta nosi imię Anny Jantar.

Mówią, że tak długo żyje człowiek, jak długo żyje pamięć o nim. Ja uważam, że życie tylko wtedy ma sens, jeśli coś po człowieku zostaje. Anna zostawiła córkę, zostawiła nagrania i teledyski i dobrą pamięć o sobie. Żyła i śpiewała pod określoną szerokością geograficzną, gdzie - jak mawiał Jean Cocteau - "głupota zabrała się do myślenia"... Pokonać to wszystko i istnieć po śmierci - to największe zwycięstwo Anny Jantar (Jerzy Milian)

Iza (844)
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
Galerie
  Autografy
  Dzieciństwo i młodość
  Kasety
  Notowania i plebiscyty
  Nuty
  Okładki gazet i czasopism
  Pejzaż bez Ciebie
  Plakaty
  Płyty CD
  Płyty winylowe
  Pocztówki
  Pocztówki i reklamówki
  Prace o Annie
  Single
  Skany wywiadów i artykułów
  Suplement
  Ujęcia z wideoklipów
  Zdjęcia

Kategorie
  Aby dotrzeć na Wawrzyszew, należy...
  Anna auf Deutsch
  Anna in English
  Artykuł dyplomowy "Artystyczne CV Anny Jantar"
  Biografia
  Dyskografia
  Fan cluby
  Fani o Annie
  Interpretacje przebojów Anny
  Jarosław Kukulski
  Katastrofa "Kopernika"
  Kompilacje
  Kompilacje 2
  Książka ks. Andrzeja Witko - "Anna Jantar"
  Książki z Anną
  Materiały na covery
  Na radiowej antenie
  Notowania i plebiscyty
  Opinie o płytach i teksty z obwolut
  Pamięć o Annie w piosenkach
  Piosenki nieodkryte
  Piosenki niezaśpiewane
  Po 14. marca 1980 r.
  Początki piosenek
  Podziękowania
  Polecane strony
  Prasa i wywiady
  Prasa i wywiady 2
  Prasa i wywiady 3
  Prasa i wywiady 4
  Prasa i wywiady 5
  Prasa i wywiady 6
  Reklamówki
  Teksty piosenek
  Teksty piosenek 2
  Teksty piosenek 3
  Videa
  Waganci
  Wersje radiowe, wersje płytowe
  Wspomnienia
  Występy live
  Występy telewizyjne
  Zespoły współpracujące z Anną
  Znane i nieznane
  Ślady po Annie

Po 14 marca 1980 r. - 2015 r.
  Po 14 marca 1980 r. - 2015 r.

Księga Gości
  Czytaj księgę gości
  Wpisz się do księgi gości

O mojej stronie
Anna Jantar - Bursztynowa Dziewczyna. "Ta płyta, chociaż już zdarta, jeszcze gra..." Strona poświęcona wybitnej Piosenkarce, jaką była i jest Anna Jantar.

Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Ekstra