Co się dzieje "Po 14 marca 1980 r."? Może łatwiej byłoby zapytać: Co się nie dzieje? Warto czasami spojrzeć wstecz i uświadomić sobie, jak wiele zależy od nas samych, jak zebrane już doświadczenia mogą okazać się pomocne przy podejmowaniu przez nas własnych działań. Uwzględniając także wielość i różnorodność zebranych tu inicjatyw, nie możemy narzekać na bierność ze strony "sił wyższych", które (jak się nam zdaje) mogą nie czynić tyle, na ile liczymy. Może będzie to też pretekst do podejmowania nowych wyzwań? Taką mam nadzieję...







1980 – tragiczna katastrofa lotnicza przerwała zawodowe plany Artystki: nagranie płyty w RFN (kwiecień), zarejestrowanie materiału na wspólny longplay z Budką Suflera, pracę nad albumem z Piotrem Kuźniakiem, występ na festiwalu w Brighton (Wielka Brytania) z piosenką "My Baby Waits For Rainy Days", nagranie programu w konwencji musicalu w reżyserii Andrzeja Kudelskiego , wzięcie udziału w filmie kręconym z okazji jubileuszu "LOT – u", jesienne tournee po ZSRR.

Po dniu 14.03. z anteny radiowej zostaje zdjęty przebój "Pozwolił nam los" nagrany w duecie z Bogusławem Mecem. Powodem tej decyzji była chęć uniknięcia niepotrzebnych skojarzeń ze śmiechem Artystki kończącym nagranie w związku z tym, co się wydarzyło.

Płytę "Ona przyszła prosto z chmu" zespół Budka Suflera dedykuje pamięci Piosenkarki. Do wypadku samolotowego nawiązuje okładka produkcji. Pochodząca z niej piosenka – "Słońca jakby mniej" jest pierwszym utworem poświęconym Wokalistce.

"Tonpress" wznawia pocztówki dźwiękowe z przebojami Artystki, a także wydaje singiel "Wielka dama tańczy sama"/"Moje jedyne marzenie". Sprzedał się on w 1980 r. w nakładzie 35 tys. egzemplarzy, zajmując tym samym 8. miejsce na liście bestsellerów.

Zarejestrowany w grudniu 1979 r. utwór "To co dał nam świat" (Krzysztof Krawczyk) zostaje wyemitowany wkrótce po śmierci Anny jako nagranie dedykowane koleżance z estrady przez Jej przyjaciela. Zdobywa tytuł Piosenki Roku 1980 w plebiscycie KMP "Synkopa".

W kwietniu, na antenie programu I Polskiego Radia, nadano audycję wspomnieniową o Annie Jantar, w której udział wzięli przyjaciele i osoby z Nią współpracujące, m.in. Halina Frąckowiak, Witold Orzechowski, Bogdan Zep, Romuald Lipko, Bogdan Olewicz, Lech Konopiński.

Latem zostaje wydany pożegnalny longplay "Tonpressu" zatytułowany po prostu "Anna Jantar". Z kolei w listopadzie "Polskie Nagrania" wypuszczają na rynek album pt. "The Best of Anna Jantar". Do marca 1981 r. obie produkcje osiągnęły nakład 150 tys. egzemplarzy. W przyszłości zyskają status Złotych Płyt.

Utwór "Wielka dama tańczy sama" zwycięża w plebiscycie na przebój "Lata z Radiem".


W prasie ukazuje się niezliczona ilość wspomnień o Piosenkarce. 78 numer KMP "Synkopa"zostaje w całości Jej poświęcony.





1981 – z powodu częstych próśb czytelników "Panoramy", Anna Jantar trafia do grona "Wielkich nieobecnych" (wspólnie z Johnem Lennonem) w plebiscycie popularności tygodnika obejmującym rok 1980.

Dowodem świadczącym o nieustającej popularności Piosenkarki, jest fakt pojawienia się plotki mówiącej o tym, że nie zginęła w katastrofie lotniczej. W "Panoramie" i "Nowej Wsi" ukazują się artykuły na ten temat. W samej prasie pojawia się wiele wzmianek o Artystce w związku z pierwszą rocznicą Jej śmierci.

"Muza" wydaje LP pt. "Gdzie ten świat młodych lat i inne piosenki - Piosenki Adama Skorupki", na której znalazł się przebój "Tak wiele jest radości".


TVP realizuje program pt. "Wspomnienie o Annie Jantar", który prowadził Krzysztof Szewczyk.

"Spocząć" zajmuje drugie miejsce na Liście Przebojów PR.

Redaktor Polskiego Radia - Jan Nowacki rozpoczyna comiesięczny cykl audycji poświęconych Artystce, wspominając Jej nagrania, biografię artystyczną i przedstawiając wspomnienia osób, które Ją znały.

1981/1982 - w Pułtusku powstaje, prowadzony przez Ewę Tarasiuk, Ogólnopolski Klub Wielbicieli Anny Jantar.






1982 – pod wpływem licznych próśb słuchaczy, na nowo odkryty ( przez J. Gadomskiego) przebój "Do żony wróć" trafia na Listę Przebojów programu I PR, zajmując na niej pierwszą pozycję. W jednej z części plebiscytu "Z przebojem przez lato" plasuje się również na najwyższym miejscu.

Jarosław Kukulski, wspólnie z Januszem Kondratowiczem, stworzyli utwór "Anna już tu nie mieszka", dedykowany zmarłej Piosenkarce. Wykonuje go Jej przyjaciółka – Halina Frąckowiak.

M.in. w "Panoramie" ukazują się artykuły wspomnieniowe ("Z przebojem przez lato – Anna Jantar" i "Anna Jantar – przetrwanie w piosence") dotyczące Piosenkarki.

Longplay "Anna Jantar" osiągnął status Złotej Płyty.

Nagrany przez zespół Budka Suflera w 1982 r., a wylansowany rok później, utwór "Czas ołowiu" został poświęcony zmarłym artystom, w tym i Piosenkarce.





1983 – w prasie pojawiają się artykuły wspomnieniowe z okazji 3.rocznicy śmierci Artystki.

W maju postaje pierwszy fan club Wokalistki – "Bursztyn" z siedzibą w Warszawie i z oddziałami m.in. w Poznaniu, Wrocławiu, Szczecinie oraz Puławach. Jego prezesem zostaje Agata Materowicz, a wiceprezesem – Zbigniew Rostkowski.

Anna Jantar zajmuje czwarte miejsce w kategorii wokalistek w plebiscycie "10 x NAJ..." tygodnika "Nowa Wieś".






1984 – Halina Frąckowiak występuje z inicjatywą nazwania jednej z warszawskich ulic imieniem Piosenkarki. Tego pomysłu nie udaje się jednak zrealizować, ale dzięki jej staraniom nagroda dla najlepszego debiutanta na KFPP w Opolu nosi imię Anny Jantar. W trakcie trwania imprezy, wykonała także utwór "Anna już tu nie mieszka".

Fan – club "Bursztyn" organizuje w warszawskiej "Stodole" wystawę wspomnieniową poświęconą Artystce. pt. "Krok pierwszy, krok ostatni". Zaprezentowano wówczas zdjęcia Piosenkarki, Jej osobiste pamiątki, listy od wielbicieli, stroje estradowe, nagrody itp. Wydarzenie to odbiło się echem w mediach. Uświetnił je występ Haliny Frąckowiak i Eleni, które otrzymały "Bursztynową Płytę" za szerzenie pamięci o Annie Jantar.

Na czwartej części składanki "Przeboje 40 – lecia" znalazł się utwór "Tyle słońca w całym mieście".

Piosenka "Tyle słońca w całym mieście" na piątym miejscu "Szlagierów naszej ery - listy byłych przebojów polskich" tygodnika "Na przełaj". W konkursie "Panoramy" na hit 40 - lecia plasuje się na czwartej pozycji.


W Tomaszowie Mazowieckim powstaje kolejny fan – club Wokalistki – "Klub Muzyczny im. Anny Jantar" założony przez Artura Stacheckiego.

O niesłabnącej popularności Artystki, oprócz faktu zrzeszania Jej fanów w stowarzyszeniach, jest zajęcie drugiego miejsca w ankiecie Ośrodka Badania Opinii Publicznej i Studiów Programowych Polskiego Radia i Telewizji, którą przeprowadzono na grupie 1000 osób powyżej 15. roku życia w całej Polsce.

Telewizja realizuje godzinny program o Piosenkarce – "Bez próby".






1985 – w prasie pojawiają się artykuły wspomnieniowe związane z faktem 5 . rocznicy śmierci Anny Jantar, m.in. w "Kurierze Lubelskim", gdzie poświęcono dwa odcinki cyklu "Budka Suflera story…" na opisanie współpracy grupy z Wokalistką.

W Bydgoszczy powstaje fan – club "Anna – Natalia", którego założycielką jest p. Krystyna Sierant, a wiceprezesem Hanna Gawlak. W ramach organizacji odbyło się 15 corocznych zlotów wielbicieli Piosenkarki.

"Tonpress" wznawia single z piosenkami: "Wielka dama tańczy sama"/"Moje jedyne marzenie" i "Nie ma piwa w niebie"/"Gdzie są dzisiaj tamci ludzie".

"Tonpress" tworzy kompilację pt. "Ulubione melodie", na której znalazł się przebój "Wielka dama tańczy sama".





1986 – "Polskie Nagrania" wypuściły krążek z przebojami Jarosława Kukulskiego, m.in. z piosenkami Artystki – "Tyle słońca w całym mieście", "Moje jedyne marzenie" i "Wielka dama tańczy sama".

Firma fonograficzna "Savitor" wydała cieszącą się dużym zainteresowaniem płytę SVT 026 "Anna i Natalia" z piosenkami – przebojami matki i córki. Był to zarazem ostatni longplay tej wytwórni.

Na składankowej płycie, "Tak jak wojsko nikt nie śpiewa. XX – lecie kołobrzeskiego festiwalu", znalazł się przebój "Nie żałujcie serca, dziewczyny".






1987 – prasa przypomina Piosenkarkę na swoich łamach w artykułach wspomnieniowych.

Zespół Papa Dance dedykuje Artystce piosenkę "Ocean wspomnień". Utwór staje się przebojem, znajdując się kilkakrotnie na pierwszym miejscu Listy Przebojów Programu Pierwszego Polskiego Radia.

W siódmą rocznicę śmierci, Maria Szabłowska prowadzi audycję dedykowaną Annie w magazynie muzycznym "Rytm".






1988 – kolejne wspomnienia prasy. Odpowiadając na liczne prośby wielbicieli, na okładce "Synkopy" pojawia się zdjęcie Wokalistki.

Na autorskim krążku Andrzeja Kuryły znalazła się piosenka "Witaj mi", a na LP "Przeboje kołobrzeskich festiwali. Po ten kwiat czerwony 2" utwór "Nie żałujcie serca, dziewczyny".






1989 – artykuły wspomnieniowe.






1990 – podczas KFPP w Opolu odbył się koncert poświęcony Piosenkarce, w którym różni wykonawcy zaprezentowali kilka nowych wersji Jej przebojów. Na rynku ukazuje się płyta długogrająca i kaseta magnetofonowa z tymi nagraniami, jak i piosenkami, które nie zostały wykonane podczas widowiska: "Najtrudniejszy pierwszy krok" (J. Jaszkowska), "Nie wierz mi, nie ufaj mi" (J. Zagdańska), "Za każdy uśmiech" (Eleni), "Moje jedyne marzenie" (M. Borys), "Tak dobrze mi w białym" (W. Kwietniewska), "Dzień nadziei" (M. Szcześniak), "Tylko mnie poproś do tańca" (Anna B.), "Pozwolił nam los" (E. Dębicka, B. Mec), "Ktoś między nami" (B. Molak), "Nic nie może wiecznie trwać" (W. Sós), "Tyle słońca w całym mieście" i "Zawsze gdzieś czeka ktoś" (wykonania zbiorowe).  

W tym czasie popularność zyskuje nowa wersja piosenki "Co ja w tobie widziałam" w wykonaniu Magdy Dureckiej. Zajmuje ona pierwsze miejsce w plebiscycie "Panoramy" na przebój lata'90 i drugie w kategorii Piosenki Roku.

"Polskie Nagrania" wydają płytę "The Best of Anna Jantar 2" sprzedaną w nakładzie 80 tys. egzemplarzy.

Prasa wspomina 10. rocznicę śmierci Artystki. W jednej z gazet ukazuje się plakat Anny Jantar i Natalii Kukulskiej.


"Wifon" wznawia dwukrotnie (w kwietniu i sierpniu) kasetę "Złote Przeboje Anny Jantar".





1991 - dalsze wspomnienia prasy.

Na rynku pojawiają się 4 płyty kompaktowe z nagraniami Piosenkarki: "Nic nie może wiecznie trwać", "Wspomnienie", "Największe przeboje" oraz "Piosenki dla dzieci", a także 3 – kasetowy zestaw przebojów Artystki o tytule "The best of Anna Jantar".





1992 - firmy fonograficzne wydają następujące składanki: "The collection", "Zamiast słuchać bajek" (piosenki dla dzieci w wykonaniu Anny Jantar i Natalii Kukulskiej) i "Złote przeboje".

Polskie Nagrania tworzą autorską płytę Jarosława Kukulskiego, na której znalazły się następujące przeboje: "Wielka dama tańczy sama", "Tyle słońca w całym mieście", "Pozwolił nam los", "Moje jedyne marzenie", "My Baby Waits For Rainy Days".

Klub "Anna - Natalia" ufundował pamiątkową tablicę upamiętniającą postać Anny Jantar. Została ona zawieszona na ścianie kamienicy przy ul. Kasprzaka, w której wychowała się Artystka. Świadkami tego wydarzenia byli Jej najbliżsi, wielbiciele oraz lokalne media.

W nocy z 25 na 26 marca Program I Polskiego Radia wyemitował audycję poświęconą pamięci Anny Jantar, którą prowadził red. Zdzisław Pająk.

Łódzkie radio nadaje audycję wspomnieniową w 12. rocznicę śmierci Piosenkarki, a także program pt. "Noc z Anną German i Anną Jantar", którego gośćmi byli Krzysztof Cwynar i Zbigniew Rabiński.

W nocy z 5 na 6 sierpnia pomorska rozgłośnia Polskiego Radia nadała kolejną audychę o Wokalistce.






1993 - kolejne wspomnienia prasy.

Telewizja Polska, 6 stycznia 1993 r., nadaje 45 - minutowy program poświęcony Artystce pt. "Tyle słońca w całym mieście. Niezapomniane przeboje Anny Jantar", który poprzedziła m.in. telewizyjna zapowiedź Natalii Kukulskiej.

Zostaje wydana składanka "Wspomnienie", a także płyta zespołu Perfect - "1971 - 1991, Historie nieznane" z piosenką "Spocząć".






1994 – kolejne artykuły wspomnieniowe.

Na rynku ukazuje się pierwsza pozycja książkowa wspominająca postać Artystki - "Słońca jakby mniej... Anna Jantar we wspomnieniach" autorstwa Marioli Pryzwan. Dzieło okazuje się być bestsellerem, w sumie doczekując się 3 wydań, które bardzo szybko znalazły nabywców. "Nie jest to typowa biografia Anny Jantar, ani opowieść "plotkarska" czy typowy zbiór wspomnień. Ale powstała książka - album, z wypowiedziami około czterdziestu osób. Każdy z rozdziałów jest częścią obrazu jej życia. Tak, jakby wszyscy przyjaciele i znajomi Anki spotkali się przy "małej czarnej" i sobie o niej gawędzili" (M. Pryzwan).





1995 – krakowski Akar wydaje drugą i trzecią część płyty "Wspomnienie" pt. "Niezapomniane przeboje".

Jerzy Milian, w programie "Co nowego?" (zrealizowanym przez łódzki ośrodek telewizyjny), przypomina Annę Jantar. Wspomnieniom towarzyszy teledysk do piosenki "Co zrobimy z tą miłością".

Program "Disco Relax" (Polsat) przypomina o piętnastej rocznicy śmierci Artystki.





1996 – od października 1995 r. do czerwca 1996 r. utwór Piosenkarki - "Tyle słońca w całym mieście" gościł na liście przebojów w programie "Dozwolone od lat 40". W rozwiązaniu plebiscytu na najpopularniejszą piosenkę audycji, kompozycja zajęła pierwsze miejsce (9 miesięcy w notowaniu).

W okresie kilku miesięcy 1996 r. "Gazeta Poznańska" organizuje cotygodniowe "Spotkania z piosenką", na których ludzie uczą się wykonywać przeboje Anny Jantar. Meetingi cieszą się wielką popularnością.

Na albumie wydanym z okazji 25 - lecia "Lata z radiem" znalazł się przebój "Nic nie może wiecznie trwać", a na płycie pt. "Przeboje Opery Leśnej" utwory "Staruszek świat" i "Tyle słońca w całym mieście".

Natalia Kukulska nagrywa piosenkę "Dłoń" poświęconą pamięci Mamy. Występuje z nią, wraz z przebojem "Tyle słońca w całym mieście", na KFPP w Opolu.

Na FPŻ w Kołobrzegu Shazza zdobyła Złoty Pierścień za wykonanie piosenki "Nie żałujcie serca, dziewczyny". Utwór ten ponownie zyskuje popularność.

Nakładem krakowskiej firmy Akar, na rynku ukazuje się składanka z przebojami Wokalistki pt."Cygańska jesień".





1997 – wspomnienia prasy.

Zostają wydane dwie płyty wspomnieniowe - "Antologia" cz 1. i cz. 2.

02.IV. w łódzkim radio, założyciel fan clubu Anny Jantar w Tomaszowie Mazowieckim – Artur Stachecki , wspólnie z Krystyną Pietranek, poprowadził trzygodzinną, nocną audycję wspomnieniową o Piosenkarce.





1998 – kolejne artykuły wspomnieniowe.

W marcu 1998 r. Artur Stachecki, w łódzkim radio, przygotował kolejny program dedykowany Wokalistce.

Przeboje: "Najtrudniejszy pierwszy krok" i "Tyle słońca w całym mieście" znalazły się w ścisłej czołówce plebiscytu "O!polskie piosenki". Zostały też zamieszczone na specjalnej płycie podsumowującej 35 – lecie KFPP w Opolu.






1999 – na rynku ukazuje się płyta z piosenkami Jarosława Kukulskiego, zawierająca przeboje w wykonaniu Jego żony: "Wielka dama tańczy sama", "Tyle słońca w całym mieście", "Pozwolił nam los", "Moje jedyne marzenie", "My Baby Waits For Rainy Days".

Zostaje wydana 3 - płytowa kompilacja z przebojami Artystki pt. "Greatests Hits".

Specjalne wydanie magazynu muzycznego "Fan music", który w całości został poświęcony osobie Anny Jantar. Do miesięcznika została dołączona płyta pt. "Anna Jantar - Największe przeboje".

W marcu 1999 r. Artur Stachecki, w łódzkim radio, przygotował wspomnieniowy program o Wokalistce.

Natalia Kukulska nagrywa na album pt. "Autoportret" nową wersją "Tyle słońca w całym mieście". Piosenkę śpiewa, dzięki możliwościom technicznym, wspólnie z Mamą. Utwór staje się przebojem, odbija się szerokim echem w mediach, które poświęcają muzycznemu "spotkaniu" matki o córki wiele uwagi. Pojawia się on także w "Szansie na sukces" poświęconej twórczości Natalii Kukulskiej. Piosenkarka śpiewa go także na KFPP w Opolu.

TVP realizuje program pt. "Czarny serial", poświęcony tragicznej katastrofie samolotu Ił-62 "Mikołaj Kopernik", w której zginęła m.in. Piosenkarka.

Na rynku ukazują się dwie płyty z serii "Platynowa kolekcja" - "Niezapomniane przeboje" cz. 2 i "Polskie Super Przeboje", na których znalazły się utwory: "Żeby szczęśliwym być" oraz "Najtrudniejszy pierwszy krok".

Firma A.A.MJT wydaje reedycję longplaya "Anna Jantar".






2000 – w dwudziestą rocznicę odejścia Anny Jantar, Jej córka - Natalia Kukulska zorganizowała specjalny koncert wspomnieniowy w warszawskim Teatrze Żydowskim. Zaproszeni przez nią wykonawcy zaśpiewali w nowych interpretacjach niezapomniane piosenki Artystki. Po tym wydarzeniu pozostała płyta – zapis tego wydarzenia – "Tyle słońca". Koncert nadała Telewizja Polska.

Lista wykonawców (i piosenek), którzy wzięli udział w przedsięwzięciu:

Natalia Kukulska - "Witaj mi";
Georgina Tarasiuk - "Najtrudniejszy pierwszy krok";
Maryla Rodowicz - "Gdzie są dzisiaj tamci ludzie";
Natalia Kukulska - "Moje jedyne marzenie";
Anna Maria Jopek - "Jambalaya";
Natalia Kukulska - "Nie wierz mi, nie ufaj mi";
Andrzej Piaseczny - "Zawsze gdzieś czeka ktoś";
Kasia Kowalska - "Dzień bez happy endu";
Natalia Kukulska/ Mieczysław Szcześniak - "Ktoś między nami";
Anna Jantar + wszyscy artyści - "Staruszek świat";
Natalia Kukulska/ Anna Jantar - "Tyle słońca w całym mieście";
Katarzyna Nosowska - "Wielka dama tańczy sama";
Mieczysław Szcześniak - "Dzień nadziei";
Justyna Steczkowska - "Tylko mnie poproś do tańca";
Maryla Rodowicz - "Cygańska jesień";
Anna Maria Jopek - "Ja nie mogłam mieć serc dwóch";
Halina Frąckowiak - "Co ja w tobie widziałam";
Kasia Kowalska - "Jak w taki dzień deszczowy";
Natalia Kukulska/ Andrzej Piaseczny - "Pozwolił nam los";
Natalia Kukulska - "Nic nie może wiecznie trwać";
Anna Jantar + wszyscy artyści - "Radość najpiękniejszych lat";

Wydawnictwo Universal Music Polska wydało magazyn "Universal New Music" poświęcony przede wszystkim Annie Jantar i koncertowi "Tyle słońca".

W prasie ukazuje się niezliczona ilość wspomnień przypominających postać Piosenkarki.

Na rynku pojawia się książka Piotra Szarzyńskiego i Mai Wolny pt. "Kronika śmierci przedwczesnych", której część poświęcono Annie Jantar.

TVP 1 przypomina o dwudziestej rocznicy śmierci Piosenkarki w "Muzycznym serwisie jedynki". TVP 2 także emituje wspomnieniową audycję, a TV Regionalna nadaje program pt. Tyle słońca w całym mieście…" Jeden z odcinków "Wideoteki Dorosłego Człowieka" zostaje poświęcony Annie Jantar. Wspominali Ją najbliżsi: p. Halina Szmeterling, Natalia Kukulska i Jarosław Kukulski.

W programie "Piano Express", prowadzący Jacek Skubikowski wspomina, wraz z Jarosławem Kukulskim, postać Piosenkarki.

Zostają wydane dwie płyty składankowe: "Gold" i "Złota kolekcja - Radość najpiękniejszych lat".





2001 - wspomnienia prasy.


"Polskie Nagrania" wznawiają dwie płyty długogrające Piosenkarki - "Tyle słońca w całym mieście" i "Za każdy uśmiech" w formacie cyfrowym. Pierwszy krążek został wzbogacony o utwory pochodzące z "czwórki" nagranej w styczniu 1972 r.

Na rynku ukazuje się jeden z numerów magazyn "Rock&Pop", który w całości został poświęcony Artystce.

Odbywa kolejny już się Ogólnopolski Festiwal Piosenki o Nagrodę Anny Jantar organizowany od kilku lat w Legnicy przez SDK "Kopernik". Patronuje mu Jarosław Kukulski.





2002 - głos prasy.

W formie dodatku do "Przyjaciółki", wychodzi płyta z piosenkami z koncertu "Tyle słońca" w wykonaniu Natalii Kukulskiej - "Witaj mi", "Tyle słońca w całym mieście", "Nie wierz mi, nie ufaj mi", "Moje jedyne marzenie", "Nic nie może wiecznie trwać".

Na rynku ukazuje się 3 - płytowe wydawnictwo pt. "Wideoteka Dorosłego Człowieka - nasze piosenki", na którym znalazły się dwa przeboje Piosenkarki - "Nic nie może wiecznie trwać" i "Moje jedyne marzenie"
.





2003 - zostaje wydana składanka z przebojami Anny Jantar z serii "Perły" pt. "Tyle słońca w całym mieście".
 
W telewizyjnej kampanii reklamowej herbaty Saga można usłyszeć piosenkę "Kto wymyślił naszą miłość".





2004 - Reader's Digest wydaje 3 - płytową kompilację pt. "Galeria przebojów", A.A.MTJ. "The best - Dyskotekowy bal", a GM Rec. krążek z serii "Platynowa kolekcja - Złote Przeboje". Ostatnia pozycja była notowana na liście 50. najchętniej kupowanych płyt wg Olisu.

Firma A.A.MTJ. poddaje ponownej reedycji album "Anna Jantar".

Wydana przez A.A.MTJ. 3 - płytowa kompilacja pt. "Wideoteka Dorosłego Człowieka - nie płacz kiedy odjadę" zawiera przebój "Moje jedyne marzenie".

Składanka "Radość najpiękniejszych lat" (EMI MUSIC Polska) uzysuje status Złotej Płyty.

Jeden z odcinków "Szansy na sukces", w którym wystąpili: Natalia i Jarosław Kukulscy zostaje poświęcony twórczości Piosenkarki. Amatorzy zaprezentowali wówczas 8 przebojów: "Najtrudniejszy pierwszy krok", "Żeby szczęśliwym być", "Tyle słońca w całym mieście", "Za każdy uśmiech", "Nie wierz mi, nie ufaj mi", "Nic nie może wiecznie trwać". "Wielka dama tańczy sama".

Natalia Kukulska wykonuje na festiwalu w Opolu przebój "Nic nie może wiecznie trwać" z okazji 30 - lecia istnienia zespołu Budka Suflera.

Wspomnienia prasowe zostały zdominowane przez informację o odkryciu przez Romualda Lipko utworu "Układ z życiem", który został zaprezentowany na radiowej antenie na początku lat 80 - tych zaledwie kilkakrotnie.

We Wrześni został zorganizowany pierwszy Ogólnopolski Festiwal im. Anny Jantar, który doczekał się w sumie trzech edycji.





2005 - na rynku ukazuje się 3 - płytowy box zawierający piosenki Anny Jantar - "Tyle słońca..." oraz 2 - płytowy rocznicowy album pt. "Po tamtej stronie". Na pierwszym krążku zostały zawarte ulubione piosenki Natalii Kukulskiej z repertuaru jej Mamy, w tym wiele mało znanych. Zawartość drugiej płyty to cztery utwory Anny Jantar śpiewane przez Jej córkę oraz premierowy utwór tytułowy poświęcony pamięci Mamy. Składanka cieszy się dużą popularnością, plasując się na 4. miejscu najpopularniejszych płyt w Polsce wg Olisu.

Na składance wydanej z okazji 80 - lecia Polskiego Radia znajduje się przebój "Staruszek swiat".


W marcu swoją premierę ma oficjalny serwis poświęcony Piosenkarce, a także nieoficjalna witryna i forum stworzone przez Izabelę Parynow.

Universal Music Polska wydaje składankę z kompozycjami Jarosława pt. "Moje piosenki". Znalazły się na niej następujące utwory z repertuaru Anny Jantar: "Zawsze gdzieś czeka ktoś", "Za każdy uśmiech", "Witaj mi", "Pozwolił nam los", "Wielka dama tańczy sama", "Tyle słońca w całym mieście". W sprzedaży pojawia się również autorskie wydawnictwo z piosenkami Romualda Lipko z trzema utworami napisanymi dla artystki: "Układ z życiem", "Nic nie może wiecznie trwać" i "Do żony wróć". Składankę promuje singiel z dwoma pierwszymi utworami.

25 rocznica śmierci Anny Jantar odbija sie szerokim echem w mediach, także za sprawą "Układu z życiem". W prasie pojawia się niezliczona ilość artykułów wspomnieniowych.

Jeden z marcowych odcinków "Wideoteki Dorosłego Człowieka" został poświęcony Annie Jantar. Gośćmi Marii Szabłowskiej i Krzysztofa Szewczyka byli Jarosław Kukulski i Alicja Woy - Wojciechowska. Za pośrednictwem łącza telefonicznego ze studiem połączyła się Natalia Kukulska. Ponadto 1. listopada, w odcinku "Szansy na sukces" poświęconym zmarłym artystom, znalazło się miejsce na kolejne wspomnienie o Annie.

Beata Podemska, w Książnicy Pomorskiej, zorganizowała wystawę pamiątek związanych z Anną Jantar.

Amfiteatr we Wrześni zostaje nazwany im. Anny Jantar.






2006 – wspomnienia prasy.

Na ryku ukazuje się składanka firmowana przez program Wideoteka Dorosłego Człowieka pt. "Święta, Święta". Znalazł się na niej utwór "Dyskotekowy bal".

Na portalu YouTube pojawiają się pierwsze teledyski Anny Jantar. Do końca 2010 r. będzie ich ok. 1480, z czego wiele o kilkusettysięcznej liczbie wyświetleń.





2007 – z cyklu składanek Wideoteki Dorosłego Człowieka ukazuje się cz.5 o tytule "Na życzenie" z przebojem "Gdzie są dzisiaj tamci ludzie".

Rusza akcja promocyjna związana z 30 - leciem Delicji, której towarzyszy szeroko zakrojona akcja reklamowa. W telewizyjnym spocie można usłyszeć nową wersję hitu "Tyle słońca w całym mieście" w wykonaniu matki i córki - Anny i Natalii.

W jednym z odcinków cyklicznego programu "Jak Oni śpiewają?" A. Włodarczyk wykonuje utwór "Tyle słońca w całym mieście", a M. Kipiel - Sztuka - "Nic nie może wiecznie trwać".

Na festiwalu sopockim Kayah przypomina przebój "Nic nie może wiecznie trwać".

W programie "Mój Dekalog" Jarosław Kukulski wspomina Annę Jantar.

TVP 1 nadaje "Koncert jakiego nie będzie" z okazji Święta Wszystkich Zmarłych. Pojawiły się w nim archiwalne występy zmarłych artystów, w tym i Anny Jantar w przeboju "Tyle słońca w całym mieście".

W Bydgoszczy odbył się wyjątkowy koncert poświęcony pamięci Anny Jantar prowadzony przez Andrzeja Poniedzielskiego - "Pejzaż bez Ciebie". Wśród zaproszonych gości wymienić można Halinę Frąckowiak, Alicję Woy – Wojciechowska , Natalię Kukulską oraz ks. Andrzeja Witko, który odczytywał (wspólnie z Katarzyną Jamróz) fragmenty przygotowywanej przez siebie książki o Piosenkarce.

Zebrani artyści zaśpiewali przede wszystkim piosenki z Jej repertuaru :

Kayah - "Nic nie może wiecznie trwać";
Łukasz Zagrobelny - "Polubiłam pejzaż ten";
Ania Dąbrowska - "Radość Najpiękniejszych lat";
Krzysztof Kiliański/Tatiana Okupnik - "Ktoś między nami";
Karimski Club - "Co zrobimy z tą miłością";
Irena Jarocka - "Staruszek Świat";
Kasia Kowalska - "Jak w taki dzień deszczowy";
Ewelina Flinta - "Kto wymyślił naszą miłość";
Aleksandra Bieńkowska - "Za wszystkie noce";
Olga Bończyk - "Tylko mnie poproś do tańca";
Małgorzata Szarek - "Nie wierz mi, nie ufaj mi";
Stan Borys - "Wielka dama tańczy sama";
Halina Frąckowiak - "Anna już tu nie mieszka";
Tatiana Okupnik - "Moje jedyne marzenie";
Małgorzata Ostrowska - "Tyle słońca w całym mieście";
Natalia Kukulska - "Po tamtej Stronie";
Wszyscy wykonawcy - "Spocząć";

Na rynku ukazuje się książka Ireny Jarockiej pt. "Motylem jestem, czyli piosenka o mnie samej". Znalazły się w niej wspomnienia o Artystce.

K. Cerekwicka wykonuje w jednej z audycji telewizyjnych duet z Anną Jantar w piosence "Tyle słońca w całym mieście".





2008 – 12 marca zostaje nadana w studenckim TeamRadiu audycja poświęcona Artystce. Gośćmi Ewy Skoczeń i Andrzeja Krupy były: A. Materowicz wspólnie z Izabelą Parynow.

W kilku odcinkach widowiska "Jak Oni śpiewają?" zostają wykonane przez śpiewających aktorów przeboje Piosenkarki: "Radość najpiękniejszych lat" (J. Jabłczyńska), "Tyle słońca w całym mieście", "Tylko mnie poproś do tańca" (obydwie O. Bończyk), "Tyle słońca w całym mieście" (E.Romanowska), "Jambalaya" (A. Zając). Z kolei w jednym z odcinków programu "Gwiazdy tańczą na lodzie" zaprezentowano układ choreograficzny do przeboju "Nic nie może wiecznie trwać", a w "Tańcu z gwiazdami" do piosenki "Tyle słońca w całym mieście". W Wideotece Dorosłego Człowieka poświęconej dyskotekom WDC zaprezentowano fragment teledysku do tego utworu. Pojawił się on także w "300 % - tach normy".

W plebiscycie Polskiego Radia na przebój dekady lat 70 - tych, zwycięstwo odnosi "Tyle słońca w całym mieście".

W programie "Piosenki bez granic na lato" (Września) zadawano przechodniom pytanie - kim była Anna Jantar? Całość opatrzono wideoklipem do utworu "Będzie dość". W cyklu "66 niezapomnianych piosenek" przebój "Tyle słońca w całym mieście" zostaje sklasyfikowany na 12. pozycji, a w odcinku "Szansy na sukces" poświęconej twórczości Wojciecha Trzcińskiego przypomniano hit "Staruszek świat".

Na KFPP w koncercie "Dobre, bo (O)polskie!" Maria Szabłowska i Krzysztof Szewczyk wspomnieli postać Anny Jantar. Pojawiła się też na telebimie w piosence "Nie wierz mi, nie ufaj mi". Jako jedna z nielicznych, wśród przypomnianych artystów, otrzymała brawa publiczności.

Na TVN Style zostaje nadany jeden z odcinków cyklu "Taka miłość się nie zdarza" poświęcony Annie Jantar i Jarosławowi Kukulskiemu. W ciągu programu przeplatają się wypowiedzi ich bliskich oraz przyjaciół z fragmentami teledysków.

W internetowym Radiu RMF PRL piosenki Anny Jantar cieszą się stale wielką popularnością, często goszcząc na czołowych pozycjach. W ankiecie na najpopularniejszego wykonawcę dekady lat 70 - tych Piosenkarka zebrała największą ilość głosów.

Do gazet: "Polska The Times" oraz "Tina" dołączono płyty z przebojami Piosenkarki.

W książce Wiesława Kota - "PRL - jak cudnie się żyło!" jeden z rodziałów został poświęcony Piosenkarce.

W jednym z odcinków WDC, spośród trzech teledysków do wyboru, widzowie z przytłaczającą przewagą głosów wybrali klip Anny Jantar do piosenki "Za każdy uśmiech".

Jesienią ukazuje się na rynku książka - "wywiad" z Piosenkarką opracowany na podstawie Jej autentycznych wypowiedzi pochodzących z archiwalnych nagrań radiowych, telewizyjnych, listów i rozmów prasowych. Autorem cieszącej się bardzo dużym zainteresowaniem pozycji jest ks. Andrzej Witko. W Polskim Radiu przez tydzień organizowana jest audycja poświęcona promocji książki.

Telewizja CNN, w reportażu poświęconym Natalii Kukulskiej, wspomina Annę Jantar.

W TVN - owskim serialu "Brzydula" na piosenkę z czołówki wybrano utwór "Tyle słońca w całym mieście" w wersji śpiewanej przez J. Kamińską.

31.12.2008 w teatrze Wandy Siemioszkowej w Rzeszowie miała miejsce premiera musicalu "Nic nie może wiecznie trwać". Spektakl nie jest opowieścią o życiu Anny Jantar, ale historią życia trzech kobiet, opowiedzianą Jej piosenkami. Widowisko cieszyło się bardzo dużym powodzeniem, wystawiano je niemalże przez pół roku.

Podczas gali zorganizowowanej z okazji 90 - lecia ZAiKS - u, Natalia Kukulska wykonuje, w duecie z Mamą, przebój "Tyle słońca w całym mieście".






2009 – w studenckim Teamradiu postać Piosenkarki przypomina Andrzej Krupa.

14 marca Natalia Kukulska gości w programie Marii Szabłowskiej dotyczącym 29. rocznicy śmierci jej Mamy. W jednym z odcinków radiowej "Jedynki", Andrzej Kuryło gościł Jarosława Kukulskiego. Przypomniano wówczas piosenkę "Witaj mi" i zabawną sytuację związaną z jej napisaniem, której bohaterką była Anna Jantar. W jednym z kolejnych programów PR Bogdan Olewicz wspomina, że przy pisaniu tekstów często zwiera w nich rzeczy osobiste i też wiele zależy od wykonawcy, czy będzie pasowała jego wymowa. Czasami też zdarzało mu się (w duecie ze Zbigniewem Hołdysem) przepowiadać przyszłość. Piosenkę, którą nadano po tych słowach, było "Spocząć".

Na KFPP w Opolu Bartosz Opania wykonuje nową wersję przeboju "Nic nie może wiecznie trwać". W telewizji emitowano reklamę koncertu Debiutów - "Debiutanci w hołdzie Annie Jantar". Na koniec koncertu młodzi wykonawcy zaśpiewali wspólnie przebój "Tyle słońca w całym mieście".

Na festiwalu "Zaczarowanej piosenki" im. Marka Grechuty, jedna z uczestniczek wykonuje utwór "Nie wierz mi, nie ufaj mi". Przynosi jej on zwycięstwo.

Do czasopisma "Świat Kobiety", w dniu 6. lipca, zostaje dołączona płyta z przebojami Artystki.

Na festiwalu TOP TRENDY w Sopocie, w koncercie rocznicowym "100 - lecia Opery Leśnej" występuje Natalia Kukulska, prezentując m.in. piosenkę "Tyle słońca w całym mieście".

W programie "300 % normy" pojawiły się piosenki: "Moje jedyne marzenie" i "Najtrudniejszy pierwszy krok". Z kolei w "Tak to leciało" jedna z uczestniczek wykonała przebój "Nic nie może wiecznie trwać".

W polsatowskim programie rozrywkowym - "Jak Oni śpiewają?" M. Niklińska i A. Włodarczyk śpiewają "Nic nie może wiecznie trwać", a J. Liszowska "Radość najpiękniejszych lat". W jednym z odcinków "Szymon Majewski Show" zostaje wykonany przebój "Tyle słońca w całym mieście". Pojawia się on też w zaskakującej wersji w "Zagadkowej Blondynce".

Z okazji Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych w programie "Jaka to melodia?" wystąpili podopieczni fundacji "Mimo Wszystko" Anny Dymnej. Dzieci zaśpiewały utwór "Tyle słońca w całym mieście".

Imieniem Anny Jantar została nazwana jedna z ulic w Opolu, na osiedlu Festival Park.






2010 - w radiu VOX FM Jarosław Kukulski, w rozmowie z Jolantą Fajkowską, wspomina zmarłą Żonę. Czyni to też w audycji "Gwiazdy z winylowych płyt" katowickiego radia; z zaproszenia korzysta również Janusz Kondratowicz. O Wokalistce pojawia się też wzmianka w Radiu ZET, mówi się też o katastrofie lotniczej z 14.03.1980 r. Studenckie Teamradio nadaje dwie audycje – prowadzoną przez Andrzeja Krupę i kolejną, będącą listą ulubionych piosenek fanów Anny Jantar, przeplataną rozmową z Mariolą Pryzwan i Sławkiem Momotem. Internetowe Radio Słupca również pamięta o Wokalistce.

W 30. rocznicę śmierci, na antenie Polskiego Radia wysłuchać można dwa programy dedykowane Piosenkarce. Pierwszy prowadzi Maria Szabłowska, która w rozmowie z Januszem Kondratowiczem wspomina Artystkę. Drugą, popołudniową, przygotował Mariusz Syta. Podczas trwania audycji gościł Natalię Kukulską i ks. Andrzeja Witko.

14 marca w warszawskim kościele św. Marii Magdaleny na Wawrzyszewie, o godz. 15:00 odbyła się Msza św. w intencji Anny.

Dzień później ukazuje się "Gazeta Wyborcza" z krążkiem zawierającym utwory Piosenkarki.

W prasie ukazuje sie bardzo duża ilość tekstów poświęconych Piosenkarce i niezliczona ilość wspomnień zamieszczonych w Internecie.

W "Teleexpressie", "Panoramie" i "Wiadomościach wspomniano o rocznicy śmierci Anny.

Zostaje zrealizowany programy dotyczący katastrofy samolotu Ił - 62 " Mikołaj Kopernik". TVP Kultura przypomina program "Tyle słońca w całym mieście. Niezapomniane przeboje Anny Jantar". W "Wideotece Dorosłego Człowieka" prowadzący wspominali Annę wspólnie z Jerzym Połomskim. Zaprezentowano fragmenty 3. teledysków do utworów: "Tyle słońca w całym mieście", "Ktoś między nami" i "Moje jedyne marzenie". Widzom najbardziej do gustu przypadł ostatni i właśnie ten materiał zwieńczył odcinek. W następnym, w którym gościła Shazza, nadano "Nie żałujcie serca dziewczyny" z festiwalu kołobrzeskiego z 1976 r.

22 marca w Teatrze Groteska odbył się "Koncert dla Anny Jantar" z udziałem Katarzyny Jamróz, Mariusza Jaśko, Anny Sokołowskiej, Andrzeja Witko oraz gościa specjalnego - Natalii Kukulskiej. Był to wspomnieniowy spektakl, w którym obok nowych interpretacji piosenek Anny pojawiły się także archiwalne materiały telewizyjne.

Firma EMI Pomaton, w ramach cyklu "Złota kolekcja", wydaje drugą płytę z piosenkami Anny pt.: "Spocząć".

W czerwcu miały miejsce dwie audycje wspomnieniowe – w Radiu Kraków i Teamradiu. Dotyczyły one w głównej mierze wyjątkowego wydawnictwa, jakim jest 4 – płytowy box zawierający 60 utworów na 60 rocznicę urodzin Artystki, który przygotowali ks. Andrzej Witko wspólnie z Piotrem Ujmą . Na krążki: "Nieśmiertelna", "Słoneczna", "Refleksyjna", "Zaskakująca" złożyły się największe przeboje Wokalistki, piosenki niepublikowane dotychczas na płytach, znane utwory w innych wersjach, a także zupełnie unikatowe nagrania pochodzące z archiwów polskich, niemieckich, węgierskich i daw. jugosłowiańskich. Album cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, plasując się w czołówce sprzedaży Empiku, a także znajduje się na liście Olisu. W listopadzie uzyskał status "Złotej Płyty".

O rocznicy urodzin Artystki przypomina "Teleexpress".

12. i 19. czerwca w dawnym studio Tonpressu przy ul. Petofiego w Warszawie, odbyły się pierwsze od 15 lat spotkania fanów Anny Jantar zorganizowane przez Monikę Grzebułę. Doprowadziła też do wydania puli plakatów z Piosenkarką przez wydawnictwo EMI Music Polska. Specjalnym gościem jednego ze zlotów była p. Halina Szmeterling.

Podczas koncertu Debiutów KFPP w Opolu jedna z uczestniczek wykonała przebój "Nie wierz mi, nie ufaj mi". Jego zwieńczenie stanowiło zbiorowe wykonanie piosenki "Żeby szczęśliwym być".

Telewizyjnej kampanii reklamowej "Kropli Beskidu" towarzyszy przebój "Żeby szczęśliwym być".

29 lipca, w audycji Lato z Radiem, Maria Szabłowska wspomina hit "Tyle słońca w całym mieście".


W Internetowym Radio Słupca wielkim powodzeniem cieszy się utwór "Nic nie może wiecznie trwać", zdobywający wielokrotnie pierwszą pozycję na liście przebojów. W lipcu odbywa się tam audycja imieninowa poświęcona Annie Jantar i Annie German.

W jednym z odcinków "Tak to leciało" została wykonana piosenka "Tyle słońca w całym mieście". W odcinku wyemitowanym w Dniu Wszystkich Świętych, przebój ten pojawia się w programie "Jaka to melodia".

Po śmierci Jarosława Kukulskiego TVP przygotowało program poświęcony Jemu i Annie Jantar - "Życie – mała garść", w którym z wspomnieniami Natalii Kukulskiej i ks. Andrzeja Witko przeplatały się piosenki Ich autorstwa. "Wideoteka Dorosłego Człowieka" zostaje w całości poświęcona parze. W "Szansie na sukces" z piosenkami Twórcy, pojawia się hit "Tyle słońca w całym mieście". Jeden z odcinków "Tańca z gwiazdami" został wypełniony przebojami Artystki. Zaprezentowano wówczas m.in. następujące utwory: "Co ja w tobie widziałam", "Nie wierz mi, nie ufaj mi", "Moje jedyne marzenie", "Tyle słońca w całym mieście", "Wielka dama tańczy sama", "Nic nie może wiecznie trwać", "Najtrudniejszy pierwszy krok".

Na rynku pojawiło się kilka pozycji, w których znaleźć można fragmenty poświęcone Piosenkarce: album o wybitnych Polkach pt. "Kobiety niezapomniane" (o Annie Jantar napisała Maria Szabłowska), "RockMann" Wojciecha Manna i "Życie jak wino" Krzysztofa Krawczyka.

Pod koniec roku premierę miała wystawa autorstwa Andrzeja Kwietniewskiego pt. "My Polacy. We the Poles". Jest ona zbiorem materiałów przypominających czasy PRL - u. "Rekwizyty właściwie tylko podkreślają cykle prac przedstawiające ikony peerelowskiej popkultury, od Gomułki i Cyrankiewicza, po Annę Jantar i Jurija Gagarina".






2011 - 15. lutego, podczas IV. konkursu piosenki pod hasłem "Piosenki pokolenia naszych rodziców" w Tykocinie, wykonawcy przedstawiali m.in. przeboje Anny Jantar.

Włoski malarz - Giuseppe Toma - stworzył obraz przedstawiający wizerunek Piosenkarki pt. "Portret Anny". O Wokalistce opowiedziała mu Jej przyjaciółka - Walentyna Ziemba - Martinek. Dzieło miało zostać wystawione w poznańskiej galerii, którą prowadzi, a następnie zlicytowane na cele dobroczynne.

10. marca odbyła się, w ramach programu "Gwiazdy z winylowych płyt", audycja wspomnieniowa, poświęcona Artystce. Tego typu program obył się także w Internetowym Radiu Słupca.

13. marca odbyło się kolejne spotkanie wielbicieli Anny Jantar na warszawskim Wawrzyszewie. Jego pomysłodawczynią i ogranizatorką była - jak w roku poprzednim - Monika Grzebuła.

Największe portale internetowe w Polsce - Onet i Wirtualna Polska informują o 31. rocznicy śmierci Wokalistki. Pojawiają się także wzmianki w prasie.

W konkursach sms - owych programu "Jaka to melodia?" kilkakrotnie wykorzystano przeboje Piosenkarki - "Tyle słońca w całym mieście", "Nic nie może wiecznie trwać", "Za każdy uśmiech", "Najtrudniejszy pierwszy krok".

Na rynku pojawia się skłądanka - "Być kobietą... Co nam w duszy grało", będąca kompilacją zawierającą przeboje śpiewane przez popularne piosenkarki lat 60 - tych, 70 - tych i 80 - tych. Wśród nich znalazły się 3 utwory Anny - "Moje jedyne marzenie", "Tylko mnie poproś do tańca" i "Jak w taki dzień deszczowy".

Podczas Festiwalu Orkiestr Dętych "Echo trombity", Orkiestra OSP Biskupice wykonała wiązankę przebojów Anny Jantar.

W programie TVP 2 - "Bitwa na głosy" - jeden z występujących tam zespołów zaprezentował przebój "Nic nie może wiecznie trwać".

Odbył się I festiwal "Najpiękniejsze są polskie piosenki" w MOK w Piotrkowie Trybunalskim, podczas którego wykonywano przeboje Anny Jantar.

W repertuarze grup występujących podczas 27. Wojewódzkigo Przeglądu Zespołów Artystycznych Szkolnictwa Specjalnego w Rzeszowie znalazły się przeboje Wokalistki.

W Świedziebni, podczas drugiego festiwalu "Wspomnień czar", za królową imprezy uznano piosenkę "Jambalaya", którą odśpiewali (i odtańczyli) wszyscy uczestnicy i publiczność.

9. czerwca, w Radio Muza'80, odbyła się urodzinowa audycja poświęcona Piosenkarce.

W programie stacji TVN - "Uwaga" Natalia Kukulska wspomina m.in. o pamiątkach związanych z jej rodzicami.

Na drugą płytę Dody trafia remix piosenki "Nic nie może wiecznie trwać".

W "Wiadomościach" przypomniano o rocznicy urodzin Anny, przypadającą na dzień rozpoczęcia KFPP w Opolu. Również w tym programie, przy okazji podjęcia pomysłu reaktywacji FPŻ w Kołobrzegu, pokazano fragment video z Anną. Podobny materiał pojawił się W katowickiej telewizji regionalnej. Na TV Polonia również wyemitowano materiał przypominający o 61. rocznicy urodzin Piosenkarki. Temu wydarzeniu miejsce poświęcił również portal Onet.pl

11 czerwca, w koncercie KFPP w Opolu pt. "Co ty na to? Z Radiem Lato!" z okazji 40 - lecia Lata z Radiem, Kayah wykonuje przebój "Nic nie może wiecznie trwać". Piosenka ta trafiła na rocznicową składankę pt. "Przeboje 40 - lecia Lata z Radiem - 40 lat minęło". Artystkę wspomina także w audycji Piotr Sadowski.

12 czerwca, w dawnym studio nagraniowym "Tonpressu" odbyło się kolejne spotkanie Wielbicieli Anny Jantar zorganizowane przez Monikę Grzebułę.

W "Lecie z Radiem" Artystkę przypomniał Piotr Sadowski.

Podczas VII Festiwalu Zaczarowanej Piosenki wykonawcy przedstawili utwory skomponowane przez Jarosława Kukulskiego, w tym z repertuaru Anny Jantar. Były to: "Radość najpiękniejszych lat", "Za każdy uśmiech", "Zawsze gdzieś czeka ktoś", "Wielka dama tańczy sama", "Pozwolił nam los".

W lipcowych "Wiadomościach" wspomniano o specjalnym programie, który może być udostępniony w sieci w przyszłym roku. Dzięki niemu możliwe będzie poprawienie jakości starych nagrań. Jego twórca ceni piosenki Anny Jantar, w tym "Nic nie może wiecznie trwać", którego fragment teledysku wyemitowano.

10 lipca, nad małym jeziorkiem w Lidzbarku, odbył się koncert "...Bo bez sentymentu żyć się przecież nie da" zorganizowany przez MGOK Lidzbark. Wykonawcami koncertu byli pracownicy Ośrodka Kultury w Lidzbarku, którzy przypomnieli m.in. przeboje Anny Jantar.

W sprzedaży ukazała się płyta "Clubbing, Dancing & Romancing" z remixami polskich przebojów wykonanych przez Wet Fingers. Na krążku znalazł się hit "Tyle słońca w całym mieście".


W trakcie V Ogólnopolskiej Wystawy Haftu Krzyżykowego "Złota Igła 2011" w Łodzi, pojawił się piękny, wyszywany portret Anny Jantar.

"Polskie Nagrania" wydały składankę z przebojami Wokalistki pt. "Żeby szczęśliwym być".

Podczas IV Festiwalu Wokalno - Teatralnego pt. "Jesienne spotkania", 5 listopada, zespół "Gawęda" zajął drugie miejsce w kategorii zespołów wokalnych, wykonując m.in. "Cygańską jesień".

W Grudziądzu, podczas III spotkania poetyckiego "Z mowy tych, co odeszli", wykonawcy prezentowali m.in. utwory Anny Jantar.

W sprzedaży ukazuje się 3 - płytowy box z piosenkami autorstwa Jarosława Kukulskiego - "Życia mała garść". Miejsce na pierwszym krążku zostało poświęcone w całości utworom wykonywanym przez Artystkę.

A.A. MTJ wydała kolejną płytę z serii "Polskie single", tym razem obejmującą rok 1980. Znalazł się na niej hit "Moje jedyne marzenie".

W Bemowskim Centrum Kultury, w dniach 10 i 11 grudnia, odbył się I Ogólnopolski Festiwal "BEZ BARIER". Piosenki Wokalistki stanowiły główny motyw imprezy.

W Radiu Złote Przeboje, ilością 47% głosów słuchaczy, zorganizowano weekend z Anną Jantar, podczas którego wspominano Artystkę i Jej piosenki.

"Festiwale, festiwale" - to 3 - płytowe wydawnictwo z utworami z Opola, Kołobrzegu i Sopotu, na którym znalazł się hit "Tyle słońca w całym mieście".


"40 tylko polskich piosenek" to kolejny album, gdzie można znaleźć piosenkę "Tyle słońca w całym mieście".

Podczas VI edycji koncertu "Nieobecni", zorganizowanym w Jasielskim Domu Kultury, rozbrzmiały kompozycje Jarosława Kukulskiego. Wśród nich nie zabrakło oczywiście niezapomnianych utworów Anny Jantar.

W audycji "Gwiazdy z winylowych płyt" z 15 grudnia, prowadzący - red. Janusz Wegiera - wspomniał o rocznicy urodzin Andrzeja Mogielnickiego i przypomniał przebój "Nic nie może wiecznie trwać".

Natalia Kukulska, w "Pytaniu na śniadanie", wspomniała o planach organizacji koncertu poświęconego Annie Jantar i Jarosławowi Kukulskiemu, podczas KFPP Opole 2012.





2012 - Radio Opole, w cyklu "Opolskie piosenki", prezentuje unikatową wersję przeboju "Nic nie może wiecznie trwać" z XVII KFPP Opole'79.

W prasie i Internecie pojawiają się zapowiedzi dotyczące koncertu poświęconego Annie Jantar i Jarosławowi Kukulskiemu w trzeci dzień KFPP w Opolu.

W lutym wznowiono książkę ks. Andrzeja Witko pt. "Anna Jantar".

11 marca odbywa się kolejny zlot Fanów Anny Jantar w klubie "Pod Bilą". Sprawami organizacyjnymi zajęła się Monika Grzebuła.

W Głogowie Małopolskim, 4 marca, odbył się koncert zorganizowany z okazji Dnia Kobiet. Zostały w nim zaprezentowane tylko piosenki Arytstki.

8 marca w Kłobudzku miał miejsce koncert pt. "By coś zostało z tych dni", podczas którego zostały wykonane hity gwiazd lat 70 - tych - Anny Jantar, Ireny Jarockiej i Violetty Villas.

10 marca w Radiu Sezam zorganizowano wspomnienia o Wokalistce.

W "Angorze" ukazała się historia utworu "Ktoś międy nami" (duet z Z. Hołdysem). Muzyczna wersja felietonu trafiła na antenę Programu I Polskiego Radia.

W Rydułtowicach odbył się organizowany przez Liceum Ogołnokształcące im. Noblistów Polskich - Festiwal Piosenki "Niezapominajka". W tym roku finaliści wyśpiewtwali hity Anny Jantar.

W Bibliotece Głównej w Sosnowcu otwarto wystawę pt. "Kobiety sławne i tragiczne, której bohaterką jest m.in. Piosenkarka.

14 marca ma miejsce premiera "Autobiografii" - 3 - płytowego wydawnictwa z unikatowymi piosenkami Artystki. Wydawnictwo zawiera ponad 30 utworów Anny Jantar, które w prezentowanych wersjach nigdy do tej pory nie opublikowano. Warto wspomnieć także o pięknych zdjęciach Anny zamieszczonych w "Autobiografii", pochodzących zarówno z archiwum rodzinnego, jak również ze zbiorów Marka Karewicza, jednego z czołowych polskich fotografików.
Premiera "Autobiografii" zbiega się z rocznicą śmierci Anny - 14 marca. Od tragicznej katastrofy lotniczej, która zabrała jeden z największych talentów w polskiej muzyce rozrywkowej mijają właśnie 32 lata.

Dwa największe portale w Polsce - Wirtualna Polska i Onet - informują o 32 rocznicy śmierci Wokalistki.

W Programie I Polskiego Radia Maria Szabłowska wspomina z Natalią Kukulską Annę Jantar.

Na kanale Kino Polska Muzyka często goszczą teledyski i występy telewizyjne Artyski, głównie z programu "Bez próby".

31 marca w Skoczowie krakowscy artyści, wspominali tworóczość Piosenkarki w koncercie pt. "Radość najpiękniejszych lat".

Szkolny konkurs talentów Liceum Ogólnokształcoącego w Nowej Soli wygrała dziewczyna śpiewająca przebój "Nie wierz mi, nie ufaj mi".

W Młodzieżowym Domu Kultury w Bartoszycach odbył się III wojewódzki przegląd wokalny "Komu piosenkę". Wykonano w nim m.in. przeboje Anny Jantar.


Płyta "The Collection" wydana w 1991 r. trafiła na listę bestsellerów muzycznych w sieci sprzedaży firmowanej przez Empik, docierając do 34 lokaty.

W Programie I Polskiego Radia bardzo często goszczą piosenki śpiewane przez Annę Jantar. 22 kwietnia red. Mariusz Syta wspomniał ponadto o planowanym koncercie poświęconym Annie Jantar i Jarosławowi Kukulskiemu podczas tegorocznego KFPP w Opolu.

22 kwietnia w Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Kulach odbył się festyn rodzinny "Żonkilowe Pola Nadziei", podczas którego przedszkolaki wykonały przeboje Piosenkarki.

W regionalnym plebiscycie "Nowej Trybuny Opolskiej" na superprzebój Opola piosenka "Tak wiele jest radości" uplasowała się na czwartej pozycji.

1 czerwca o godz. 16:00 odbyła się uroczystość odsłonięcia gwiazdy Anny Jantar w opolskiej Alei Sław. Na tę okazję chór Politechniki Opolskiej przygotował 5 utworów Artystki w zaskakujących wykonaniach: "Tyle słońca w całym mieście", "Mój, tylko mój", "Najtrudniejszy pierwszy krok", "Żeby szczęśliwym być" i "Radość najpiękniejszych lat". Całe wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem - zarówno ze strony przechodniów, jak i licznie zgromadzonych fotoreporterów, którzy wykonali Natalii Kukulskiej (odsłaniającej gwiazdę Mamy) mnóstwo zdjęć.

3 czerwca o godz. 20:30 rozpoczął się długo wyczekiwany koncert piosenek Anny Jantar i Jarosława Kukulskiego podczas tegorocznego KFPP w Opolu. Został on zorganizowany z inicjatywy Narodowego Centrum Polskiej Piosenki. Przy jego tworzeniu aktywnie uczestniczyła Natalia Kukulska, która przeprowadziła szereg wywiadów z ponad dwudziestoma osobami znającymi jej Rodziców. Reżyserią całości zajął się Bartosz Prokopowicz, a oprawę muzyczną stworzył Adam Sztaba. Koncert został bardzo dobrze przyjęty przez publiczność w amfiteatrze, która przyjęła go owacjami na stojąco. Przez krytykę został oceniony jako najlepsze widowisko 49. KFPP w Opolu.

Lista wykonawców:

Piotr Cugowski - "Życia mała garść";
Ania Rusowicz - "Kto wymyślił naszą miłość";
Dorota Miśkiewicz - "Moje jedyne marzenie";
Halinka Mlynkova - "Za wszystkie noce";
Chór Natalii Kukulskiej z programu "Bitwa Na Głosy" - "Ktoś między nami";
Kasia Groniec - "Tylko mnie poproś do tańca";
Pinawella - "Wielka dama tańczy sama";
Czesław Mozlil - "Jestem zmęczony";
Halina Frąckowiak - "Anna już tu nie mieszka";
Kumka Olik - "Tin Pan Alley";
Piotruś Zubek - "Puszek Okruszek";
Kasia Kurzawska - "Radość najpiękniejszych lat";
Natalia Lubrano - "Nic nie może wiecznie trwać";
Kuba Badach - "Im więcej ciebie tym mniej";
Marika - "Tyle słońca w całym mieście";
Kasia Wilk - "Polubiłam pejzaż ten";


10 czerwca w audycji nocnej Programu I PR, przypominano jubilatki z 10 czerwca. Obok J. Garland i V. Villas nie zabrakło Anny Jantar. Kilkoro słuchaczy wspominało Artystkę, nadano przy tym szereg Jej przebojów: "Najtrudniejszy pierwszy krok", "Radość najpiękniejszych lat", "Nic nie może wiecznie trwać", "Tyle słońca w całym mieście", "Za każdy uśmiech twój", "Gdzie nie spojrzę - ty", "Tylko mnie poproś do tańca", "Pozwolił nam los", "Najtrudniejszy pierwszy krok" (bis na życzenie słuchaczy).
12. lipca w Łodzi odbyła się impreza pod hasłem "Królowe polskiej piosenki", podczas której pojawiły się m.in. przeboje Anny Jantar.

22. lipca w Toruniu będzie miała miejsce inscenizacja sztuki pt. "Historia pewnej znajomości" wystawionej przez Teatr AFISZ. Jest to "historia pewnej znajomości opowiedziana piosenkami między innymi Agnieszki Osieckiej, Anny Jantar, Marka Grechuty fraszkami Jana Sztaudyngera oraz liryką miłosną".

Według statystyk, od 20.06. 2010 r., zarówno w tradycyjnych rozgłośniach radiowych, jak i internetowych, odtworzono ponad 23 tys. razy piosenki Anny Jantar.

W Zielonej Górze, podczas hucznych obchodów imienin Anny, jedna z solenizantek zaśpiewała "Moje jedyne marzenie".

W programie TVP 1 "Pytanie na śniadanie" przypomniano historię spodni dzwonów. Wspomniano przy tym gwiazdy, które miały je w swojej garderobie. Obok zespołów ABBA i Bee Gees pojawił się materiał filmowy z Anną Jantar.

9. września TVP Polonia wyemitowała koncert "Życia mała garść". W listopadzie powtórzyła go TVP 1.

30. września w Komprachcicach odbył się II Ogólnopolski Festiwal Piosenki Anny Jantar.

Wirtualna Polska opublikowała zestawienie "Najwspanialszych wokalistek PRL - u", wśród których znalazła się i Artystka.

Piosenka "Za każdy uśmiech" zajęła pierwsze miejsce na "Liście Przebojów" programu Kino Polska Muzyka.

20. października w Grębocicach odbył się koncert pt. "Ja & Ja, czyli muzyczne reminiscencje Anny Jantar i Ireny Jarockiej".

28. października w Lubawie odbył się VI Koncert Zaduszkowy, podczas którego młodzi wykonawcy przedstawili m.in. piosenki Anny Jantar.

8. listopada w audycji "Gwiazdy z winylowych płyt" można było usłyszeć piosenki w wykonaniu m.in. Anny Jantar.

18. listopada w Giżycku odbył się kolejny koncert zaduszkowy z piosenkami m.in. z repertuaru Wokalistki.

W Tomaszowie Mazowieckim miał miejsce kolejny koncert z przebojami m.in. Artystki.

4. grudnia na rynku ukazało się wydawnictwo pt. "Życia mała garść", składające się z płyt DVD i CD. Na tej pierwszej znalazł się zapis koncertu poświęconego Annie Jantar i Jarosławowi Kukulskiemu z amfiteatru opolskiego, materiał poświęcony jego przygotowaniu oraz wspomnienia przyjaciół i znajomych bohaterów tego wydarzenia.

W Radiu Złote Przeboje pierwszy grudniowy weekend poświęcono Annie Jantar.

W materiale "Wideoteki" o śpiewających kobietach pojawiła się Anna Jantar we fragmencie piosenki "Sex appeal".

Z okazji jubileuszu 60 - lecia TVP, wyemitowano zbiór piosenek z festiwalu opolskiego. Wśród nich znalazł się przebój "Tyle słońca w całym mieście".

Artystka zwyciężyła w plebiscycie czytelników Interii na "Królową polskiej piosenki".

W trakcie transmisji imrezy sylwestrowej w TVP 2, w materiale poświęconym polskim hitom lat 70. i 80. pojawił się fragment teledysku do utworu "Tyle słońca w całym mieście".
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Galerie
  Autografy
  Dzieciństwo i młodość
  Kasety
  Notowania i plebiscyty
  Nuty
  Okładki gazet i czasopism
  Pejzaż bez Ciebie
  Plakaty
  Płyty CD
  Płyty winylowe
  Pocztówki
  Pocztówki i reklamówki
  Prace o Annie
  Single
  Skany wywiadów i artykułów
  Suplement
  Ujęcia z wideoklipów
  Zdjęcia

Kategorie
  Aby dotrzeć na Wawrzyszew, należy...
  Anna auf Deutsch
  Anna in English
  Artykuł dyplomowy "Artystyczne CV Anny Jantar"
  Biografia
  Dyskografia
  Fan cluby
  Fani o Annie
  Interpretacje przebojów Anny
  Jarosław Kukulski
  Katastrofa "Kopernika"
  Kompilacje
  Kompilacje 2
  Książka ks. Andrzeja Witko - "Anna Jantar"
  Książki z Anną
  Materiały na covery
  Na radiowej antenie
  Notowania i plebiscyty
  Opinie o płytach i teksty z obwolut
  Pamięć o Annie w piosenkach
  Piosenki nieodkryte
  Piosenki niezaśpiewane
  Po 14. marca 1980 r.
  Początki piosenek
  Podziękowania
  Polecane strony
  Prasa i wywiady
  Prasa i wywiady 2
  Prasa i wywiady 3
  Prasa i wywiady 4
  Prasa i wywiady 5
  Prasa i wywiady 6
  Reklamówki
  Teksty piosenek
  Teksty piosenek 2
  Teksty piosenek 3
  Videa
  Waganci
  Wersje radiowe, wersje płytowe
  Wspomnienia
  Występy live
  Występy telewizyjne
  Zespoły współpracujące z Anną
  Znane i nieznane
  Ślady po Annie

Po 14 marca 1980 r. - 2015 r.
  Po 14 marca 1980 r. - 2015 r.

Księga Gości
  Czytaj księgę gości
  Wpisz się do księgi gości

O mojej stronie
Anna Jantar - Bursztynowa Dziewczyna. "Ta płyta, chociaż już zdarta, jeszcze gra..." Strona poświęcona wybitnej Piosenkarce, jaką była i jest Anna Jantar.

Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Ekstra