Aktualności 6
Dnia wrzesień 21 2012 09:35:08

21-09-2012 r.

3 wydania radiowej "Listy Przebojów" Pr. I Polskiego Radia z początku 1976 r. trafiły do "Notowań i plebiscytów". Właśnie w styczniu tego roku zaczął być lansowany przebój "Staruszek świat", który cieszył się wśród słuchaczy ogromnym zainteresowaniem, plasując się 9 razy na pierwszym miejscu listy.

Kilka screenów z zakończenia MFP Sopot’75 znalazło się w galerii "Ujęcia z wideoklipów". Wszyscy laureaci imprezy zaprezentowało się raz jeszcze publiczności przy dźwiękach hitu "Tyle słońca w całym mieście". Za ten materiał dziękuję Kasi Grądzkiej.
W właśnie ten nieśmiertelny przebój znalazł się na składance "Festiwale, festiwale. 3CD: Opole, Kołobrzeg, Sopot", która powiększyła dział "Kompilacje 2".
ANNA JANTAR nagrała lp. (SXL 1089) o pięknym tytule "Tyle słońca w całym mieście"...
Krótka zapowiedź debiutanckiego longplay’a Artystki, pochodząca z "Synkopy", znalazła się w "Opiniach o płytach i tekstach z obwolut".
Była naturalna i prawdziwa, kiedy wyśpiewywała swoje emocje. Bił z niej wewnętrzny blask. Ujmowała tym wszystkich. I dlatego stała się legendą. Mimo że miała wszystko: urodę, talent, wdzięk, pieniądze i kochającą rodzinę, zawsze była skromna i subtelna.
W "Prasie i wywiadach 4" znaleźć można artykuł wspomnieniowy, który ukazał się w 25. rocznicę śmierci Piosenkarki.


Przemek"Życia mała garść..."
Dnia wrzesień 13 2012 00:01:00
Newsy

13-09-2012 r.

Oto jest życia mała garść –
pochyl się nad nią, oceń, patrz.
Czy jest tak, jak człowiek chciał?
Czy ktoś inny z niej do syta brał?
Czy ktoś inny z niej do syta radość brał?


Trudno uwierzyć, że dzisiaj mija już druga rocznica śmierci Jarosława Kukulskiego. Tymczasem kilka dni temu mogliśmy obejrzeć koncert poświęcony Jego twórczości i Anny Jantar pt. "Życia mała garść". To wydarzenie skłania do refleksji i jednocześnie zachęca do sięgnięcia po te piękne, otwierające się w refrenach utwory. Słuchajmy…

W "Suplemencie" pojawił się tekst przeboju "Radość najpiękniejszych lat", który pochodzi z jednego z egzemplarzy "Synkopy".
"Za każdy uśmiech" to tytuł albumu Anny Jantar (SX 1360)..."
Jesto to pamiętny krążek, na który trafiło pięć kompozycji Jarosława Kukulskiego - "Dzień nadziei", "Mój, tylko mój", "Biały wiersz od ciebie", "Dzień bez happy endu" i tytułowy. Ten przebojowy longplay przyniósł kolejną Złotą Płytę Annie Jantar. A piosenki? "Mój, tylko mój" to jeden z największych hitów roku 1975. Osiągnął szyczt m.in. Listy Przebojów Pr. I Polskiego Radia, "Interstudia" oraz miesięcznika "Non Stop". To także laureatka konkursów na hit roku. Co ciekawe, nie cieszył się uznaniem w oczach Kompozytora…
"Za każdy uśmiech" to również jeden z największych szlagierów, nie tylko roku, w którym został wylansowany – 1976, ale i w dorobku Artystki. Podobnie jak poprzedni numer, ten również plasował się na pierwszych miejscach list przebojów i znalazł się w czołówce hitów roku. Oba wspomniane utwory często goszczą na atenie radia Złote Przeboje.
"Biały wiersz od ciebie" to piękna, nastrojowa ballada, z którą Piosenkarka często występowała w programach telewizyjnych – m.in. w jednym z odcinków serii "Z najlepszymi życzeniami", "Spotkanie z gwiazdą" i recitalach - "Wakacjach z Anną Jantar" i "Złotej Płycie Anny Jantar". Utwór ten nagrał ponadto kanadyjski duet Zlamal’s Sisters.
"Dzień bez happy endu" to bezpretensjonalny przebój, który do gustu przypadł szczególnie czytelnikom "Synkopy". Znalazł się w czołówce w głosowaniu na najpopularniejsze utworu roku 1976. Został również entuzjastycznie przyjęty przez publiczność podczas XIV KFPP Opole’76. Dzisiaj możemy usłyszeć go w programie "Jaka to melodia?".
Ostatnia z piosenek - "Dzień nadziei" nie dostała szansy na zaistnienie. Powstała z myślą o występie Wokalistki podczas XV MFP Sopot’75. Niestety, cenzura zgłosiła zastrzeżenia do tekstu i przez pewien czas nie można było emitować tego utworu. Trafił chyba nie w swój czas…
Przypomnienie tych pięciu piosenek nie było bezcelowe. W "Opiniach o płytach i tekstach z obwolut" znalazła się recenzja wspomnianego LP "Za każdy uśmiech".
"- Zawsze wymagałem od niej dużo więcej niż wszyscy inni. Dlatego, że znałem jej olbrzymie możliwości, wiedziałem, co można z niej wydobyć. Sama praca nad płytą jest ciężkim i stresującym zajęciem. Natomiast jak się przez to wszystko przebrnie, to nie ma chyba większej satysfakcji niż słuchanie tego, czego się dokonało. Dla wokalistki to największa frajda - uważa Kukulski".
Na koniec zapraszam do działu "Prasa i wywiady 4", gdzie znalazła się druga część wywiadu z Jarosławem Kukulskim, który został poświęcony Annie Jantar.


PrzemekStrona 49 z 50 << < 46 47 48 49 50 >
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
Galerie
  Autografy
  Dzieciństwo i młodość
  Kasety
  Notowania i plebiscyty
  Nuty
  Okładki gazet i czasopism
  Pejzaż bez Ciebie
  Plakaty
  Płyty CD
  Płyty winylowe
  Pocztówki
  Pocztówki i reklamówki
  Prace o Annie
  Single
  Skany wywiadów i artykułów
  Suplement
  Ujęcia z wideoklipów
  Zdjęcia

Kategorie
  Aby dotrzeć na Wawrzyszew, należy...
  Anna auf Deutsch
  Anna in English
  Artykuł dyplomowy "Artystyczne CV Anny Jantar"
  Biografia
  Dyskografia
  Fan cluby
  Fani o Annie
  Interpretacje przebojów Anny
  Jarosław Kukulski
  Katastrofa "Kopernika"
  Kompilacje
  Kompilacje 2
  Książka ks. Andrzeja Witko - "Anna Jantar"
  Książki z Anną
  Materiały na covery
  Na radiowej antenie
  Notowania i plebiscyty
  Opinie o płytach i teksty z obwolut
  Pamięć o Annie w piosenkach
  Piosenki nieodkryte
  Piosenki niezaśpiewane
  Po 14. marca 1980 r.
  Początki piosenek
  Podziękowania
  Polecane strony
  Prasa i wywiady
  Prasa i wywiady 2
  Prasa i wywiady 3
  Prasa i wywiady 4
  Prasa i wywiady 5
  Prasa i wywiady 6
  Reklamówki
  Teksty piosenek
  Teksty piosenek 2
  Teksty piosenek 3
  Videa
  Waganci
  Wersje radiowe, wersje płytowe
  Wspomnienia
  Występy live
  Występy telewizyjne
  Zespoły współpracujące z Anną
  Znane i nieznane
  Ślady po Annie

Po 14 marca 1980 r. - 2015 r.
  Po 14 marca 1980 r. - 2015 r.

Księga Gości
  Czytaj księgę gości
  Wpisz się do księgi gości

O mojej stronie
Anna Jantar - Bursztynowa Dziewczyna. "Ta płyta, chociaż już zdarta, jeszcze gra..." Strona poświęcona wybitnej Piosenkarce, jaką była i jest Anna Jantar.

Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Ekstra