28.II.2016 r.
Dnia lutego 28 2016 13:19:59

28-02-2016 r.

Pod koniec marca w sprzedaży ukażą się długo wyczekiwane reedycje trzech pierwszych płyt długogrających Anny Jantar – "Tyle słońca w całym mieście", "Za każdy uśmiech" i "Zawsze gdzieś czeka ktoś…" Wspaniała wiadomość! Prawdziwą gratką będzie ostatni z wymienionych albumów, który doczeka się swojej pierwszej edycji kompaktowej po 39 latach od jego zarejestrowania. A zamieszczona na nim wersja "Panny na wydaniu" nie pojawiła się do tej pory na żadnej ze wspomnieniowych składanek. Polskim Nagraniom gratulujemy znakomitej decyzji!
***
W "Płytach CD" zamieściłem 3 bardzo ważne dla mnie składanki. Krążek, od którego zaczęła się moja pasja – "Największe przeboje. Tyle słońca w całym mieście" z moim ulubionym po dziś dzień zdjęciem Ani autorstwa Marka Karewicza. Album zakupiony podczas pierwszej wizyty w Warszawie w jednym z tamtejszych Empików - "The best of – Dyskotekowy bal" oraz 2 – płytowe wydawnictwo "Po tamtej stronie", które na rynku ukazało się w 2005 roku.
"Tak blisko nas" oraz "Nie wierz mi, nie ufaj mi"/"Zgubiłam klucz do nieba" to piosenki wydane na "Pocztówkach dźwiękowych" w latach 1977 – 1978, które prezentuję dzisiaj na stronie.
Podróży w muzyczny rok 1977 ciąg dalszy. W zamieszczonych przeze mnie materiałach w galerii "Skany wywiadów i artykułów" pojawiły się skany: z tygodnika "Panorama" (informujący o Jej udziale w XIII Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze), artykuły – wywiady poświęcone Annie i Jej mężowi – Jarosławowi Kukulskiemu (m.in. z czechosłowackiego miesięcznika "Popular") oraz wzmianka z "Non Stopu" o Jej udziale w festiwalu Decinska Kotva.
Kolejnym z zaprezentowanych utworów z recitalu "Złota płyta Anny Jantar" był "Biały wiersz od ciebie" – nastrojowa ballada skomponowana przez Jarosława Kukulskiego i Wojciecha Trzcińskiego do słów Romana Surmacewicza oraz Andrzeja Atema. W "Ujęciach z wideoklipów" dodałem kilka screenów z tego występu.Przemekwmplayer 2016 02 28 13 13 39 24

31.I.2016 r.
Dnia stycznia 31 2016 16:47:33

31-01-2016 r.

"Cygańska jesień" - piosenka z filmu "Brunet wieczorową porą" dała tytuł kasecie wydanej w 1996 r. przez firmę "Akar", zawierającą 20 utworów z repertuaru Artystki. Przy bliższej lekturze spisu nagrań okazuje się, że wybrany zestaw wcale nie jest taki… oczywisty. Dominują tu przede wszystkim nie wielkie przeboje, ale rzadko wznawiane (także i dzisiaj) kompozycje, jak chociażby "Let Me Stay", "Tak blisko nas" czy "Mój świat – zawsze ten sam".
Do "Singli" dodałem okładki dwóch małych płytek – wydanej w 1978 r. z przebojem z filmu "Nie zaznasz spokoju" – "Kto powie nam" oraz z mało znanym utworem "Dżinsowe maniery". Drugi albumik to wznowienie singla "Wielka dama tańczy sama"/ "Moje jedyne marzenie" z 1985 r.
O swoim pobycie w Stanach Zjednoczonych w 1976 r. i planach na niedaleką przyszłość opowiada laureatka plebiscytu "Panoramy" na najpopularniejszego wykonawcę roku - Anna Jantar. Rozmowa z Piosenkarką jest jednym z nowych materiałów, które zamieściłem w "Skanach wywiadów i artykułów". Poza nią znaleźć tam można kilka wycinków z miesięcznika "Non Stop" oraz zdjęcie artykułu z "Granicy" przedstawiającego pokrótce sylwetkę popularnej Wokalistki i Jej męża - Jarosława Kukulskiego.
W 1977 r. Piosenkarka stała się szczęśliwą posiadaczką kolejnej Złotej Płyty – tym razem za wydany rok wcześniej album "Za każdy uśmiech". Z tej okazji nakręciła pamiątkowy recital w słynnym Studio 2, który uświetnił uroczystość wręczenia Jej pamiątkowego trofeum. Zaprezentowała się tu w nowej dla siebie roli – tanecznej. W "Ujęciach z wideoklipów" zamieściłem te utrwalone zmagania w piosence "Na pół gwizdka nie ma co żyć".
Ania całą sobą niosła aurę słońca. W mojej pamięci pozostanie na zawsze roześmianą, inteligentną Anią, z ogromnym poczuciem humoru... Była piękną, miłą i pełną radości dziewczyną. Uwielbiała się śmiać i kochała ludzi. Choć była wielką artystką, a jednocześnie skromnym i dobrym człowiekiem.
W taki sposób swoją Idolkę postrzega Jej imienniczka – Ania.Przemekwmplayer 2016 01 31 16 31 52 78

Strona 12 z 50 << < 9 10 11 12 13 14 15 > >>
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Galerie
  Autografy
  Dzieciństwo i młodość
  Kasety
  Notowania i plebiscyty
  Nuty
  Okładki gazet i czasopism
  Pejzaż bez Ciebie
  Plakaty
  Płyty CD
  Płyty winylowe
  Pocztówki
  Pocztówki i reklamówki
  Prace o Annie
  Single
  Skany wywiadów i artykułów
  Suplement
  Ujęcia z wideoklipów
  Zdjęcia

Kategorie
  Aby dotrzeć na Wawrzyszew, należy...
  Anna auf Deutsch
  Anna in English
  Artykuł dyplomowy "Artystyczne CV Anny Jantar"
  Biografia
  Dyskografia
  Fan cluby
  Fani o Annie
  Interpretacje przebojów Anny
  Jarosław Kukulski
  Katastrofa "Kopernika"
  Kompilacje
  Kompilacje 2
  Książka ks. Andrzeja Witko - "Anna Jantar"
  Książki z Anną
  Materiały na covery
  Na radiowej antenie
  Notowania i plebiscyty
  Opinie o płytach i teksty z obwolut
  Pamięć o Annie w piosenkach
  Piosenki nieodkryte
  Piosenki niezaśpiewane
  Po 14. marca 1980 r.
  Początki piosenek
  Podziękowania
  Polecane strony
  Prasa i wywiady
  Prasa i wywiady 2
  Prasa i wywiady 3
  Prasa i wywiady 4
  Prasa i wywiady 5
  Prasa i wywiady 6
  Reklamówki
  Teksty piosenek
  Teksty piosenek 2
  Teksty piosenek 3
  Videa
  Waganci
  Wersje radiowe, wersje płytowe
  Wspomnienia
  Występy live
  Występy telewizyjne
  Zespoły współpracujące z Anną
  Znane i nieznane
  Ślady po Annie

Po 14 marca 1980 r. - 2015 r.
  Po 14 marca 1980 r. - 2015 r.

Księga Gości
  Czytaj księgę gości
  Wpisz się do księgi gości

O mojej stronie
Anna Jantar - Bursztynowa Dziewczyna. "Ta płyta, chociaż już zdarta, jeszcze gra..." Strona poświęcona wybitnej Piosenkarce, jaką była i jest Anna Jantar.

Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Ekstra