22.V.2016 r.
Dnia maj 22 2016 20:07:56
22-05-2016 r.

Jednym z niekwestionowanych przebojów wakacyjnego sezonu roku 1975 okazał się być przebój grupy ABBA w polskiej wersji Anny Jantar - "Hasta manana". Piosenka zajęła 2. miejsce w głosowaniu czytelników tygodnika "Na przełaj" w plebiscycie "Lato - 75". Z kolei w krajowej prasie często pojawiały się "Nuty" do tego utworu.
W karierze artystycznej Anny Jantar rok 1978 zapisał się kolejnymi nagraniami radiowo-telewizyjnymi oraz występami estradowymi w kraju i za granicą, co odnotowała ówczesna prasa. W lutym pojawia się w charakterze gwiazdy na węgierskim festiwalu "Made in Hungary", śpiewając m.in. pochodzący z repertuaru Cserháti Zsuzsa utwór "Én leszek" (w wersji angielskiej znany jako "Let Me Stay"). 2 miesiące później miała miejsce premiera filmu Mieczysława Waśkowskiego "Nie zaznasz spokoju", do którego wokalistka nagrała piosenkę "Kto powiem". Najpewniej w lipcu na rynku ukazuje się LP "Zawsze gdzieś czeka ktoś..." Tymczasem piosenkarka szuka, próbuje, eksperymentuje i - jak sama zapowiadała - myślała o wprowadzeniu elementów rocka do swojego repertuaru. Mimo intensywnego tempa pracy, znajduje również czas na wywiad o charakterze czysto pozamuzycznym, dzieląc się z czytelnikami swoimi sportowymi fascynacjami...
Do "Skanów wywiadów i artykułów" dodałem kolejne materiały z artystką z przywoływanego już 1978 roku.
Zabawna, pastiszowa piosenka "Będzie dość" streszczająca w nieco ponad 3 minuty codzienne życie kobiety znudzonej monotonią zajęć domowych, to kolejny utwór, który artystka zaprezentowała w recitalu "Złota płyta Anny Jantar" z 1977 r. Teledysk - podobnie jak i kompozycja Antoniego Kopffa do słów Heleny Kołaczkowskiej - został nakręcony z przymrużeniem oka, w stylizacji na lata przedwojenne.
Zaskakująca - rodzinę i wielbicieli - zmiana fryzury w drugiej połowie sierpnia 1979 r. W drugiej połowie sierpnia 1979 r. piosenkarka zaskoczyła rodzinę i swoich wielbicieli obcięciem włosów. Jak wspomina Maria Szabłowska, cała Polska dyskutowała o słuszności tej decyzji. Ponoć sama Anna uznała, że nie był to najlepszy pomysł... Ta metamorfoza została uwieczniona w dużej i znanej sesji fotograficznej wykonanej przez Andrzeja Kossobudzkiego i Tadeusza Kubiaka, którą wielokrotnie prezentowałem na stronie. Dzisiaj w "Zdjęciach" zamieściłem kilka ujęć wykonanych w mniej więcej tym samym czasie przez J.M. Linkego.
Ostatnie dni zwiastują kumulację "Tyle słońca w całym mieście", które jest nieodłącznym elementem zbliżającego się sezonu wakacyjnego. Piosenka jest do dnia dzisiejszego bardzo lubiana, popularna i - co najważniejsze - nucona przez kolejne pokolenia Polaków. Swego rodzaju "drugie życie" przebojowi roku 1974 nadała Natalia Kukulska, która w 1999 r. zaproponowała słuchaczom jego nową wersję, zaśpiewaną w duecie ze słynną mamą. Z sukcesem. Utwór dotarł do 2. miejsca notowania "30 ton – lista, lista przebojów", ustępując jedynie "Dumce na dwa serca" wykonywanej przez Edytę Górniak i Mieczysława Szcześniaka. Trafił również na wiele składanek płytowych. Jedną z nich, pt. "Kultowe wakacyjne przeboje Radia WAWA" zamieściłem w "Kompilacjach 2".Przemekjeder4

Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
PonWtŚrCzwPiSoNie
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Galerie
  Autografy
  Dzieciństwo i młodość
  Kasety
  Notowania i plebiscyty
  Nuty
  Okładki gazet i czasopism
  Pejzaż bez Ciebie
  Plakaty
  Płyty CD
  Płyty winylowe
  Pocztówki
  Pocztówki i reklamówki
  Prace o Annie
  Single
  Skany wywiadów i artykułów
  Suplement
  Ujęcia z wideoklipów
  Zdjęcia

Kategorie
  Aby dotrzeć na Wawrzyszew, należy...
  Anna auf Deutsch
  Anna in English
  Artykuł dyplomowy "Artystyczne CV Anny Jantar"
  Biografia
  Dyskografia
  Fan cluby
  Fani o Annie
  Interpretacje przebojów Anny
  Jarosław Kukulski
  Katastrofa "Kopernika"
  Kompilacje
  Kompilacje 2
  Książka ks. Andrzeja Witko - "Anna Jantar"
  Książki z Anną
  Materiały na covery
  Na radiowej antenie
  Notowania i plebiscyty
  Opinie o płytach i teksty z obwolut
  Pamięć o Annie w piosenkach
  Piosenki nieodkryte
  Piosenki niezaśpiewane
  Po 14. marca 1980 r.
  Początki piosenek
  Podziękowania
  Polecane strony
  Prasa i wywiady
  Prasa i wywiady 2
  Prasa i wywiady 3
  Prasa i wywiady 4
  Prasa i wywiady 5
  Prasa i wywiady 6
  Reklamówki
  Teksty piosenek
  Teksty piosenek 2
  Teksty piosenek 3
  Videa
  Waganci
  Wersje radiowe, wersje płytowe
  Wspomnienia
  Występy live
  Występy telewizyjne
  Zespoły współpracujące z Anną
  Znane i nieznane
  Ślady po Annie

Po 14 marca 1980 r. - 2015 r.
  Po 14 marca 1980 r. - 2015 r.

Księga Gości
  Czytaj księgę gości
  Wpisz się do księgi gości

O mojej stronie
Anna Jantar - Bursztynowa Dziewczyna. "Ta płyta, chociaż już zdarta, jeszcze gra..." Strona poświęcona wybitnej Piosenkarce, jaką była i jest Anna Jantar.

Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Ekstra